Veronika se rozhodla zemřít

Veronika se rozhodla zemřít
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309703/bmid_veronika-se-rozhodla-zemrit-BKN-309703.jpg 4 3420 3420

A dne sedmého... série

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat v prostředí lidí, kteří jsou úředně potvrzenými „blázny”. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny. Kniha nyní vychází v limitované edici.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Argo

Veronika Decide Morrer , 1998

PolarBee
18.04.2017 3 z 5

Celkem zajimavy namet. Hodne filozofickeho obsahu, ale logika knihy nedava velky smysl. Metoda, kterou doktor zvolil je spis takove scifi nez neco uchopitelneho. A neni to jen tohle, celkovy chod psychiatrie vypada jako takovy tabor, kde si schizofrenici behaji po nocich kde se jim zachce, zadny rad, nebo program, nejvic me asi pobavil utek, ktery se nikdy nestal ani ho necekali. Nektere casti, jako treba astralni cestovani a podobne, me vylozene nudily az k hluboke uvaze k ukonceni snazeni o docteni :)

Veronika je druha kniha, kterou jsem od Coelho cetl, celkove mi prijde jako hodne nadhodnoceny autor a verim, ze pro spoustu lidi je zklamanim po tak velkem ohlasu ze vsech stran.

MorriconeTheGod
17.04.2017 2 z 5

Je to méně pitomé (ale pořád dost, i když jinak) a pohádkové než Alchymista, ale zase tomu chybí ten magický realismus (srovnávám s Alchymistou, protože nic jiného jsem od Coelha nečetl a ani už nebudu).

Hecate23
16.04.2017 5 z 5

Upřímně řečeno jsem se před čtením této knihy trochu bála, aby nebyla plná planých pseudofilozofických úvah na úkor děje. Nikdy jsem podobné knihy nevyhledávala a už asi ani hledat nebudu neboť v této jsem našla všechno co jsem potřebovala. Dokonce jsem udělala něco co už dlouho ne po přečtení nějaké knihy. A sice zamyslet se nad svým životem a odhodlat se některé věci v něm změnit.

PeťkaW.
28.03.2017 5 z 5

Coelho svými díly nádherně ukazuje, že i o vážných filozofických tématech jde psát schůdnou formou, která je stravitelná pro všechny. Hlavní myšlenka i poselství knihy jsou zpracované dobře a člověka nejedna věta donutí k tomu, aby se nad svým životem zamyslel a řekl si: "Já chci být vlastně taky blázen!" U některé knihy vás zaujme třeba jedna myšlenka, tady jich je nepočítaně...

ViktorieV
20.03.2017 5 z 5

Každý má občas pocit, že se svět zcela zbláznil...

Anna 13
12.03.2017 5 z 5

Kniha o šílenství a bláznovství...

Doporučuji všem, kteří potřebují povzbuzení do života. A samozřejmě všem, kterým se líbí Coelhovo psaní. Veronika se rozhodla zemřít na mne zapůsobila mnohem více než Alchymista a přehodnotila mé dosavadní názory na určité věci.

Velmi poutavá kniha, od které je těžké se odtrhnout, která se velmi liší od všech ostatních knih a ke které patří slovo nezapomenutelná.

Velmi doporučuji. Jednoduše ohromný příběh v brilantním podání.

JustWomen
08.03.2017 4 z 5

Kdo je vlastně blázen a kdo je normální? Kniha o smyslu života, zajímavý děj a nápad.
Druhá polovina se mi opravdu líbila. Bohužel jsem měla problém s tím, že autor se snažil vcítit do postavy ženy a to se mu zase tak moc nepovedlo.

Makaa
06.03.2017 3 z 5

Zřejmě jsem čekala něco až příliš úžasného (a trochu jiný konec :) )... Ze začátku jsem měla problém se začíst. Druhá polovina kniha se mi líbila daleko víc. Některé úvahy a pasáže byly výborné na zamyšlení...

martina.culik
24.02.2017 4 z 5

Měla jsem období, kdy se mi Coelho líbil a v tomto období jsem četla i Veronika se rozhodla zemřít, A ačkoli se hlavní hrdinka (jak název napovídá) rozhodla zemřít, doufala jsem, že to nějak zvládne.

Lenik6277
16.02.2017 3 z 5

Na můj vkus hluboké myšlenky vyjádřené velmi povrchně. I charaktery postav a jejich situace byli popsány tak, že jsem se do nich nedokázala vžít, pochopit je. Možná proto na mě kniha nezapůsobila tak jak jsem očekávala, možná také proto, že jsem v ní nenašla nic, o čem bych už někdy nepřemýšlela. Nevyhovoval mi tedy styl psaní, i když se kniha četla velmi pěkně a rychle. Námět je však zajímavý a věřím tomu, že pro někoho, kdo se o dané téma příliš nezajímá, to může být celkem zážitek.

veru_nedvedova
14.02.2017 4 z 5

Tato kniha mě zaujala svým názvem. Pobavilo mě to hned na začátku, kdy jsem se dozvěděla, že Veronika pracuje v knihovně. Já se jmenuji Veronika a také pracuji v knihovně a vrcholem všeho bylo, když se seznámila s Eduardem. To už jsem se vážně musela zasmát, protože můj přítel se také jmenuje Eduard.
Jinak kniha byla velmi zajímavá a opět to bylo čtení mezi řádky. Takže můj zážitek z knihy byl dvojnásobný. :)

gladya
11.02.2017 4 z 5

Od Coelha jsem četla Alchymistu, zařadila jsem si ho do škatulky "nenadchne ani neurazí". Veronika se mi líbila přece jen o něco víc. Ano, děj byl dost předvídatelný a jsou tam i banální "moudra". A proč tedy dávám poměrně vysoké hodnocení? Přece jen je tam trochu NĚČEHO, proč knížku stojí za to přečíst. Příběhy Veroniky a hlavně některých jejích spolupacientů mě přece jen vedly k malému zamyšlení. Kdo je "blázen" a kdo je normální?

anisek989
11.02.2017 3 z 5

Fajn, ale ten konec mě celkem zklamal. Chtěla jsem tragédii

Terca96
02.02.2017 5 z 5

"Hodně lidí si netroufne milovat právě proto, že je ve hře příliš mnoho věcí, příliš mnoho budoucnosti a minulosti.."

Vinca123
29.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha, která nutí se zamyslet nad smyslem života!

Luciluc
19.01.2017 1 z 5

Komentář obsahuje SPOILER!

Veronika se rozhodla zemřít je první kniha, kterou jsem od Coelha četla. A po přečtení musím říct, že nejspíš i poslední. Coelho je poměrně propagovaný autor, mé dvě dobré kamarádky ho mají v oblibě, tak jsem si od něj chtěla také něco přečíst. Styl psaní nebyl zas tak špatný, ale obsah mě vůbec neoslovil. A to jsem podle názvu a anotace čekala zajímavé počtení. Možná jsem knihu četla ve špatný čas, kdybych ji četla v jiné době, možná bych na ni měla jiný názor.. a nebo taky ne :) Posledních cca 60 stran jsem četla z donucení, chtěla jsem knize dát šanci a udělat si názor až po úplném dočtení. Tak nějak jsem tušila, že dr. Igor Veronice lhal a že nakonec přežije, takže ani závěr pro mě nebyl nijak překvapující..a asi jsem úplně nepochopila smysl této knihy. Abych žila naplno a vážila si života, musím žít ve strachu, že za pár dní umřu? Každý přece ví, že jsme na světě omezenou dobu, každý jednou dříve nebo později zemře.. Veroniku jsem vnímala jako znuděnou holku, která neví co chce. Mě tato kniha bohužel opravdu nic nedala.

JosefW
23.12.2016 4 z 5

Už od počátku mne kniha oslovila a bylo mi tak nějak jasné, že ač vše plně nepochopím, bude se mi to líbil. Inu, nemýlil jsem se. Rozhodně se jedná o zajímavý titul a jsem rád, že jsem se k němu, respektive k ní, když se jedná předně o Veroniku, dostal. Nicméně, plný počet udělit nemohu, ačkoli nad ním silně váhám.

P.S. A jen tak na okraj, nějak jsem začal přemýšlet o dovolené ve Slovinsku. :-)

amaenium
17.12.2016 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Velmi dobře se četla a líbily se mi myšlenky a úvahy obsažené v knize. Děj a motiv knihy mi přišel velmi zajímavý a řekla bych, že mi dal téma na přemýšlení. Konec mě upřímně překvapil, nenapadlo mě vzhledem k okolnostem, že kniha skončí zrovna takhle. Možná právě očekávaný konec by knihu skvělé uzavřel.

optos2330
10.12.2016 2 z 5

Na môj vkus až príliš predvídateľný a patetický dej.

bararich8
28.11.2016 5 z 5

Bezva knížka s několika hlubokými myšlenkami a parádní pointou. Doporučuji k zamyšlení :-)