2. dobrodružstvá pavúka Vinca

2. dobrodružstvá pavúka Vinca
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448552/bmid_2-dobrodruzstva-pavuka-vinca-cP8-448552.jpeg 5 165 165

Pavouk Čenda série

Po úteku z rozpadajúceho sa domu sa z pavúka Vinca stáva obyvateľ lesa. Na jednej zo svojich objaviteľských ciest sa za dramatických okolností zoznámi s mravcom Jardom a od miestnych pavúkov si vypočuje legendu o obrovskej mäsiarke menom Ňomura. Jedného dňa zbadá padajúcu hviezdu a vydá sa za ňou. Z pazúrov dravých bystrušiek ho zachráni pavúčica Jana. Zasvätí Vinca do tajov lesa a on jej rozpráva príbehy z kníh zo starého domu. Nanešťastie sa na scéne objavuje zberateľ hmyzu a Janu unesie. Zúfalý Vinco vyráža na záchrannú výpravu.... celý text

HanKasp
27.05.2017 5 z 5

Příběh pavouka Čendy, který žije nyní ve svém novém domově - v lese. Potkává se s mravenci a za dramatických okolností také s pavoučicí Janou. Slýchává příběhy o strašné Ňomuře.

Kniha navazuje na předchozí díl vyprávění o pavoukovi Čendovi. Úžasné je, že obsahuje shrnutí prvního dílu. Doporučuji kapesní vydání knihy, která bude příjemná do ruky dětem.

Domnívám se, že drobná kritika druhého dílu je vysvětlena v díle třetím.

Lucissia
29.04.2017 4 z 5

Taky se musím přiznat, že jsme byli opravdu natěšení z prvního dílu a tohle bylo malinko zklamání. Souhlasím s komentáři pode mnou, chtělo to více kukačky, méně písmenek... Anebo prostě jen první díl měl nastavenou vysokou laťku a ta se těžko překonává. Nicméně začínáme číst třetí díl. :-)

knihamouder
09.03.2017 4 z 5

Včera večer jsem musela vytáhnout další díl Čendy, jinak by mi děti neusnuly. I nyní se jim pohádka líbila. V této knize je vážně méně ilustrací a na malých posluchačích to bylo znát. Když přišly na řadu pouze psané stránky, děti sebou šily jako by seděly na trní, snažily se mi otáčet stránkami a hledat další obrázky s pavoučkem a jeho kamarády. Stále se ptali na kukačku a když se konečně objevila, neskrývali svou dětskou radost. Nedokázali pochopit, proč kukačka nebydlí s pavoučkem, když se v předchozím díle kamarádili a bydleli spolu. O dřevěné kamarádce je opravdu jen drobná zmínka. Tak nějak jsme se těšili na jejich společné objevování lesa.
Ňomura se dětem moc líbila, stále o ní padalo dosti dotazů a já nestačila vymýšlet, legendy o oné příšeře, co děsí lesní pavoučky.
Je zde krásné vykreslení pavoučkova nového bydlení, o tom jak objevuje úžasný, mnohdy i nebezpečný les a konečně seznámení s jeho velkou láskou. Vše je milé, těšíte se na pohádkový konec a pak zasáhne člověk...třetí díl zatím nemáme, byl již vyprodaný a tak si budeme muset na pokračování počkat. Doufám, že o Janičce ještě uslyšíme a budou to jen samé dobré věci.
Shrnutí: opět skvělá pohádka, super ilustrace (mohlo jí být více), konec se nám moc nelíbil (uvidíme jak to bude v dalším díle), mrzelo nás, že přátelství s kukačkou nepokračuje, Jarda mohl v příběhu také více figurovat ( při scéně s člověkem jsem si myslela, že nakluše Jarda s mravenčí družinou a pavoučkům pomůže).

Jelitovna
21.11.2015

Pro mě velké zklamání.

markniha
24.01.2015

Má někdo informaci, kdy vyjde třetí díl Čendy?

Clara del Valle
29.12.2014 4 z 5

Také lehké zklamání. Připadá mi, že autorovo umění a kouzlo je především tam, kde je minimum textu a celá poetika vychází z obrázků. Alespoň tak moc na mne zapůsobily ostatní knihy jako O klíči, O mráčku, O čertovi, první Čenda, Dědečkové atp. Tady mi více textu vysloveně vadilo, dle mého dlouhé textové pasáže ani nejsou potřeba, autor bohatě vystačí se svými nádhernými obrázky a zbytek je na čtenářově fantazii.

bibi.r
19.11.2014 3 z 5

Hmm... Trošku zklamání. Tak nějak jsem se do příběhu nemohla zažrat. Příběh se mi zasekával, neplynul...Chvíli byl Čenda úplně sám a opuštěný, a pak tu najednou byl mravenec Jarda a.... Nic. Normálně to vyšumělo.
Padala hvězda, začala velká cesta a... Nic. Zas to vyšumělo.
Snad na mě 3. díl víc zapůsobí. :) Vypadá to totiž, že tam je jasněji daná linie příběhu.