Ako odísť

Ako odísť
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404598/bmid_ako-odist-gHK-404598.jpg 4 136 136

Keď sa vám zrúti život, dokážete začať odznova? Mladá a krásna Margaret mala pred sebou žiarivú budúcnosť. Tešila sa z úžasného priateľa, vysnívanej práce. Dokonalý život mala na dosah. Lenže v deň, ktorý mal byť jej najšťastnejším, sa udiala katastrofa a jej sa v zlomku sekundy zrútil svet. Margaret sa ocitá v nemocnici a pravdu o jej zdravotnom stave jej blízki dávkujú len postupne. Spočiatku je odhodlaná pobiť sa s osudom. Po boku má predsa rodinu a snúbenca, ktorý za jej stav nesie podiel viny. Lenže ľudská povaha sa najviac prejaví v kritickej chvíli a Margaret prekvapí, čo všetko vychádza po nehode na povrch. Ako odísť je nezabudnuteľný príbeh o láske a o tom, že šťastie možno nájsť aj za tých najhorších okolností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

How to Walk Away, 2018

Denisa31
03.06.2019 4 z 5

Dotčeno za den a půl. Což mnohé vysvětluje :) za mě jedna z těch hodně povedených knih. Líbilo se mi téma, ze to nemělo klasicky happy end. Doporučuji. Určitě si od této autorky přečtu další knihy.

ladyka
31.05.2019 5 z 5

Tuto knihu nemohu než pochválit. Jde o zdařilý koktejl silného příběhu s ještě silnější hrdinkou, jejíž život kvůli (a vlastně i díky) zraněním po nehodě nabere zcela jiný směr. Koktejl okořeněný špetkami humoru, potůčky slz a dojetí, kterému se prostě neubráníte. Koktejl se správně namíchanou dávkou romantiky a ozdobený kopou odhodlání,naděje a síly, jež nemůžete neobdivovat. Nad knížku jsem místy tuhla, pak jsem doufala v zázrak, uronila nejednu slzu, smutnila, fandila, dojímala se,ale i bavila. Závěr je pak onou pomyslnou třešničkou na dortu, teda koktejlu ;) doporučuji!

Šánka
26.05.2019 5 z 5

Navzdory tématu ta kniha je pozitivní a příběh nás určitě nevydeptá, jak jsem se obávala. Ve mně zanechal hřejivý, optimistický pocit. Je o odhodlání, síle, o tom, že těžké rány osudu náš život změní, nic už nebude jako dřív, ale něco nového začíná, a pokud to uchopímme za správný konec a dokážeme se s tím poprat, můžeme z té bitvy vyjít lepší a silnější.
Moc krásný příběh a nádherný epilog, který vystihuje tu křehkost života, našich jistot.....
Doporučuji !!!

Poetika_slov
22.05.2019 5 z 5

Važme si každé chvíle našeho života, jelikož nikdy nevíme, kdy se může od základu změnit. Přesně toto se stalo Maggie, která v životě získala všechno, skvělou práci po škole i čerstvé zásnuby s přítelem, jenž měl být za krátkou dobu pilotem. Její svět se jí tříští v okamžiku, kdy je uvíznutá pod sutinami havarované helikoptéry, jehož následkem pak ochrnula. Příběh se zaměřuje na její boj znovu se postavit na nohy, na snahu přežít a najít znova jiskřičku naděje. Ač je kniha optimisticky laděná, ukazuje také i jeho neduhy, kdy člověk upadá do deprese nebo dokonce uvažuje nad sebevraždou. Člověk nepozná skutečnou sílu svého ducha, dokud není vystaven extrémům, kde jediná možnost je přežít a znovu začít žít.

Ivulka432
12.05.2019 5 z 5

Souhlasím s níže s bookcase. Velmi hezká a čtivá kniha, myslím, že zdraví lidé se do situace Margaret nikdy tolik neumí vcítit. Na druhé straně ukázána zbabělost Chipa, který ukázal, že není chlap, ale bábovka a slaboch. Za mě moc hezké čtení, byť těžká situace, ale psáno s lehkostí, humorem a vtipem.

bookcase
17.04.2019 5 z 5

I přes smutné téma je knížka optimisticky laděná, vtipná a ztřeštěná. Smála jsem se u ní, zároveň měla slzy v očích. Je tam vše, ztráta, naděje, love story, rodinné tajemství... Můžu ji jen a jen doporučit.

lusitta05
15.04.2019 4 z 5

Taká zvláštna kniha, ale výborne napísaná a čítala sa s ľahkosťou, viackrát ma Margaret pobavila. Nevzdala sa a brala od života čo jej nadelil, zdraví ľudia si to asi nevedia ani predstaviť.

kneslova
07.04.2019 5 z 5

Teď už jsem dočetla a jsem nadšená. Krásná kniha skvěle napsaná. Chytne vás za srdce a já jsem prožívala s Margaret všechno co ji potkalo a jak statečně to zvládala. Zdaleka to není žádná červená knihovna, postavy i děj zcela uvěřitelné a hluboce lidské,

abilea
28.03.2019 5 z 5

Když nevíte, co udělat pro sebe, udělejte něco pro někoho jiného“
Příjemná feel-good záležitost, ve které se píše i o vážných věcech s lehkostí a přitom ohleduplně a věrohodně. Plná zajímavých postav a postaviček, které hlavní hrdinku podrží a čtenáře potěší. Román, který neurazí žádnou ženu :)

Luisa73
25.03.2019

Nic moc. Nezklame ani neoslní. Kniha o tom, jak krásná dívka při havárii letadla ochrne, přítel ji opustí, zamiluje se do fyzioterapeuta, ten ji nechce.......