24 dní do Vánoc

24 dní do Vánoc
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545161/bmid_24-dni-do-vanoc.jpg 5 77 77

Nina má dobře placené místo, skvělé kolegyně, a ještě se blíží povýšení. Její práce ji však nenaplňuje. Má perspektivní vztah se spolehlivým mužem, jenž ji má upřímně rád. Ona ho ale nemiluje. Čeká ji prodloužený víkend v Paříži, na který se však ani trochu netěší. A na dosah ruky má dokonalý byt, do nějž se netouží nastěhovat. Omylem vyslechnutý rozhovor neznámé dvojice ji přinutí přemýšlet nad vlastním životem. Vyděsí ji, když si uvědomí, že osoba, kterou je dnes, se jejímu dřívějšímu já už vůbec nepodobá, a rozhodne se to změnit. Do Vánoc zbývá dvacet čtyři dní a Nina začne dělat všechno pro to, aby byla na Štědrý den opět sama sebou – vytahuje ze skříně rodinné kostlivce, poslouchá své tajné touhy, přiznává bolavé pravdy, napravuje staré chyby a uskutečňuje svoje sny. I ty podivné. A jelikož je vánoční čas plný zázraků, do cesty se jí připlete přitažlivý muž, díky kterému se jí rozbuší srdce pokaždé, když se na něj podívá. Mohl by být tím nejkrásnějším vánočním dárkem, jaký kdy dostala… pokud bude dost odvážný na to, aby si ji zkrotil.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 20.11.2024

Karin94
11.12.2022 5 z 5

24 dní do Vianoc je kniha, ktorá by sa mohla čítať po kapitole kvôli skvelej vianočnej atmosfére, ale nedáte to. Príbeh bol návykový ako droga a prečítate ju maximálne za dva dni.

Autorka sem zakomponuje snáď všetko. V knihe nájdeme lásku, priateľstvo, rodinu, toleranciu, pomoc druhým, odpustenie a pochopenie druhých a pod., hlavne sem autorka pomieša naozaj všetky emócie, aký jeden príbeh ma mať a vy sa budete doslova nahlas smiať, plakať, usmievať, udivovať…

Hlavná hrdinka Nina bola úžasná! Páčil sa mi spôsob úloh, čo si Nina v príbehu vymyslela a hlavne ako si ich plnila. To plnenie každodených úloh je niečo, na čo ste zvedaví v každej jednej kapitole čo vymyslí táto bláznivá ženská. Okrem toho bola aj ona sama perfektná! Toto je typ ženy, ktorá je bezchybne a reálne opísaná, a vy si v hlave predstavujete vaše spoločné priateľstvo.
Jej “príťažlivý cudzinec” bol taktiež neskutočný chlap! Bože, kde takého nájdem? Bodaj by sa rodili už iba takí. A ako sa snažil plniť spolu s Ninou úlohy, bolo tiež krásne a také gentlemanské gesto. Už dávno som nenatrafila na takúto sympatickú a úžasnú dvojicu, krásne sa dopĺňali.

Naozaj nemám čo vytknúť a som nadmieru spokojná. Môžem s určitosťou povedať, že knihu zaraďujem medzi moju TOP vianočnú, ktorú si každý rok s radosťou prečítam.
Odporúčam všetkými desiatimi, pretože až tu si ľudia veľa veci uvedomia a naozaj si musíme každy jeden deň naplno užívať.

kristy.books
04.12.2022 5 z 5

Zbožňujem vianočné/zimné príbehy. Zbožňujem Miškine príbehy. Keď sa tieto dve veci spoja do jedného, nemôže to dopadnúť zle. Miška nastavila latku tak vysoko, že od každej jej knihy mám mega veľké očakávania a, našťastie, ma ešte nesklamala. 24 dní je skvelý, vtipný, bláznivý romantický príbehy, pri ktorom vám potečú slzy, jednak od smiechu, jednak z množstva emócií. Miška vie obe zložky do svojich príbehov veľmi dobre zakomponovať.

Nina je neriadená strela, pri ktorej nikdy neviete, s akým bláznivým nápadom príde. S ňou sa človek ani chvíľu nenudí. Zbožňovala som jej hlášky, často som sa pri čítaní nahlas smiala. Veľmi sa mi páčila aj jej láska k Vianociam, od výzdoby, tematického oblečenia až po poznanie celého textu Popolušky (a to som si myslela, ako dobre túto rozprávku poznám, ale na ňu sa vôbec nechystám). Mali sme však možnosť spoznať aj jej druhú, citlivejšiu stránku. Nina mohla na prvý pohľad vyzerať ako taká bláznivka, ktorá nič neberie vážne, no skrývalo sa v nej oveľa viac Adventný kalendár s úlohami, ktorý si sama vymyslela, ju prinútil otvoriť najbolestivejšie stránky života, prehodnotiť niektoré veci, urobiť určité zmeny. Autorka do príbehu zaradila viacero závažných tém, ktoré prinútia aj samotného čitateľa na chvíľu sa zastaviť a popremýšľať nad nimi. Tento nápad bol naozaj super. Nina je čistá duša, slniečko, z ktorej vyžaruje pozitívna energia, pre druhých by sa rozdala, preto mi bolo ľúto, ako sa k nej správali niektorí (i blízki) ľudia a chceli na nej niečo meniť. Mne sa páčila taká aká bola a rozhodne by som nechcela, aby bola iná.

Och, Dominik... kde nájdem takéhoto skvelého chlapa? Jeho si nejde nezamilovať. Pre Ninu by urobil (takmer) čokoľvek. Často prišla s poriadne bláznivými nápadmi, no nikdy jej neodmietol s nimi pomôcť, práve naopak, sám hľadal riešenia, aby mohla dokončiť každú úlohu. Bol pre ňu veľkou oporou. Úplne som sa rozplývala nad tým, ako jej stále hovoril, aká je krásna a úžasná a nechcel ju zmeniť, rešpektoval ju so všetkým, čo k nej patrilo. Nina ho zasa inšpirovala k tomu, aby aj on využil vianočný čas a zamyslel sa nad vlastným životom.

Romantická linka bola rozkošná a ja som sa celý čas usmievala ako slniečko na hnoji. Nina a Dominik sa síce poznali len 24 dní, ale každý z tých dní bol tak detailne popísaný, že som mala pocit, že sa poznajú minimálne rok, nie necelý mesiac. Z tohto dôvodu mi ich vzťah neprišiel príliš rýchly (ako to bolo pri iných knihách), práve naopak, prišlo mi to úplne prirodzené a ja som im ich lásku zožrala aj s navijákom. Títo dvaja sa fakt našli a výborne sa dopĺňali (a to ani nehovorím o vzájomnej príťažlivosti a neustálom iskrení).

Tento príbeh je celkom bichla, ale vôbec mi to nevadilo, užívala som si každú minútu, dokonca by som privítala aj viac strán, o Dominikovi a Nine by som mohla čítať stále. Zbožňujem Miškin zmysel pri humor, už dlho som sa pri čítaní toľko nenasmiala, celkovo sa mi jej príbehy vždy čítajú ľahko a rýchlo.

Spisujem oficiálnu petíciu, aby Miška každý rok napísala nový vianočný príbeh. Za mňa veľké odporúčanie, rozhodne si knihu nenechajte ujsť.

januska82
03.12.2022 5 z 5

Úžasná spisovateľka, ktorá napísala úžasnú knihu. Neskutočne mi sadla. Urobiť si adventný plán, riadiť sa ním - bolo to hlavne veľmi vtipné, ale občas prišli chvíľky aj smutné,ale zároveň krásne.
Prečítala som od tejto spisovateľky všetky knihy, všetky boli super, ale táto je TOP

Vánoce advent

Michala Ries