Aréna smrti (speciální vydání)

Aréna smrti (speciální vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486743/bmid_arena-smrti-specialni-vydani-D2X-486743.jpg 5 6671 6671

Hunger games slaví deset let! Nové vydání s padesáti stranami bonusového materiálu. Země Panem – dvanáct krajů a hlavní město Kapitol, které všem ostatním krajům vládne. Rok co rok musí jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nastoupit do zvrácené televizní reality show a bojovat o svůj život. Vítězství v klání Hunger games znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Šestnáctiletá Katniss se do her přihlásí dobrovolně místo své mladší sestry, na kterou padl los. Má šanci mezi nebezpečnými soupeři přežít?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

alef
20.05.2016 5 z 5

Hunger Games – Hladové hry ... jako skvělá podívaná a zároveň krutá zábava sloužící k tomu, aby lidé nezapomněli ... a pak rozmařilý, zhýčkaný a opulentní Kapitol ... nepřipomíná Vám to něco? Přesto, že tu mluvíme o sci-fi a budoucnosti v postapokalyptickém světě, jako bychom se ocitli v rozpadajícím se Římském impériu na Neronových opuletních hrách, naprostá zhýralost panovnického dvora a proti ní postavená krvavá podívaná gladiátorských her (chléb a hry – zásada, které se římští panovníci drželi, dát lidem chléb a krvavé hry, zábavu, která jim usnadní zapomenout na svůj mnohdy těžký život a být ještě vděční panovníkovi za skvělou zábavu) ... no Římské impérium nevydrželo ...a i Panem se rozkládá ...

... a pak je tu další rovina ... současnost a reality show, které jedna za druhou běží v televizi ... náš dnešní, současný, rozmařilý a zhýčkaný život a TV zábava (a je to tu zas – chléb a hry!) ... varující minulost ... a varující budoucnost ... je tohle to, co se nám autorka snažila sdělit? ... varování pro nás ... pro naši současnost? ... já to tak vnímala a tohle varování je to, co jsem si z téhle knihy odnesla ... tenhle příběh tedy není jen výborně napsaným příběhem pro teenagery (s akčním dějem, akčními hrdiny a romantickou láskou ... přiznávám, i mně se to moc líbilo :-) ...) ... bylo to vážně výborné čtení ...

HermionaKnihom
17.05.2016 5 z 5

U mě je to vždycky tak, že si půjčím knížku, kterou když už přečtu, tak ze tři měsíce. Arénu smrti jsem si vzala k prarodičům na velikonoční prázdniny. Když jsem knížku začala číst, nemohla jsem se odtrhnout. Furt jsem chtěla číst, číst, číst. Dokonce i ve vlaku, kde se mi dělá blbě i normálně, na tož, když sedím v proti směru a čtu. Za mě nejlepší Young adault série, kterou jsem kdy četla. Boží.

Jane007
15.05.2016 5 z 5

Této knize jsem se nevím proč dlouho bránila. Mylně jsem myslela, že to bude o vraždách dětí v aréně. Nakonec jsem si to přečetla a od začátku jsem se nemohla odtrhnout. Nejlepší dojem na mě však udělal Peeta. Postava, která je laskavá a má svědomí. Katniss neměla šanci:-)

PandaKombajn
07.05.2016 5 z 5

Podle mého to je jedna z nejlepších dystopií. Byla to velmi poutavá knížka a já se do ní okamžitě začetla. Ale dost mě naštval ten konec typu člověče domyslí si to. Byla v tom akce a to mám ráda takže 5*.

Simáček
22.04.2016 5 z 5

Úžasné. Velmi napínavý děj. Sympatické hlavní postavy. Jsem ráda, že jsem si napřed přečetla knihu (ta byla mnohem více kvalitní a zajímavá) a až potom se podívala na film.

iva23
22.04.2016

Nevěděla jsem, že je to kniha pro náctileté, takže mírné zklamání. Hodnocení by nebylo spravedlivé, proto hvězdy nedávám.

Briv
21.04.2016 5 z 5

K přečtení celé trilogie mě nakopnul film. Přiznávám, že kniha je čtivá, má celkem spád. Prostředí Panemu, různé kraje, kde život není jednoduchý a konečně hladové hry. Jak se k tomu nejlépe postavit? - Jak to celé dopadne? A samozřejmě i otázka lásky... Takto psané knihy jsou docela v módě, takže věřím, že své čtenáře si to najde...Mě si to našlo:)

Natynababina
21.04.2016 5 z 5

Úžasná, dokonalá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Úplně nové téma o něčem, co je tak brutální a odporné, přesto tak precizně napsáno, že nikoho nepobuřuje a ještě se většině líbí. Okamžitě jsem si vytvořila vztah k postavám, vyprávění je super, krásně jsem si mohla všechno představit a být součástí jejich světa.

Tess.96
18.04.2016 5 z 5

Hunger Games mě nikdy zvlášť nezajímali, už hlavně proto, že se jedná o sci-fi žánr, který mě většinou nebaví a nic mi neříká. Nakonec jsem se do toho pustila a vůbec nelituji, je to naprosto dokonalé! Suzanne Collins má zvláštní styl psaní, na který jsem si ze začátku musela zvyknout, ale pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout a dnes jsem nedělala nic jiného než, že jsem četla tuhle knihu a jdu se vrhnout rovnou i na druhý díl.

svobonís
11.04.2016

Tahle knížka je úplně super, nemohla jsem se od ní odtrhnout ani na chvilku. Určitě si přečtu další díly (moc se na ně těším).

kyticka152
10.04.2016 5 z 5

Tato knížka byla naprosto úžasná. První jsem viděla film a zaujal mě. Pak si sestra půjčila knížku a úplně jsem se do ní začetla. Film byl podle mého názoru povedený, ale u knížky jsem více chápala chování Katniss. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Rup
07.04.2016 4 z 5

Poněkud mi chybí propracovanější psychologie postav i společnosti. Inu, nemůže být každý Orwellem. I pro tuto jednoduchost jde o velmi čtivý kousek. Do zlaté pokladnice si knihu sice nedám, ale rozhodně nezavrhuji, naopak, doporučuji.

Pauvka
07.04.2016 5 z 5

Co dodat, lepsi nez film jako kazda kniha :)

Black-stars
26.03.2016 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a oproti filmovému zpracování jde více do hloubky především v hrách ale i co se týče vztahů a provázanosti postav. Nápad velmi dobrý co se týče tématu. Kniha se mi líbila 95%

TheMelorry
25.03.2016 5 z 5

Na knihu jsem se chystala už dlouho, ale nemohla jsem ji nikde sehnat. Když jsem ji objevila v knihovně musela jsem si ji prostě přečíst. A nezklamala mě. Už jsem dříve viděla film ale knížka je o mnohem lepší... líbilo se mi vidět do hlavy jednotlivých postav a odůvodnit si jejich chování.
Kniha je velice čtivě napsána a tak než jsem se nadála byla jsem na konci. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu....

Misha11
23.03.2016 5 z 5

Musím zmínit ich formu, kterou je kniha psaná a která je tady opravdu dotažená k dokonalosti. V některých knihách mi to přijde nepatřičné, nedodělané, nevím, jak to pojmenovat, ale tady to bylo opravdu povedené a přispělo to ke čtivosti knihy.
Jako první jsem viděla film, ač to mám raději naopak, ale i filmy se mi líbily a navíc jsem věděla, do čeho jdu.
Knížka mě hodně bavila, nebyla nudná, stále se něco dělo, přečetla jsem ji za den a už to svědčí o tom, že byla opravdu dobrá.

Aoedann
23.03.2016 1 z 5

Když já radši Battle Royale (ať už film, či komiks).

Turante
21.03.2016 5 z 5

Kniha se mi líbí mnohem více než film, ale zejména protože, že v knize vidím Katniss do hlavy, jak přemýšlí, co ji napadá atd. Děj pěkně plyne a nemůžu se dočkat pokračování.

ARosen
18.03.2016 5 z 5

Od téhle knihy jsem měla hodně vysoká očekávání a můžu říct, že mě ani trochu nezklamala. Kniha byla zajímavá už od první stránky a někdy kolem poloviny už jsem jí nepustila z ruky a přečetla takřka jedním dechem.

BojácnéKuře
13.03.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že ke knize jsem se dostala až po zhlédnutí filmu, ale jak už to tak bývá, kniha byla lepší. :) Konec už byl možná trošičku zdlouhavý, ale překousnout se to dalo. :D