Aréna smrti (speciální vydání)

Aréna smrti (speciální vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486743/bmid_arena-smrti-specialni-vydani-D2X-486743.jpg 5 6671 6671

Hunger games slaví deset let! Nové vydání s padesáti stranami bonusového materiálu. Země Panem – dvanáct krajů a hlavní město Kapitol, které všem ostatním krajům vládne. Rok co rok musí jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nastoupit do zvrácené televizní reality show a bojovat o svůj život. Vítězství v klání Hunger games znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Šestnáctiletá Katniss se do her přihlásí dobrovolně místo své mladší sestry, na kterou padl los. Má šanci mezi nebezpečnými soupeři přežít?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

VioletRainbow
20.04.2015 5 z 5

Co říct...Hunger games jsou prostě moje srdeční záležitost :-)

Eigis
19.04.2015 3 z 5

Základní námět není sice nijak originální, ale dobrý. Bohužel jeho zpracování mi příliš nesedlo. Autorka se příliš zaobírá detaily, které se navíc opakují. Série se jmenuje Hladové hry, takže popis jídelníčků chudých lidí z krajů v porovnání z tím kapitolským dává zpočátku smysl, ale dělat to u každého jídla, které hlavní hrdinka sní, je přehnané. Podobné je to s oblečením, líčením.... Takovéto rozpitvávání a opakování se, je u mě vata, která do dobrého příběhu nepatří. Největším nedostatkem, této knihy je, ale jednostranný pohled na děj, zprostředkovávaný pouze očima hlavní hrdinky. Pro autorku to na jednu stranu bylo dost pohodlné, protože jí to umožňovalo vyhýbat se částem příběhu, nemusela vytvářet složitější dějovou strukturu, zatěžovat se s popisem světa ve, kterém se děj odehrává nebo vymýšlet technické detaily bez, kterých se dobré sci-fi jinak neobejde. Popravdě nechápu jak jí takovéto ,,ochcávání" mohlo vynést tak čtenářsky příznivé reakce. Pro mě osobně je to nedotažený, neoriginální a jednoduchý příběh, ve kterém si autorka místy hraje na velkou drsňačku a současně se vyhýbá popisům akčnějším a krvavějších scén z arény.

Poky
17.04.2015 1 z 5

Tak skvělý nápad tak hrozně napsaný, že mi bylo až blivno. Přišlo mi, jako by to psalo dítě. Literárně katastrofa. Proto mne napadá, co dělá kur** tahle věc v TOP20? To jste opravdu nikdy nečetli nic lepšího, že nepoznáte odpad? Pokud čtete jen noviny na hajzlu, tak chápu ty komenty jako "BOŽÍ". Nebo můj neoblíbenější: "DOKONALOST". To jsem se dlouho a ze srdce smál. Love story pro tupé hlavy (y).

sisi koblizc!
16.04.2015 5 z 5

Do téhle knihy jsme se hned zamilovala a každou stránkou mě nutila abych nepřestávala číst dál.

Markysek45
15.04.2015 4 z 5

Autorka zvolila zajímavé téma a popasovala se s tím velmi dobře. Děj pěkně utíká a celkově se kniha čte velmi pěkně a hlavně rychle. Ale mám takový pocit, že nápad není původně její. Přijde mi to jako "vykradení" japonského filmu Battle Royale z roku 2000. Ale povedené vykradení :)

oli.cvancarka11
13.04.2015

Dobrá kniha se zajímavým nápadem a pojetím budoucnosti, ale co víc, znamená to start nové éry hlavních hrdinů. Je vcelku zajímavé sledovat, kam se posunují trendy příběhů pro mladé. Počínaje klasickými romány o hledání lásky, přes hysterické stalkerky upírů, až po sebevědomé gladiátorky sekajíci hlavy ... začíná se mi to líbit :DD

tinka99
13.04.2015 5 z 5

Moc jsem se na knihu tešila...a zhodnotím ji jedním slovem......BOŽÍ!!!

1v8na
02.04.2015 4 z 5

Příběh byl napínavý a smutný. Jsem zvědavá, jak se to vyvine dál mezi Kattniss a Peetou.

Alice Crowleyn
01.04.2015 1 z 5

Mám pocit, jako kdybych četla úplně jinou knihu, než všichni ostatní -.- ale každý má jiné chutě, tak to prostě je. Jen mě vždycky rozesměje, když se někdo zmíní o tom, jak je kniha násilná a plná krve. Když to říkají děti 12-14, chápu to, ale pokud tohle řekne někdo v mé věkové kategorii, říkám si, že moc knih na podobnou tématiku asi nečetl. Smrti tam je dost, to ano. Ale mám pocit, že je to jen takový 'vedlejšák'. Já v knize neviděla nic jiného než přehnanou romantiku a naivitu. To je ale asi tím, že jsem měla vysoká očekávání a těšila se na pořádný akčňák a tyranii.
Další díly si určitě nepřečtu a zůstanu raději u filmů, které zbožňuji.
Teď mě prosím neukamenujte :)

makovec.h
31.03.2015 5 z 5

Mně osobně se kniha moc líbila a věřím, že je daleko lepší, když člověk neviděl film před přečtením, ale i když jsem film viděla, tak mi nijak nevadilo ji číst. Musím říct, že absolutně nesouhlasím s těmi, kterým se kniha nelíbí, protože je psaná z pohledu první osoby. Rovněž někdo zmínil, že jsou hlavní postavy úplně blbé. Tyhle názory jsou naprostá blbost.Psáno z pohledu různých osob by se buď příliš brzy provalily některé důležité věci, protože někdo je ví a někdo jiný ne. Navíc celá kniha z pohledu jedné osoby hezky objasní její pohled na svět a její motivy k daným činům, o kterých někteří tvrdí, že jsou naprosto hloupá. Naopak, myslím, že každý, kdo by žil v jejich světě jejich životy by reagoval přesně stejně. Mně se to prostě líbilo a myslím, že to dobrý příběh a dobrá kniha i super námět :)

Nienna.Dimple
29.03.2015 4 z 5

Tahle kniha je dobrodružná, má zajímavé prostředí a ještě k tomu love story.... není co dodat.

Dejnice14
16.03.2015

Jedním slovem... DOKONALOST!!!

rarach010
14.03.2015 5 z 5

Strašně moc se mi to líbilo, ale čekal jsem že až tak moc.Rozhodně to předčilo mé očekávání a moc jsem si oblibil Mlata a Caesera.

LucyMi
14.03.2015 5 z 5

Překrásná romantická knížka, která upoutá každé srdce čtenáře. :33

thuysek
06.03.2015 5 z 5

Jedna z mich nejoblibenejsich knizek. Hunger games je velmi dobra knizka. Je mnohem lepsi nez film. Doporucuji.

darthvader77
22.02.2015 4 z 5

Jasně, ta romantika nemusí nadchnout každého, ale ten nadupaný zbytek na jednicku, postavy si člověk zamiluje a děje není malo. Brutální doststecně (film se muze jit vycpat) stejně jako akční. Pro mě osobně celkem solidní dílko, které je rozhodně lepší než zbytek tohoto subžánru. P.S. Proboha proč jsem cpete ten Battle Royale. Uznávám shodu, ale japonská kinematografie není až tak známá (bohužel), tak mám pochybnosti jestli vůbec autorka vedela, co to je.

PrincessAgnes
18.02.2015 5 z 5

Nesnáším mainstream, Harryho Pottera jsem četla až když si všichni kolem čmárali na čela klikyháky a v kině běžel první díl. Stmívání a celá upírská série mě dohnala až když jsem v zájmu zachování svého společenského života byla nucena jít na premiéru posledního dílu a 50 odstínům šedi dodnes statečně odolávám. Z nedostatku knížek ve svém okolí jsem ale nakonec po dlouhém přemlouvání sáhla po Hunger Games a musím říct, že toho nelituju. Mnohem více lituju toho, že jsem si přečetla předchozí hodnocení. Knihu jsem četla v originále a dialogy mi nepřišly špatně napsané ani jednoduché. Celkově jsem ji přečetla dost rychle, vtáhla mě do děje a líbilo se mi, že si můžu jen domýšlet, co asi prožívají ostatní soupeři. Potěšilo mě i filmové zpracování, které docela odpovídalo mým představám, pokud bych ale nejdřív viděla film, asi bych od knihy upustila. Takhle jsem spokojená a hodnotim pozitivně!

FreckledCathy
17.02.2015 5 z 5

Dokázala jsem to a odolala všem spoilerům, ať knižním nebo filmovým a počkala si, až konečně budu mít trochu volného času na čtení a vyplatilo se! :) Těšila jsem se a byla jsem celkem zvědavá, co se z toho vyklube při tak vysokém hodnocení. A jsem nadšená! Začetla jsem se a hltala stránku za stránkou, uprostřed noci se přemlouvala, ať už jdu konečně spát, že na ty stránky stejně už pomalu nevidím a ráno okamžitě pokračovala. Katniss je mi sympatická, takže se jdu vrhnout na další díl, vidím to na dlouhou noc! :D

meinita
10.02.2015 5 z 5

bohužel přečteno až po filmovém zpracování, ale i tak je kniha fantasticky napsaná a nemohla jsem se od ní odtrhnout

Pralev
07.02.2015 5 z 5

Od Hunger Games jsem moc nečekal, přece jen trailery na filmy v kině na mě udělaly nevalný dojem. Nicméně na doporučení jsem po knize přece jen sáhl a byl neuvěřitelně překvapený, jak mě příběh strhl. Na obálce mého vydání je "Constant suspense... I couldn't stop reading" napsané Stephenem Kingem. Asi bych svůj komentář mohl zakončit prostým sdělením, že se pod Kingův názor taky podepisuji.

Nicméně níže jsem četl komentář, který mě nutí reagovat a pro čtenáře touto knihou dosud nepolíbené ukázat druhou stranu mince. Podotýkám, že normálně nemám ve zvyku se vymezovat proti hodnocením jiných a že v tom není nic osobního.

Jednoduchost příběhu? Příběh několikrát změní tempo a několikrát přijde zásadní zvrat. Ano, základní premisa je samozřejmě jednoduchá, ale to je obvykle skoro u každého příběhu.

Ich forma - naprosto perfektně zvolená forma vyprávění. Díky ní nesledujeme Arénu jako diváci, ale prožíváme ji spolu s hlavní postavou, jsme tam s ní. Díky ich formě rovněž nevíme, co se děje v hlavách ostatních postav a nemůžeme (stejně jako hrdinka) tušit, komu můžeme věřit a komu ne.

Psychika postav - vytýkat autorce, že se psychika postav během těch pár dnů (týdnů) výrazně nezmění, mi přijde s prominutím mimo. Právě v tom je pointa, že Katniss dělá v Aréně to, co dělala celý život. Jinak určitý vývoj přece jen existuje, jde sledovat, jak se Katniss stává postupně čím dál více "zdivočelou".

Málo brutality - na mě osobně tedy daleko více zapůsobí a vryje se mi do paměti scéna, kdy Katniss jen slyší, jak oběť prosí o život, než explicitně popisované usekávání končetin, gejzíry krve apod.