Aréna smrti (speciální vydání)

Aréna smrti (speciální vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486743/bmid_arena-smrti-specialni-vydani-D2X-486743.jpg 5 6671 6671

Hunger games slaví deset let! Nové vydání s padesáti stranami bonusového materiálu. Země Panem – dvanáct krajů a hlavní město Kapitol, které všem ostatním krajům vládne. Rok co rok musí jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nastoupit do zvrácené televizní reality show a bojovat o svůj život. Vítězství v klání Hunger games znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Šestnáctiletá Katniss se do her přihlásí dobrovolně místo své mladší sestry, na kterou padl los. Má šanci mezi nebezpečnými soupeři přežít?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Anonymní
25.08.2015 5 z 5

Nápad opravdu úžasný ne-li božský. Spisovatelka čtenáře dokonale uvede do děje a krásně popisuje jak to v celém Panemu funguje. Jak s kraji, celým systémem a vůbec, že popisuje vše co Katniss pociťuje, co si myslí a o čem přemýšlí. Dobrý příklad je ve vlaku, když si je odváží do Kapitolu. Člověku, který se podívá jen na film to pak nedává žádný rozum nebo si říká: "Ale proč ?" Proč se s Peetou v tom vlaku nebaví ? Nebo z jakého důvodu na Peetu změní názor a pak se s ním líbá ? Ten kdo se podívá na film tak to neví, ale v knížce je to skvěle popsané a to se mi líbí. K tomu asi není slov, prostě úžasné !! Pro všechny jen doporučuji k přečtení. :D

Kiť Kať
25.08.2015 3 z 5

Samotna podstata pribehu je proste uzasna... vlastne oprava - ona je ze vseho nejvice desiva, a to z jednoho a prosteho duvodu - jako by popisovala budoucnost, jako by popisovala, jak nadchazejici generace nebo treba generace po ni uz bude znudena soucasnymi reality show a bude touzit po tom, aby byla prolita cizi krev. A co je vice "zabavnejsi" nez pozorovat partu adolescentu, jak se vrazdi nekde uprostred lesa. Hunger games - takova "lehce" zvracena prirucka Toma Zalesaka, manual, jak prezit v divocine aneb Zabij driv nez budes zabit, ale nejez svoje protivniky. Fakt ujeta myslenka, ale opravdu se obavam, ze tomu tak jednou bude.

Nekdy bych vynechala romanticke pasaze, v jedne kapitole jsem mela pocit, ze slovo "polibek" se tam objevilo asi stokrat, coz me opravdu nebavilo. Ale asi se da ocekavat, dokonce by se to melo i respektovat, ze nektere casti pribehu budou ciste holcici, s ohledem na fakt, ze kniha je popisovana z divciho pohledu (ackoliv Katniss je tak trochu drsny typ divky, nebo se tak aspon snazi tvarit, pokud zrovna nemusi hrat divadylko pred kamerou).

Jinak bych asi nic jineho knize nevytknula, vypravecske schopnosti spisovatelky jsou opravdu na vysoke urovni, pribeh utika rychle a plynule, par hluchych mist by se neslo, ale to je pouze muj nazor a popsala jsem ho vyse. Jinak muzu doporucit

limitkaa
25.08.2015 3 z 5

Tak nebudeme si nalhávat, že by tohle měla být kniha na večerní vážné čtení. Na druhou stranu člověk neprohloupí, vezme-li si ji na víkendovou akci na chvíle než vstanou kamarádi a na pomalé střízlivění. Je napsaná čtivě, příběh plyne ve velké většině nenásilně, není nijak složitý a náročný na sledování a na druhou stranu zase není úplně blbý, že by člověka nudil. Nemůžu knize nic namítat, nejsem její cílová skupina. Za mě je to slušná oddechovka, takových 68% bych jí určitě dala.

kamelia
24.08.2015 5 z 5

Výborná kniha s vyjímečnou myšlenkou a zajímavým dějem.

achilles
18.08.2015 5 z 5

Kniha velice čtivá, napínavá se zajímavou myšlenkou. Myslím, že autorce nejde tak o násilí, jako ukázat, kam spěje dnešní svět, kdy se stále více rozevírají nůžky mezi TOP a spodinou. A může to samozřejmě vyústit právě i v tuhle "zábavu". Kdo může s jistotou říci, že těm zbohatlým bezmozkům bude do budoucna stačit pouze vraždění na PC??

Klára90
12.08.2015 4 z 5

Trilogii jsem měla zařazenou, nevím proč, do knih pro mládež a proto mě překvapilo, jaký krutý děj se v knize odehrává. Moc se mi líbily myšlenkové pochody hlavní představitelky a způsob jakým řešila problémy. Najde se tam i zamilovaná zápletka, která děj vždy trochu odlehčí. Napínavé a čtivé

Anne Leyyd
08.08.2015 5 z 5

Velice působivě, zajímavě a realisticky napsaný 1. díl série, kterou bych doporučila spíše starším čtenářům. Suzanne Collins stvořila příběh, který vás ochromí krutostí, zlem a bezuzdností lidí z jedné části světa a velkým srdcem, laskavostí a obětavostí těch druhých.

Více v recenzi: http://zefill.blogspot.cz/2015/08/hunger-games-arena-smrti-recenze-na.html

annamc
05.08.2015 5 z 5

Prostě super,nic co dodat,přečetla jsem jí během chvilky:)

machrus
04.08.2015 5 z 5

Tak už jsem také podlehla této knize č snad sérii.Hned po dočtení prvního dílu jsem začala číst druhý.Tak uvidím.Netvrdím,že je to dokonalé,ale má to prostě něco co vás opravdu nutí číst další a další a další kapitolu a když zjistíte,že už jsou dvě hodiny ráno a taky ráno musíte vstávat a být funkční celý den tak knihu zavíráte,ale hned jak druhý den je možnost čtete dál. U knih se mi to občas stává,ale podle toho soudím,že je to můj šálek kávy... ;-D
SPOILER: Několikrát se mi oči opravdu zalily slzama.Jako například téměř na začátku kdy se vyhlašujou dva lidi do hladových her a Katniss se obětuje pro svou sestru a lidi z kraje jí projeví vyjádření díků a obdivu tím že tisknou tři prostřední prsty levé ruky ke rtům a pak je vztahují ke Katniss. Že je série dost krutá jsem si začala říkat u scény kdy smečka těch spolčených zabila tu holčinu co si rozdělala ten oheň a Katniss tomu přihlížela na stromě. A další bylo když umírala Routa. Tyhle tři okamžiky byly asi nejsilnějším čtením z první knihy. Jinak není to dokonalost sama. Kniha má i velice slabá místa,ale prostě nedonutím se dát tomu menší hodnocení. První díl hodně povedený. Asi než dočtu druhý díl podívám se na první část filmu.Jsem hrozně zvědavá. :-D

Filmové zpracování:
Musím sem dopřipsat že scéna při výběrů jedinců z 12 kraje byl úplně masakroidní...Připadalo mi to inspirováno koncentračníma táborama,,,oblečení lidí...jejich výrazy...Myslím si, že první díl hodně povedené zfilmování.

Markouš
04.08.2015 5 z 5

Nemám slov. Naprosto dokonalá knížka. Nemám jí co vytknout. :)

Lamanai
02.08.2015 3 z 5

Začátek se mi fakt líbil. V něčem mi to připomnělo třeba Briana Aldisse. Byly mi sympatické postavy, líbil se mi nápad udělat z toho jakousi antiutopickou záležitost, opřít se do reality show atd. Ale od chvíle, kdy začaly samotné Hry, už byl příběh velmi předvídatelný. Hlavní hrdince nahrálo vše do karet. Dalo se tušit, jak se vypořádá s celou řadou problémů, případně co se přihodí, aby se s nimi vypořádat nemusela (napříkad aby sama nemusela zabít ty, ke kterým pocítila náklonnost). Takže pak už přímočaré, ploché, mnoho postav jen doplňkových a nepropracovaných. Odpočinkovka ale dobrá, nápad též.

Maus
28.07.2015 4 z 5

Moc pěkná knížka, která se čte sama od sebe! :)

wiix
28.07.2015 5 z 5

Prvý diel ma absolútne nažhavil, fiktívny svet dvanástich krajov s konkrétnou hierarchiou a vopred navrhnutou štruktúrou fungovania ma absolútne pohltil. Rozbor duše hlavných postáv bol čerešničkou na torte k napínavému deju a zvrátenosť "hunger games" ma pobúrila i fascinovala v jednom.

KLHannah
26.07.2015 5 z 5

Když jsem viděla film Hunger games 1 poprvé, strašně se mi to nelíbilo, na dvojku jsem se dostala omylem do kina a strašně mě to chytlo. Když nedávno v TV opakovali jedničku, nechápala jsem, co mi na tom poprvé tak hrozně vadilo a rozhodla se honem sehnat si knihu. A jestli je film v mých očích dobrý, kniha je znamenitá. A jak tu již někdo zmiňoval, na rozdíl od filmu je v knize super ich forma - vyprávění samotné Katniss, její myšlenkové pochody, pocity, nápady.

Hesiona
18.07.2015 4 z 5

K této knize jsem přistupovala s jistým despektem, jako ke všemu, co předchází halasná reklama a všeobecné doporučování. Musím ale připustit, že se mi moc dobře četla. Líbí se mi odkaz na starověký Řím a jeho "chléb a hry" - latinská jména, přebytek v Kapitolu, aréna, válečné vozy.. gladiátoři. Autorka má systém dobře promyšlený a hrdinka je mi sympatická. Myslím, že je modelem, s nímž se čtenářky rády ztotožní :)

petrzel
16.07.2015 5 z 5

Výborná kniha a teda můžu říct bavilo mě to moc a moc těším se na další díl.

jedlík
16.07.2015 2 z 5

Rozhodně zajímavý nápad, ale něco mi u toho chybělo. Někdy mě to dost nudilo. Popisy byli strohé a já bych třeba více uvítala více historie a obecně bych se podívala do samotných okresů. Číst se to dá, ale znám i mnohem lehčí oddechovky.

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Kniha mnohem lepší než film, i když se zdá velice podobná. Líbí se mi, že je to z Katnissina pohledu a není tak necitlivá jak se ve filmu zdá. Nejraději ze všech postav mám Haymitche :)

smybar
09.07.2015 5 z 5

Hezký příběh

Janinka68
08.07.2015 5 z 5

Dlouho jsem na knihu neměla čas a teď jsem si ho konečně našla. Většina lidí co znám věděla o co jde. Já se tomu stranila aby pro mě kniha byla naprostým tajemstvím. Když běžel v televizi film nekoukala jsem na něj a šla si to přečíst. A jsem za to opravdu ráda. Kniha mě naprosto fascinovala. Film se mi pak opravdu nelíbil. :D
Knížka je pro mě naspaná zvláštním způsobem. Většinou se dá očekávat co se stane, ale tady ne. Překvapení bylo téměř na každé straně.