Veronika se rozhodla zemřít

Veronika se rozhodla zemřít
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309703/bmid_veronika-se-rozhodla-zemrit-BKN-309703.jpg 4 3421 3421

A dne sedmého... série

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat v prostředí lidí, kteří jsou úředně potvrzenými „blázny”. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny. Kniha nyní vychází v limitované edici.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Argo

Veronika Decide Morrer , 1998

VercaV
17.10.2016 5 z 5

Nejdříve sem viděla film, který se mi líbil a kniha byla to stejné. Zajímavé a odlišné téma a pěkný děj.

Niu
17.10.2016 4 z 5

Má první knížka od Coelho. Zajímavý námět, dobře se četla, líbila se mi. Pěkné zamyšlení nad životem. Ten konec jsem trochu čekala :-D

Moymeer
02.10.2016 3 z 5

Z nějakého záhadného důvodu by mi bylo celou dobu úplně jedno, jak to vlastně skončí. A to je už samo o sobě špatně. Jinak ale docela dobré čtení.

Fantýna
22.09.2016 5 z 5

Tato knížka je dobrá. Nejvíc se mi líbí, jak autor zpracoval dané téma. Konec jsem vůbec nečekala.
Od tohoto autora jsem četla jenom Alchymistu. Myslím si, že jsem tato knížka je lepší.

hellena1523
11.09.2016 3 z 5

Jediná kniha od tohoto autora, kterou jsem dočetla bez problému. Mělo to myšlenku a to NĚCO, co by mělo člověka nakopnout. Ale je to daleko míň křečovité, než u jeho ostatních. Z Alchymisty se mi chtělo zvracet, Veroniku jsem si koupila a koupě nelituji. Rozhodně ale Coelho není autor pro každého. A člověk na něj musí mít náladu a musí být dostatečně tolerantní vůči POCITU, že autor je poslední spravedlivý, proto prostřednictvím svých knih káže lidu, jak žít (neříkám, že to tak je, ale ten pocit z jeho knih zkrátka mám).

Skripi
10.09.2016 odpad!

Doteraz čo som od autora čítal knihy, tak ma len nebavili. Táto je ale des. Autor by sa podľa mňa mal liečiť. Neviem čo sa na tomto môže niekomu páčiť. WOMBAT - Waste Of Money Brains And Time.

JaninkaX
09.09.2016 3 z 5

Závěr knihy byl zajímavý, jinak mě kniha moc nenadchla. Myslím, že jsou lepší knihy tohoto tématu.

Tynule
03.09.2016 3 z 5

Hezká knížka jako každá od Paula Coeliho

Sabus13
10.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha, která je skvěle napsaná.

Alda85
30.07.2016 5 z 5

Kniha se četla hezky

X.myska
21.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha, kterou si určitě přečtu znovu. Donutí k zamyšlení a po přečtení zůstává dobrý pocit...

Joges
05.07.2016 4 z 5

První kapitola je dobře napsaná, hned mě vtáhla do děje, pak už se vyprávění trochu vleklo, jak Veronika přemýtala o světě, o životě, jak zažívala různé osudy. V podobném „poselství“ se mi víc líbil Alchymista, ale nakonec knihu chválím, závěr byl naplňující.

Bert77
04.07.2016 5 z 5

Krása přítomnosti, síla nezlomnosti lidského ducha...Život je často o něčem jiném, než je vidět na první pohled. Velmi silná knížka.

Bára...
28.06.2016 5 z 5

Hodně to člověka donutí se nad svobodou zamyslet. Pár dní po přečtení jsem knihu nemohla dostat z hlavy. Kdo je vlastně blázen ? Opravdu žijeme vlastní životy nebo životy našich vzorů. A jak by svět vypadal kdyby jsme byli všichni upřímní a nepředstíraly ?

Platýz
14.06.2016 5 z 5

Čas od času si při nějaké činnosti vzpomenu na to, jak by se člověku ulevilo, kdyby ho okolí pokládalo za blázna. A on by si konečně mohl dělat, co doopravdy chce, aniž by mu záleželo na tom, kdo na něj ukáže prstem.
Kniha, kterou jsem opět přečetla jedním dechem. Napsala bych více podrobností, ale nechci budoucím čtenářům kazit dojem z tohoto díla.

AnneD
04.06.2016 3 z 5

Tři hvězdy za druhou polovinu knihy, která mě bavila o něco víc (možná i proto, že jsem chtěla vědět jestli Veronika přežije nebo ne). Přes tu první jsem se hodně těžko dostávala.
Pecka dnešní doby jménem Coelho mě bohužel zas tak nenadchla ani po přečtení druhé knihy od něj.

Pitbullka
03.06.2016 5 z 5

Zvláštní a zároveň krásné...

boxas
29.05.2016 5 z 5

Kniha mě štvala od první stránky, pomalé tempo vyprávění obzvlášť, ale ať jsem chtěla sebevíc knihu odložit, tak jsem to nebyla schopna udělat. A příběh mě vtahoval stále víc a víc do sebe. A najednou jsem zjistila, že mi to poklidné tempo vyhovuje, a Veronika, která se mi na začátku zdála pitomá a nezodpovědná (Jak může takhle někdo hazardovat se svým životem!), mi najednou byla sympatická.
A Paulo Coelho mě měl tam, kde mě chtěl mít...

alcaaja
04.05.2016 5 z 5

dokonala kniha :-) pribeh me velice dostal...nadherne myslenky. Styl psani nuti k zamysleni a ackoliv ma kniha pro nektere pochmurny nazev konec vse vyvrati :-)

petrusio
03.05.2016 5 z 5

Nádherná kniha, která donutí čtenáře nad spoustou věcí popřemýšlet a přitom se čte jedním dechem. Určitě doporučuji, moje nejoblíbenější z Coelhovy tvorby.