Aréna smrti (speciální vydání)

Aréna smrti (speciální vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486743/bmid_arena-smrti-specialni-vydani-D2X-486743.jpg 5 6671 6671

Hunger games slaví deset let! Nové vydání s padesáti stranami bonusového materiálu. Země Panem – dvanáct krajů a hlavní město Kapitol, které všem ostatním krajům vládne. Rok co rok musí jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nastoupit do zvrácené televizní reality show a bojovat o svůj život. Vítězství v klání Hunger games znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Šestnáctiletá Katniss se do her přihlásí dobrovolně místo své mladší sestry, na kterou padl los. Má šanci mezi nebezpečnými soupeři přežít?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Kropacova.terez
21.01.2016 5 z 5

Kniha je určitě lepší než filmy, myslím, že ten kdo nečetl knihu těžko pochopí celý film. Kniha je ale výborná, dobře napsaná, hezky se čte, je napínavá a pořád Vás to nutí číst dál. Z celé trilogie je tento díl nejlepší.

veronika0378
16.01.2016 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film, poté četla knížku a můžu říct, že kniha se mi líbila víc - už kvůli tomu, že z filmu jsem některé věci nepochopila, a také kvůli tomu, že jsem víc věděla, co si Katniss myslí, jak se cítí.. I když jsem kvůli filmu věděla, jak to dopadne, bylo to napínavé. Skvělá knížka, doufám, že další díly budou podobně dobré.

Neo1tex
15.01.2016 4 z 5

Je to sice velmi jednoduchá kniha, jak příběhem tak stylem výpravy a postavami, ale má to spád a baví. Takže jako odpočinkové čtení... proč ne.

ElisR1
10.01.2016 5 z 5

Po letech čtu tuhle knihu znovu a je pořád stejně skvělá, jak si ji pamatuji. Takže opět mohu jedině doporučit :)

Aggie.
09.01.2016 5 z 5

Nejlepší díl z celé série, naprosto jsem ho hltala a musela o něm hodně přemýšlet, dokonce mě doprovázel i ve snech. Další díly byly také skvělé, ale na jedničku nemají.

Leusee
08.01.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha mě naprosto pohltila. Nemůžu se dočkat dalšího dílu a až se také podívám na filmy.

Mruskulka
06.01.2016 5 z 5

Báječná kniha. Film jsem viděla cca 3x, do knihy se mi moc nechtělo a lituji, že mi tak dlouho trvalo přemluvit se. Knize se film prostě nevyrovná :-)

PandaGirl
01.01.2016 5 z 5

Knihou jsem byla moc mile překvapená. Ze začátku jsem se lekla stylu psaní "já teď". Nemám ho ráda, ale v tomhle... V tomhle mi naprosto nevadil. Spíš možná mnohem víc uchvátil do celého příběhu. Neskutečně jsem to prožívala, ba dokonce jsem si i pobrečela (a to je co říct, protože já NIKDY nebrečím!). Možná sice kvůli špatné věci, ale i tak jsem slzu uronila. Dokonce se v jednu chvíli u mě dostavil pocit na zvracení a to dost silně. Naštěstí krize byla překonána a já to mohla dočíst.
Asi nikdy nebudu litovat, že jsem po knize sáhla a přečetla si jí. Vážně stojí za to. Charaktery postav jsou propracované a na rozdíl od filmu jsem se i docela dost nasmála. Úplně jsem změnila pohled na Peetu! Fakt ta kniha za to stála!

Xena011
30.12.2015 5 z 5

Krásná kniha plná napětí, akce, vzpomínek a psychologického uvažování hlavní postavy. Nejdříve jsemviděla film, ale kniha mi dala odpovědi na spoustu otázek a ještě více dobarvila děj.

Viky007
28.12.2015 5 z 5

Hunger games budou vždycky moje srdcovka. Styl psaní je sice jednoduchý a předvídatelný, přesto má kniha jisté kouzlo, které vás nutí číst pořád dál a dál. Líbí se mi psychologické úvahy hlavní hrdinky a její vzpomínky na rodinu. Když jsem četla knihu v šestnácti, Peeta mi neskutečně lezl na nervy. Teď už jsem si ho celkem oblíbila - to asi ta jeho dobráckost :-).

Natyyy4444
24.12.2015

Škoda,že jsem první viděla film.Vůbec nemám svojí představivost o postavách.Je to vážně zajímavý příběh.Nevím,jak bych se rozhodla,jestli pro Hurikána nebo pro Peetu. Ale asi více mě láká Hurikán.

i.love.books@
24.12.2015 5 z 5

PANE BOŽE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tuto knihu jsem četla asi předrokem a zamilovala jsem se :-* . Myslela jsem si, že objevím lepší sérii, ale nedokázala jsem to!!!! Nenašla jsem ani nic co by se tomu ani zamálo rovnalo. Musela jsem se podívat na film. Ten mě lehce zklamal tím, že zezačátku udělali z Peety blbce. (Herec dobrý, ale ten výraz tváře.....). Jinak film super.

PS: Kdo se mnou souhlasí at´ my napíše

Dudunka
20.12.2015 5 z 5

Fascinující kniha :)

Kamdar
12.12.2015

Zajímavý námět s pěknou zápletkou. Celkové zpracování hodnotím nadprůměrně, ale rezervy by se našly.
Oproti dalším dílům mě tento zaujal a vtáhl do děje nejvíce.

woodentoaster
04.12.2015 5 z 5

Celá série je skvělá!!!

Danka1975
20.11.2015 4 z 5

"Co je to za knížku, díky které začla má dcera OPRAVDU číst? :-))". . tak už je jasné, že jsem o nějakou tu generaci starší, než ti, kteřím je tahle knížka určena.. .. i když jsem vyrostla na úplně jiných žánrových titulech, nechtěla jsem zatracovat, bez toho, abych aspoň přečetla. . u Hladových her jsem porušila své pravidlo, kde jsem nejdříve viděla film. . (bývá to vždy naopak. . :-)..tak aspoň nabídnu jiný, druhý pohled . . . ., hlavně pohled matky. Bránila jsem se dívat na to, jak se děti masakrují, nedej Bože ještě o tom číst.. ., a to dopředu víte, kolik jich nepřežije. .:-(.. .nicméně jsem do toho šla! Musím uznat, že je kniha čtivá, odpověděla mi na plno otázek, které ve filmu nebyly zřejmé, ale Routu jsem prostě "NEROZDEJCHALA! :-(. . .. . plusové body má hlavní hrdinka, která je protipólem blonďatých ala Barbín, která má navíc zdravý rozum, odvahu, pokoru a čestnost. . (poznámka: tohle přesně jsem obdivovala na Popelce od L. Šafránkové :-), :-).. ) .přiznávám, že kdybych nevěděla jak film zkončí, asi bych měla nechty okousané hodně hluboko.. .

AnetKa69
20.11.2015 5 z 5

Konečně jsem se k Hunger games dostala a nezklamali mě :)

Elf007
19.11.2015

Miluji tuto knihu a taky miluji film♥Od knihy jsem se taky nemohla odtrhnout
A už se těším až půjdu v sobotu do kina na poslední část síla vzdoru♥
Cšem tuto knihu ale i film doporučuji

Dany3304
16.11.2015 5 z 5

Hunger games (hladové hry) je má nejoblíbenější knížka i film. Všude mám hladové hry (tapety na mobilu, náramk s reprodrozden, plakátů, atd...) Kamarádka mě na to dostala v prezentaci na prví díl (arénu smrti) ,od té doby jsem pořád přemýšlela jak to dopadne. Po přečtení první knížky jsem musela číst dál a dál. Mně osobně se ta knížka osobně moc líbila (každý má jiný vkus). Nejvíce se mi líbilo, že Katnis není ta typická zamilovaná "husa",ale je odvážná, dobrá...
Je to příběh s vlastním kouzlem. Opravdu rychle jsem do té knížky ponořila a začetla. Od této chvíle jsem začala milovat knížky.
knížce dávám 1000% :)

feex8
16.11.2015 3 z 5

Viac ako 90%? To vazne?
Tejto knihe nechyba akcia, dynamika, ma celkom dobry námet (ok, beriem, ze ide o knihu pre teenagerov, tak povazujem namet za postacujuci), s ktorym sa dalo urcite dobre pracovat.

Prva polovica knihy prebiehala celkom uspokojivo, dost lahko a rychlo som sa zacitala. Ale neskor to uz zacalo byt neznesitelne. Z tych presladenych opisov radoby romance, z toho, ako sa autorka snazila (uplne neuspesne) vyvolat akesi napatie v otazke, co ma ten Peeta za lubom a ake city prechovava. Uz len to, ako uplne hrozne bola zvladnuta práve tato akoze lubostna rovina (a ze Peetove pohnutky by bol podla mna schopny rozoznat kazdy aj poloretardovany jedinec - samozrejme okrem Katniss), mi knihu znechucovalo.

Vazne toto citaju dnesne decka a toto sa im paci?

Vnimam ako velku (autorkinu) skodu, ze sa nevedela vyhrat s postavami a ich emociami viac, lebo zaklad mala dobry. Zaujimave prostredie, netradicny namet, vyhrotene situacie.. Napriek tomu vsetkemu na mna kniha posobila akosi plocho a da sa povedat ze aj mierne primitivne.

Moje hodnotenie: 57%

-----------------------------------------------
Komentar tuto od @nechapacka84 ma pobavil viac ako cela kniha.