Aréna smrti (speciální vydání)

Aréna smrti (speciální vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486743/bmid_arena-smrti-specialni-vydani-D2X-486743.jpg 5 6671 6671

Hunger games slaví deset let! Nové vydání s padesáti stranami bonusového materiálu. Země Panem – dvanáct krajů a hlavní město Kapitol, které všem ostatním krajům vládne. Rok co rok musí jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nastoupit do zvrácené televizní reality show a bojovat o svůj život. Vítězství v klání Hunger games znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Šestnáctiletá Katniss se do her přihlásí dobrovolně místo své mladší sestry, na kterou padl los. Má šanci mezi nebezpečnými soupeři přežít?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Lucina88
01.08.2016 4 z 5

Sci-fi ani fantasy nevyhledávám, bohužel mě ke knize dovedl film (přitom to mám vždy naopak, jelikož jsem vášnivá čtenářka:)) A mohu říct, že film byl opravdu o dost věcí ochuzen (většinou to tak bývá). Jsem ráda, že jsem po knize sáhla, protože mi to dává vše větší spojitosti než film. A kniha je kniha :) určitě přečtu další díly!

Hesiona
01.08.2016 4 z 5

Tak jsem se v sobotu podívala na film, a znovu jsem se přesvědčila, oč je kniha bohatší. Filmové efekty jsou krásné a obdivuhodné, to ano, ale co se dělo Katniss v hlavě, to se z filmu nedozvíte. A to je obrovské mínus.

75terka
29.07.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Originální, napínavé, skvělé :)

VikyEverdeen
29.07.2016 4 z 5

Kniha je dobrá,ale film je mnohem lepší.

Lexa123
24.07.2016 5 z 5

Každý kdo to četl a viděl i film by u některých částech: "aháá. Takhle to bylo." nebo třeba "Proto to udělala". Je fakt že ve filmech hodně vynechávaj a tohle je zrovna jeden z případů. V knížce si můžete přečíst co se celou dobu dělo Např. Když je vynesli z arény. Proč hráli ten zamilovaný pár atd.... Ve filmu tyhle věci vynechali a spousta lidí si toho ani nevšimne.

Scathia
23.07.2016 4 z 5

Napínavé čtení, filmy jsem už viděla, těšila jsem se na knížky a musím říct, že Katniss mi byla víc sympatická než ve filmu, skoro jsem začala chápat ty její myšlenkové pochody a taky se uměla smát vtipu, pro mě neuvěřitelná věc. A Haymitch je o co větší stroskotanec, o to větší sympaťák :-D

Evda
18.07.2016 5 z 5

Bláboly na úvod: Knihu jsem měla půjčenou už pár měsíců (spíše let) od kamarádky, a tak jsem ji i teda měla na svým "wish listu". Film jsem viděla sice pár let zpátky, ale pamatovala jsem si i detaily, pravděpodobně proto jsem četbu oddalovala, až víc zapomenu. Nicméně...pořád nic a tak jsem se do ní pustila.

Kniha mě tak chytla, že jsem ji až doslova hltala a nemohla se odtrhnout. Film ji sice celkem věrně kopíruje(co si tak vzpomínám a vybavuji), ale to na mě nemělo žádný vliv - kniha je kniha, a předpokládám, že kdybych film teď po několika letech a po přečtení knihy viděla, byla bych spíše zklamaná.
Námět mi přijde jedinečný a přijde mi až absurdní, jak se spoustě lidem (včetně mě) líbí! Troufám se na drzo tvrdit, že celá trilogie (a věřím, že nepředbíhám) vyniká v teď tak velice často podobných námětech (viz Labyrinth či Divergence apod.), jako Twilight sága v úpířím světě. :D
Autorka píše čtivě a přece vůbec ne tak jednoduše jako E. L. James (Padestá odstínů...). Všechny pocity Katniss popisuje tak dobře a přitom vůbec ne nudně a zdlouhavě.
Žádná část mi nepřišla nudná ani zdlouhavá, naopak si myslím, že všeho bylo tak akorát.

no a ..Zítra pokračuji - Vražedná pomsta. :)

Ria.
18.07.2016 5 z 5

Když se mi knížka poprvé dostala do ruky, vůbec se mi do ní nechtělo. Kamarádka mi popsala film, na kterém byla v kině, v jednom souvětí - jde o kluka a holku (Katniss a Peeta), kteří jsou spolu v aréně a bojují o přežití. Bůhvíproč jsem si je představila jako nějaké gladiátory a s knihou jsem dlouho otálela.

Když jsem ji tedy poprvé otevřela a začetla se, vůbec mě neoslovila, odložila jsem ji po první kapitole. Asi o měsíc později jsem se k ní vrátila a najednou ji zhltla za dva dny. Byla to první knížka tohoto typu - odehrávající se v dystopické budoucnosti - kterou jsem četla, a naprosto mě ohromila. Měla jsem ji půjčenou od kamarádky, takže ihned po přečtení jsem jí nedočkavě psala, jestli mi půjčí i další díly.

Jednoznačně 5/5.

aneta9232
17.07.2016

Skvěla kniha s neuvěřitelně napímavým příběhem, nemohla jsem se odtrhnout.

Fortuna
09.07.2016 4 z 5

Netušila jsem, co čekat, ani trochu. Knihu jsem se chystala číst už roky před tím, pak jsem ale zaregistrovala šílenství, které se kolem knihy i filmu ztrhlo, a to mě odradilo. Pak se mi však kniha dostala pod ruku a já si řekla, proč ne.
Kniha je čtivá, poutavá, nudné scény tu chybí, děj je rychlý, má spád, baví mne to. Příběh mě nijak neoslovil. Žádnou postavu jsem si neoblíbila, asi až na Heymitche. Katniss mi nevadila jako některým lidem, vlastně jsme si tak nějak dost podobné, takže jsem její chování chápala. Každopádně mě dost štval Peeta...

Po dočtení série jsem zhlédla film, který jsem ani nedokoukala. Vadí mi ten poprask okolo toho a THG mi možná začíná vadit...

KaileyBlot
27.06.2016 5 z 5

Pro mě to je ta nejlepší kniha vůbec. Celá trilogie je skvělá. V ničem mě nezklamala. Až teda na filmy...ty trochu za knihou pokulhávají.

Stephanief
23.06.2016 5 z 5

Kniha o dost lepší než film. Je úžasná

Jahoda197
21.06.2016 4 z 5

Začátek byl trochu pomalý.

janyska13
20.06.2016 5 z 5

Hunger games je prostě super kniha. I když je čtu až po filmech, kniha je určitě o něco lepsí...

TerraNova
19.06.2016 5 z 5

Kniha byla super. Jsem asi jediná, co ji čte tak opozdile? Snad ne.. :D Užila jsem si ji celkem čtyři dny a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl. ;)

HannaFuchs
15.06.2016 5 z 5

Za pár dní jsem knihu měla přečtenou. Je to snad jediná série, kterou jsem neprokládala jinými knížkami.
Často bývá, že film je hrozný, ale tady to tak není.

Tea11
13.06.2016 5 z 5

Kniha je velmi napínavá, ani nemrknete a už ji máte přečtenou. Četla jsem ji několikrát a nepřestává mě bavit.
Film je stejně úžasný, za což jsem ráda.
Moc doporučuji

swayno
13.06.2016 4 z 5

Knížka je sice pěkně čtivá, v podstatě jsem jí dala jedním dechem, ale děj není zas tak strhující. Pokud srovnám s filmem, tak snad prvně mi přišel film lepší než kniha.

Beltrix
11.06.2016 5 z 5

Jednoznačně největším kladem této knížky je její čtivost. Jednoduchý styl psaní a pěkně ubíhající děj pomáhají k tomu, že za pár hodin je kniha přečtená. Oceňuji i to, že hrdinka nepatří mezi nafoukané barbínky, ale ani není neohrožená bojovnice, která vše zvládne levou zadní. V knize je z ní místy cítit i strach a nejistota, což jen zvyšuje její věrohodnost. Ještě radši než Katniss jsem teda měla Haymitche.

Newtriah
28.05.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Jsou zde sympatické postavy, napínavý děj a i způsob, kterým autorka píše je prostě skvělý. Všem doporučuji.