Aréna smrti (speciální vydání)

Aréna smrti (speciální vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486743/bmid_arena-smrti-specialni-vydani-D2X-486743.jpg 5 6671 6671

Hunger games slaví deset let! Nové vydání s padesáti stranami bonusového materiálu. Země Panem – dvanáct krajů a hlavní město Kapitol, které všem ostatním krajům vládne. Rok co rok musí jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nastoupit do zvrácené televizní reality show a bojovat o svůj život. Vítězství v klání Hunger games znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Šestnáctiletá Katniss se do her přihlásí dobrovolně místo své mladší sestry, na kterou padl los. Má šanci mezi nebezpečnými soupeři přežít?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Májíczech
12.03.2016 5 z 5

Nejlepší kniha, jakou jsem kdy mohla číst. :3

Monika_cz
09.03.2016 5 z 5

Byla jsem skutečně velice mile překvapena. Jako první jsem viděla film a o knížce mě vůbec nenapadlo přemýšlet. Pak jsem viděla další dva filmy a říkala jsem si, že by možná knížka nemusela bejt špatná. Knížka je super, film je proti ní skoro nic. Na první místě musím pochválit jsou myšlenky hlavní postavy Katniss a forma textu, která je v přítomném čase. Úžasně to vtahuje do děje, provází to čtenáře životem Katniss, její rodiny, přátel a hlavně celými Hunger Games a tím, jak moc hlavní hrdinka nesnáší tvůrce her a jak moc jimi opovrhuje.

martina2735
07.03.2016 5 z 5

Potom co jsem viděla film, jsem se do děje zamilovala. Hned jsem šla a knihy musely být mé! A rovnou celá triologie.
Kniha je poutavá a velmi čtivá. Děj mě plně pohltil a já měla knihu hned přečtenou.
Nápad super, krásně promyšlené scény, všechno dávalo smysl.
Určitě doporučuji!

sl_on1
06.03.2016 5 z 5

Popravdě před pár lety jsem viděla film, ale nijak mě netáhno koukat na další díly nebo si přečíst knihu. Celkem toho lituji, protože kniha je úžasná. Děj je stručný, takže se nemusíte vracet, kdyby vám něco nedávalo smysl, což v dnešní době u fantasy knížek...
Hlavní postavy mi přirostly k srdci, takže jsem hned po dočtení hmátla po další díle.

Rozhodně doporučuji :)

markulka
04.03.2016 5 z 5

Kniha byla jedním slovem skvělá. Byla poutavá a čtivá, nic mi na ní nechybělo. Katniss je ukázkou mé ideální hlavní hrdinky. Myslím, že autorka měla skvělý nápad na příběh a nejeden autor její nápad "okopíroval". :D Musím dodat, že film je také perfektní, ačkoliv na knihu nemá... :-)

katnnis
24.02.2016 5 z 5

Co říct dočetla jsem komplet po šestnácté.

Safrika
19.02.2016 5 z 5

V noci jsem ji docetla! Nedalo se proste jinak :), luxusni knizka, moc se mi libila a patri do meho topu. Doporucuji! Nemohla jsem se odtrhnout a tesim se na dalsi dily.

AnetaM
17.02.2016 5 z 5

Nej knížka. Přečetla jsem ji už před rokem a pořád na ni nic nemá. Urcite si ji vsichni prectete! Úžasná! !!!!!!!!!!!!!!!!

tynapos
15.02.2016 5 z 5

Knihu jsem si koupila jen tak, že mě zaujala obálka a moc jsem od ní neočekávala. Musím uznat, že si mě v momentě získala a už čtu druhý díl!

Daenerys
15.02.2016 4 z 5

Knížku už mám dlouho na seznamu k přečtení (čtenářská výzva mě popostrčila ;o) ), nevím, proč jsem tak dlouho otálela. Nakonec to bylo velmi příjemné překvapení. Napínavé, akční.

Tumbik
13.02.2016 5 z 5

Neskutečně originální nápad a provedení! Tato kniha je přesně jedna z těch, která mi jednoduše nenechá spát a když ji čtu, tak ztrácím pojem o čase... :)

feather_lady
12.02.2016 5 z 5

Doufám, že se dostanu i k dalším dílům.

Hesiona
12.02.2016 4 z 5

Ještě jednou a už naposledy: pokud někdo máte zájem vyplnit dotazník, týkající se dystopické literatury, budu moc ráda. Prosila bych především čtenáře mladší 12 let, pokud tady takoví jsou. Ale budu vděčná za každý názor :)

Předem děkuji

bagel
10.02.2016 5 z 5

Řekla jsem si, že bych si ji měla přečíst, když je tak populární a nečekala jsem, že mě tak chytne. Určitě si přečtu i další díly.

mora.nocna
09.02.2016

Mne sa to velmi pacilo je to ten typ knihy, ktory zoberiete do ruky a neodlozite kym nedocitate. Mozno az na zaciatok, ten bol troska zdlhavy. Mne sa pacil ten svet ako tam bol vykresleny. Ale iritovala ma natvrdlost hlavnej postavy a ten zaver mi ju znechutil totalne. Dufam, ze sa v dalsich dieloch spamata :D

aniphamova
08.02.2016 4 z 5

Je to velmi dobrá kniha, já sama ji přečetla za 2 dny, ale jakožto velmi mírumilovný člověk, který se zamiluje do kladných postav s dobrým charakterem a chováním, nesnáším, když umírají mé oblíbené postavy. :( Ale to pociťuje úplně každý. Spíš jde o to, že mám mnohem radši příběhy, které jsou růžovější (kladnější), méně se tam umírá a vraždí (hlavně mé oblíbené postavy!) a celkově jsem nejspíš moc slabý člověk, abych se pořádně do Hunger Games dostala :) Ale i tak mám v plánu dočíst celou triologii, protože mě to velmi zajímá. :)

stavlamich
07.02.2016 4 z 5

První díl byl z celé série nejlepší a kdyby se autorka rozhodla zůstat jen u tohohle prvního dílu a nenapsala zbytek trilogie, taky by to stálo za to. Mám chuť přečíst si Hunger games v originále. :)

HančaŠ
30.01.2016 5 z 5

Moc povedená kniha.
Abych pravdu řekla, nejdřív jsem viděla film a ten se mi líbil tak, že jsem si chtěla přečíst i knihu. Ta byla samozřejmě mnohem lepší a jsem ráda, že mám doma celou trilogii a můžu se hned pustit do dalšího dílu. :)

barny99
28.01.2016

Je to nejhezčí díl serie, kniha je mnohonásobně lepší než film, není tolik morbidní.

anisek189
25.01.2016

Nejvíce se mi na této knize líbí, že je vhodná jak pro chlapce tak pro dívky. Kluci se najdou v napínavějších bojových scénách, kde jde o život a dívky zase v romantických částích mezi Katniss a Peetou .. Tento díl se mi nejvíce líbil jako film ze všech tří částí.. doporucuji k precteni