Smrt Horových služebníků
Paul Doherty
Píše se rok 1479 př. n. l. a ve slavné staroegyptské říši se děje něco nevídaného. Po drtivém válečném vítězství nad sousední Mitánií a razantní čistce, kterou poté provedla mezi dvorskými hodnostáři, usedla na trůn – žena! Ta ohromující opovážlivost přivádí mnohé k zuřivosti. Královna Hatusu si však chce vládu udržet za každou cenu. Co k tomu ale nezbytně potřebuje, je podpora nejmocnějších egyptských chrámů. Jejím plánům však kdosi nepřeje. Brutálním způsobem je zavražděn jeden z kněžích zasvěcených sokolímu božstvu, Horovi. O život přijde starý učenec, po něm je nalezen mrtev další služebník chrámu. A další. A další. Jakoby se je vrah snažil umlčet navždy. V této chvíli se jeví nezbytné povolat muže, jenž by si se záležitostí tak nebezpečnou a hrůznou dokázal poradit. A takovým profesionálem na svém místě je samozřejmě osvědčený, bystrý a odvážný soudce, ctihodný pán Amerotke. Čtenáře opět čeká barvité vylíčení faraonského dvora se všemi jeho přepychovými i bizarními detaily, ovzduší politických intrik, nebezpečí a tajemna.... celý text
Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: 2003 , MetaforaOriginální název:
The Horus Killings, 1999
více info...
Přidat komentář
Posloucháno jako audiobook. Někdy jsem měla problém udržet pozornost, ale ne kvůli ději.
Příběh plyne rychle a přístup k vyšetřování je takový hodně intuitivní. Prostě je dáno, že je Amerotke nejchytřejší :) a je nositel pravdy. Sexy manželka, chytrý trpaslík. Tajemné vraždy kněžích, kteří by mohli pomoci nebo ublížit Hatusu obhájit nárok na faraonský trůn. Vedlejší případ ztracených vojáků v labyrintu je taková třešnička.
Na rozdíl od jiných komentátorů mě kniha nijak zvlášť nenadchla. Líbil se mi popis prostředí i šetření dvou "vedlejších" případů, ale hlavní příběh s několika vraždami mi přišel nějak nedotažený, bez vodítek a pořádných důkazů. Jako oddechovku ale lze doporučit.
Lepší než první díl, hezká detektivní zápletka, hodně vraždiček a vrah nejasný až do konce, doporučuji.
Pěkné detektivní čtení ze starověkého Egypta. bavilo mě to. Oddychovka. těším se na další knihy
Tato kniha z řady soudce Amoretka je jedna z těch lepších....zápletek je několik a od začátku má kniha spád....i když pár hluchých míst se najde
Tento díl je lepší než Před tváří Amonovou, ale žádná bomba to není, do Lindsey Davis to má daleko. Autor opět píše o velké bitvě královny Hatšepsut s říší Mitanni, ve skutečnosti první tažení podnikl až její následovník Thutmose III. Pokud se někdo zajímá o starověký Egypt měl by sáhnout po jiném autorovi.
Kromě hlavního úkolu, který je tu nastíněn, musí soudce řešit ještě další dva spory, které sice musí odložit stranou, ale vyřeší je celkem rychle a skoro náhodou ;)
Autorovy další knížky
1998 | Ve znamení bílé růže |
2004 | Domina |
2010 | Vraždící Anubis |
2008 | Kacířská léta |
2010 | Setovi zabijáci |
Co bych ke knize tak řekla? Prostě detektivka, přečtená poměrně rychle, protože zápletku bylo možno rychle odhalit, dvojčata se používat nemají :-) a historických příběhů s detektivní zápletkou jsem četla víc a poutavějších (včetně z prostředí starověkého Egypta). Možná zajímavosti ubíral poměrně fádní překlad a holá linie příběhů bez hlubšího prokreslení byť i jediné postavy. Uvidím, jestli mne časem série zláká dál.