40 dní pěšky do Jeruzaléma

40 dní pěšky do Jeruzaléma
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432890/bmid_40-dni-pesky-do-jeruzalema-vb0-432890.jpg 4 2966 2966

Největší cestovatelské dobrodružství od dob Honzíkovy cesty! Mladý student Ladislav Zibura v létě 2014 hodil batoh na záda a vydal se na pouť do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Těšit se můžete na vyprávění kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.... celý text

work
28.12.2018 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha, skvěle načtená autorem, což podtrhuje autenticitu a bezprostřednost podání "z první ruky". Ideální a lehkým perem napsaný průvodce k tomu, abyste zjistili, že smysl života je někde úplně jinde, než jste se doposud domnívali. Dobře vám tak.

kyticka152
26.12.2018 5 z 5

Knížka byla jiná něž jakou jsem ji očekávala, ale nemůžu říct, že mě zklamala. Nedokázala jsem přečíst mnoho stran naráz, takže jsem knihu četla opravdu dlouho. Na druhou stranu mě spisovatel (pro mě záhadně) oslovil a kniha se mi ve výsledku líbila. Byl to přece jenom deník :) Doporučuji k přečtení

Dany45
16.12.2018 3 z 5

Příjemně a vtipně vedená kniha se zajímavým pohledem na cestu a cíl! Je v ní nepřímo formulováno více nevyslovených myšlenek , než se zdá . Knihu jsem poslouchal ( Jako Audio ) a byl to pohodově strávený čas . Také přemýšlím o další z jeho titulů .

nanana
12.12.2018 5 z 5

"Všude na světě jsem potkal jen dva typy lidí. Ty dobrý a ty špatný. A žádný politik, náboženství ani válka na tom nic nezmění."

"Pocit štěstí není výsledkem okolností, ale především vlastního rozhodnutí. Náš život neovlivňuje to, jaký svět skutečně je, ale jak k němu přistupujeme."

Popko
09.12.2018 3 z 5

Pěkná cestovatelské kniha, novodobý Holub :-D

Mája777
07.12.2018 4 z 5

Cestopis není můj šálek kávy, ale po přečtení tohoto přemýšlím o dalším.

Verrrunka
07.12.2018 4 z 5

Opravdu vtipná kniha, jen je asi lepší si ji dávkovat a nečíst najednou. Já jsem posledních 80 stran přečetla najednou a už mě to tolik nebavilo, bylo to hodně stejné. Největší přínos spatřuji v tom, jak kniha boří všechny předsudky ohledně nebezpečných muslimů a cizinců obecně. Nemohl by ji Ježíšek přinést Pitomiovi? :-D

bookcase
01.12.2018 4 z 5

Vitpně o cestování, člověk by hned vyrazil. :)

Atlantis
30.11.2018 2 z 5

Bohužel. Nesedl mi vyprávěcí styl, kdy se vlastně den po dni opakují ty samé výjevy. Nejhorší ale je, že se při tom prakticky nedozvíte nic o tom, jak daná země vypadá. Osobně mi také nepřišel vtipný autorův humor. Ano, chápu, že knihu stvořil poměrně mladý, ale některé vtipy jsou vyloženě jako od zastydlého puberťáka a neustálá honba za děvčaty všeho druhu byla vyloženě trapná. A to už vůbec nezmiňuji fakt, že název knihy evokuje, že autor šel celou cestu z Česka do Jeruzaléma, ale ve skutečnosti prošel jen dvě země.

Dani25
26.11.2018 3 z 5

Oddychovka, celkom zaujímavé, ale nie nejak ohurujúce.

Haloon
20.11.2018 4 z 5

Absolvování pouti do Jeruzaléma je velmi obdivuhodný, leč nepříliš originální nápad. Napsat poté o své cestě knihu taktéž. Psát to však s humorem a odlehčením, na to jsem narazil prvně. Cesta i historky se mi líbily a stejně tak autorova strategie vetřít se k cizím rodinám na jídlo. Jen mě trochu mrzelo, že se autor vyhýbal památkám a jiným hmotným kulturním aspektům a spíše upřednostňoval lidi a jejich vztahy. Rozumím ale, že to byl jeho záměr a jeho volba. Autor si za svou cestu a odvahu zaslouží obdiv.

Gabca1990
14.11.2018 5 z 5

Nenaročné pohodové čtení, které má spád, vtip a originální komiksové vsuvky..určitě šáhnu i po dalším pěškopise :)

magda24
10.11.2018 5 z 5

Tento díl byl poslední, který mi chyběl přečíst, abych měla komplet všechny Ziburovy knihy. A opět jsem byla nadšená. Tak jako ostatní díly se kniha četla sama a hýřila vtipem. Myslím, že jsem objevila nový žánr, který mě opravdu baví.

swon
07.11.2018 5 z 5

Ma to vtip, ma to spad, ma to poselstvi. Smekam pred princem Ladikem a diky za knizni pohlazeni na dusi.
Taky chci verit, ze lidi na svete jsou dobri vlastne ze sve podstaty.
Z policky uz vytahuju dalsi peskopis :-)

namornice
05.11.2018 2 z 5

Nebylo to špatný čtení, ale Ládínek Smolík mě kdysi bavil víc než Ládík Zibura.....

ivana02
02.11.2018 5 z 5

Není to klasický cestopis, je to popis jeho poutě - setkávání s lidmi, ne popisy památek. Opět jsem se hodně nasmála, což je u knih vzácné. "Prince Ládíka" obdivuji, já bych to nedala. Neví, kde bude spát, co jíst a hlavně to šílené vedro. Nejvíc mě asi vyděsil popis, když spal pod širákem, probudil se a myslel si, že vidí kapičky ranní rosy... a ony to byly očička pavouků... V tu chvíli by bylo po mně :-) Však on se taky raději zvedl a urychleně odešel :-) Příběh doplňují vtipné komiksové kresby.

Sanmark
24.10.2018 5 z 5

Na Wikipedii je vedle hesla "total control freak" moje fotka. Mám na každou ptákovinu plán A i plán B. A pak přijde Zibura, projde si Tureckem, pěšky, bez mapy, celkem bez peněz, bez domluvených noclehů a vypadá to, že se vlastně není čeho bát! I bez těch plánů.
K tomu je vtipnej, přemýšlivej, sympatickej, chytrej, milej, nevytahuje se, nepovyšuje se, skromnej,... jsem platonicky zamilovaná. :-)
To není jen cestopis, pro mě je to nejlepší motivační kniha ever! Už jsem koupila tři a rozdávám je jako dárky (učitelkám dětí ve škole a doktorovi).
Díky, Ládíku! :-)

JIVaJaH
20.10.2018 5 z 5

Tak jsou dvě možnosti...buď jsem přišla na chuť cestopisům anebo jsem třikrát (přečetla jsem jen tři cestopisy)sáhla správně.

kler1207
18.10.2018 5 z 5

Druhá kniha od Ladislava a znovu mě bavila. Už jsem sice trochu věděla, "do čeho jdu", takže nadšení možná nebylo tak velké jako při čtení první knížky, ale přesto se mi kniha líbila. A autorův humor je geniální, velmi se s ním ztotožňuju, takže kvůli tomu si přečtu asi i třetí knihu.

Damato
03.10.2018 4 z 5

Na knihu jsem přišla úplně náhodou a protože se mi poslední dobou nějak nedaří soustředit se na čtení, tak abych se mohla naprosto ponořit do čtení a nevnímat svět kolem, jak se mi vždycky dařilo - pustila jsem se do čtení . Tahle odpočinková kniha není sice nic, co by ve mě zanechalo stopy nadšení z hlubokého kulturního zážitku, ale rozhodně ve mě zanechá stopy po dokonalé oddechovce, kdy jsem se nahlas smála.