Veronika se rozhodla zemřít

Veronika se rozhodla zemřít
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309703/bmid_veronika-se-rozhodla-zemrit-BKN-309703.jpg 4 3420 3420

A dne sedmého... série

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat v prostředí lidí, kteří jsou úředně potvrzenými „blázny”. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny. Kniha nyní vychází v limitované edici.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Argo

Veronika Decide Morrer , 1998

wericzek
06.08.2018 5 z 5

Vybrala jsem si knihu kvůli čtenářské výzvě 2018 (téma č. 4) a nelituji. Ze začátku mě kniha moc nenadchla, ale tak ve třetině se to zlomilo a kniha se již četla takřka sama. "Cítila, že se blíží k dalšímu vyvrcholení, tentokrát mocnějšímu než kdy jindy, jako by všechno kolem ní mělo explodovat. Vzpomněla si na svůj ranní srdeční záchvat, ale na tom teď vůbec nezáleželo, zemře v explozi rozkoše."

klárka97
06.08.2018 4 z 5

Kniha měla v sobě něco tak zvláštního, od čeho jsem se nedokázala odtrhnout. Opravdu mě zaujala a mohu jen doporučit!

Lethania
01.08.2018 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora a hned úspěch. Zajímavý námět o někom, kdo je zcela rozhodnut spáchat sebevraždu, která ho nakonec dostane do blázince. Otázky o životě a smrti byly patrné na každé stránce a nad každou z nich jsem se pořádně zamyslela. Naprosto dokonalé úvahy. Další kniha mě určitě nemine.

ZuzaBalcarku
26.07.2018 2 z 5

Trestuhodně nevyužitý námět. V jiném zpracování to mohl být nejlepší psychologický román všech dob. Coelho jen klouže po povrchu, vše je takové strohé, studené a neobratné, jakoby si autor s námětem sám nevěděl rady. Také jsem nepochopila, proč děj a postavy zasadil do Slovinska, přišlo mi to jen takové na efekt, aby si získal nové čtenáře na Balkáně. Ono to není jednoduché, každý národ má jinou mentalitu, je od mala formován socio-kulturním prostředí, ve kterém vyrůstá a to musí autor 100% znát, nestačí, že tam byl na dovolené. Absolutně jsem mu tu hrdinku Slovinku nevěřila. Další knihy od tohoto autora vyhledávat nebudu.

sony09
23.07.2018 5 z 5

Je to má druhá kniha od autora a musím říct, že rozhodně ne poslední. Kniha se četla, jak už napsalo více lidí, jedním dechem a vřele ji doporučuji.

tereza4164
16.07.2018 5 z 5

Miluju, děkuju

Veramark
13.07.2018 4 z 5

Nebudu to zatajovat, tuhle knihu jsem si našla kvůli čtenářské výzvě. Shodou okolností jsem se trefila do knížky oblasti, která mě velice zajímá a to je psychiatrie. Veronika podezřele odpovídala mému popisu, což mi přišlo až komické. Vlastně důvod Veroničiny sebevraždy byl opravdu reálný. Žádné deprese nebo zkažený život, prostě byla unavená jednotvárností života. Není to problém většiny z nás? Kniha je plna podobných myšlenek a rozhodně stojí za přečtení. Prostředí psychiatrické léčebny tomu jen dodává atmosféru a příběh je podáván netradičním způsobem. Zároveň je proložen různými příběhy jiných pacientů, které ho značně oživují. Byla to má první kniha od Coelha a rozhodně není ani poslední.

martin2819
11.07.2018 5 z 5

Pecka, hltal jsem to

Tess.96
06.07.2018 5 z 5

S Paulem Coelhem jsem se poprvé setkala na internátě, kdy mi spolubydlící dala k přečtení Alchymistu a hned jsem se do té knihy zamilovala. Kniha o Veronice není vyjímkou, zaujala mě hned o začátku a nemohla jsem prestart číst. Je to čtivé, zajímavé, napínavé, smutné, romantické a je až neuvěřitelné, že dokázal vše dostat na pouhých 150 stránek, ale v tom je to kouzlo tak krásného příběhu.

ediprdi
14.06.2018 5 z 5

Z knížky jsem i teď zpětně nadšená! Příběh i téma mi bylo velmi blízké. Dokázala jsem se vžít do postav a opravdu se velmi hluboce zamýšlet. Za mě do teď nejlepší kniha, co jsem kdy četla! Po přečtení knížky Den, kdy jsem se naučil žít, opravdu nechápu, jak knihy mohou mít stejné hodnocení a být uváděny jako knížky si ,,podobné." Veronika vám dá mnohem víc. Člověk by si myslel, že knížka bude působit poněkud depresivně vzhledem k místu děje, ale opak je pravdou. Nutí nás to zamýšlet se nad přemýšlením těchto lidí, zda-li je vlastně kompetentní považovat je za blázny. Nejméně jednou by si toto dílo měl přečíst každý, komu tito lidé nejsou lhostejní a mají pro tuto ,,problematiku" alespoň špetku pochopení. Nádherná kniha!

Petru_Ška
07.06.2018 5 z 5

Paulo má neuvěřitelně dokonalé schopnosti zaujmout člověka detailem, aniž by ho nudil. Tato kniha je toho důkazem

ne.ver
05.06.2018 3 z 5

U Coelha casto tak trochu vaham, jestli z knizky "leze moudrost", nebo jde o kyc. At uz tak ci onak, tato kniha ma nosnou myslenku, tj. ze clovek ma byt sam sebou a jit si za svymi sny. Cte se to dobre a rychle; obcas mi prijde, ze postavy mluvi prilis jako moudra kniha a z ust jim tryskaji same citaty - ale pro prostredi blazince, kdy za sebou lide maji uz hodne a stihli o tom dost premyslet - budiz. Tim se tomu nesmeju - kniha neni spatna...

hakunamatata
05.06.2018 5 z 5

Ačkoliv je téma této knihy těžké, je psána a čte se s neuvěřitelnou lehkostí.
Můj první Coelho, nezklamal.
A co jsem si z této knihy vzala? Že si zase vážím života o fous víc. Že i když je to někdy fakt v prdeli, vždycky je pro co žít a ve výsledku je to přece skvělý. Žijte!

Michalka98
05.06.2018 4 z 5

Upřímně musím říct, že jsem od této knihy nic neočekávala, ale přesto, nebo možná právě proto, jsem příjemně překvapená. Kniha se lehce četla a byla plná zajímavých myšlenek. Sice to není dílo, které bych si chtěla přečíst znovu, ale přesto hodnotím pozitivně a doporučuji.

Sameva
30.05.2018 3 z 5

Kniha se cetla dobre, ale nijak me neoslnila

Mates84
05.05.2018 3 z 5

Ac kolem mne bylo kolem tohoto autora velke silenstvi,kdy ho kazdy cetl a zboznoval,nejak mu nemuzu projit na chut.Ne ze by kniha byla spatna,ale nejak me neohromila.

bookemma
14.04.2018 5 z 5

Lepší spatřit krásu, byť jen na okamžik, a pak přestat existovat...
nežli se krásy
nikdy ani nedotknout.

Veronika se krásy dotkla. A pak jí došlo, že stojí za to žít.

Ainslee
10.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha o životě a smrti a uvědomění si vlastního bytí. Člověk neví, neváží si vlastního života, dokud není pozdě. Bohužel, málokdo dostane druhou šanci...

tomasek5287
08.04.2018

Mistrně zpracovaný psychologický mini-román, který svým katarzním koncem donutí nejednoho sebevraha obrátit minci. Veronice jsem fandil, bylo to inspirativní, dojemné, poučné... krásné. Autor sice místy přešlapoval, ale obdivuji jeho um a zručnost, kterou do tohoto díla vložil. Klobouk dolů pane Coelho.

Alizon
26.03.2018 4 z 5

Moje prvni a zatim jedina kniha od tohoto spisovatele. Knihu mi pujcila kamaradka s tim, ze tato knizka je dobrym zacatkem na seznameni se s P. Coelhem a s tim, ze je to opravdu zajimave pocteni. Bala jsem se toho, ze bude knizka velice depresivni a slozita, ale kupodivu se mi i pres tizi nametu cetla docela dobre. V knize si myslim kazdy najde spoustu materialu k zamysleni, pritom to neni prehnane tezke a rozvlacne cteni. Zatim jsem nepocitila neodolatene nutkani hned si od Coelha precist jine knihy, ale do budoucna se tomu nebranim.