Veronika se rozhodla zemřít

Veronika se rozhodla zemřít
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309703/bmid_veronika-se-rozhodla-zemrit-BKN-309703.jpg 4 3420 3420

A dne sedmého... série

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat v prostředí lidí, kteří jsou úředně potvrzenými „blázny”. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny. Kniha nyní vychází v limitované edici.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Argo

Veronika Decide Morrer , 1998

PetraFrenz
24.10.2017 5 z 5

Super knížka. Autor čerpá ze svého pobytu v psychiatrické léčebně. Na této knížce si uvědomíme, jak je život křehký. Poznáme i pár bláznů, kteří vlastně nejsou blázni, jen jim nevyhovuje současné nastavení.

Ennie
20.10.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbí. Na to, jak je krátká, nabízí hodně zajímavých myšlenek. Rozhodně se s autorovým myšlením ztotožňuji. Není to prostě "nic neříkající příběh" ani oddechový příběh (které mám ráda), ale je to kniha k zamyšlení.

hanis2806
13.10.2017 4 z 5

O dívce, která se rozhodne spáchat sebevraždu. Až poté co jí zbývá jen pár dnů života se rozhodne začít žít.
Téma knihy je zajímavé, ale moc mě nebavila.

Jessica007
08.10.2017 5 z 5

Kniha hodně k zamyšlení. Také bych ji doporučila každému, kdo se aspoň trochu zajímá o psychologii. A nejen. Rozhodně kniha má co říci. Zaujala mě, rozhodně jsem u ní přemýšlela a ještě budu. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

vivalamuff
03.10.2017 5 z 5

Mně se kniha četla dobře. Bylo tam několik myšlenek, nad kterými jsem se hluboce zamyslela - především jaký je smysl našeho života, proč vlastně žít. Knihu bych doporučila každému, kdo se aspoň trochu zajímá o psychologii člověka.

ladush
29.09.2017 5 z 5

Nápaditě a trochu filosoficky pojatý děj knihy, ke kterému se v myšlenkách někdy vracím. I s odstupem času vnímám, že je to kniha, na kterou se jen tak nezapomíná.

kercah
12.09.2017 3 z 5

Jak se dalo předpokládat od tohoto spisovatele, kniha byla k zamyšlení nad životem. Vše, co v knize bylo uvedeno je řečeno příběhem pravdivě, jen ten příběh mě osobně úplně nezaujal, možná tak na mě působilo ono prostředí, které nenavodilo tu správnou atmosféru, abych si z knihy odnesla pocit.., pocit, který by dlouho přetrval a já nad ním mohla znovu a znovu přemýšlet.

Marluksa
11.09.2017 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha plná hlubokých myšlenek. Příběh Veroniky mě ani tak nezaujal, jako autorův náhled na danou problematiku. Určitě doporučuji všem, kteří se jaksi "duševně" trápí nebo "hledají". Z knihy plynou mnohá životní ponaučení.

moncakovinka
22.08.2017 3 z 5

Příjemné zamyšlení, žádné geniální myšlenky. Pár úsměvných momentů. Nenadchne, ani neurazí. Podle mě stojí za přečtení.

Lil_Pandicorn
18.08.2017 2 z 5

Nechápu, co na knížkách od Coelha všichni vidí, ale mě ani trochu nesednou. Snažila jsem se několikrát pár jeho knížek přečíst, bez úspěchu. Vždy jsem knížku odložila a znovu to už zkoušet nebudu.

peliska85
15.08.2017 5 z 5

První kniha, kterou jsou od Coelha četla a od té doby jsem nemohla s Coelhem přestat.

marketa.marketa
01.08.2017 2 z 5

Kniha mi byla doporučována od několika lidí jako super čtení, ale bohužel musím říct, že za mě zklamání. Do čtení jsem se musela nutit a nakonec ji ani nedočetla. Není to můj šálek kávy.

Murysek
01.08.2017 4 z 5

"Všichni jsme to už někdy pocítili." "Všichni jsme tak či onak blázni."

Leninkka
20.07.2017 2 z 5

Moc mě nenadchla a měla jsem co dělat aby ji vůbec dočetla. K zamyšlení nad životem to opravdu je, ale ne všem kniha sedne.

Terrez93
02.07.2017 4 z 5

k zamyšlení nad životem, kniha se četla velmi dobře

Denííí
01.07.2017 4 z 5

Z počátku mi to přišlo o ničem a měla jsem i mírnou averzi k hlavní hrdince. Tak ve třetině se to ale zlomí a závěr mě dostal, takže doporučuji dočíst. Našla jsem v knize spoustu zajímavých myšlenek.

Jirinamac
25.06.2017 3 z 5

Dalo se předpokládat, že to tak dopadne. Knížka je k přemýšlení, ale žádný trhák to není. Viděla jsem i film ke srovnání a názor jsem nezměnila

HaničkaVodička
07.06.2017 4 z 5

Mne se myšlenkové pochody Coelho dosti zamlouvají a tato kniha mne v tom jen utvrdila. Mám ve svém životě pocit, že toho chci tolik a tolik přečíst a proto nemám čast číst knihy dvakrát, ale tento příběh bych zvládla i podruhé :-).

havranice
07.05.2017 5 z 5

Už je to několik let, co jsem knihu četla, ale vzpomínka na ni je stále živá. Je to kniha s velmi čtivým a svižným dějem, která stojí za přečtení. Lze ji doporučit k četbě některým třeba v danou chvíli zoufalým mladým lidem, co jsou v nějakém mrtvém bodě, kniha má tendenci je nakopnout k životu. Velmi dobře je zde jednáno s tématem sebevraždy - nevyšla, a když pak Veronika musela žít s tím, že přeci jen z jiných důvodů brzy zemře, vedlo ji to k jinému přemýšlení, chování, k objevení autentičtější podstaty sebe sama. Kniha není dlouhá, přitom je dost silná. Mně se líbila moc,ale všimla jsem si, že kniha nemá tendenci líbit se starší generaci - někteří lidé prostě ty popisy masturbace apod. v knihách nemusí a pro některé lidi je tato kniha natolik se vymykající jiné Coelhově tvorbě, že to prostě nedají...Já knihu četla, když mi bylo cca 25 let a řekla bych, že jsem na tuto knihu byla v ideálním věku. Myslím, že lidem o něco zkušenějším se kniha už tak líbit nemusí - sama nevím, jak bych ji hodnotila dnes. Ale tenkrát mě nadchla.

paulariz
22.04.2017

Od Coelha jsem zatím přečetla pouze Alchymistu a následně i tuto knihu. Celkově mám velmi ráda, jak autor píše. Umí propracovat text tak, že do něj vloží hromadu filozofických otázek a psychologie, které mne vždy poznamenají. Musím však říci, že mě zatím více zaujal Alchymista. Od jeho přečtení přemýšlím jinak a dělám plno věcí jinak. Nemyslím si však, že autorova díla jsou pro každého, neboť někomu mohou přijít až nudná. Záleží na tom, jak příběh pochopíte.
Teď ale k samotné knize, která mě zaujala už jen tématem, na kterém je postavena. Nápad velmi dobrý, někdy mi však plno věcí nedávalo smysl. Našly se ale i věci, nad kterými jsem se zamyslela a musela jsem s autorem souhlasit.
Zatím je u mne ale velkým konkurentem Alchymista.