Babičkou proti své vůli

Babičkou proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481038/bmid_babickou-proti-sve-vuli-NNT-481038.png 4 84 84

Humoristicky laděný román zachycuje příběh ženy, která se stala babičkou na svůj vkus příliš brzy. Mladší syn sotva odrostl a Daniela se chystala roztáhnout křídla, jež jí ovšem přistřihla dcera Tereza oznámením, že čeká dítě. Daniela se srovnává s novou a nečekanou sociální rolí a prochází nelehkou životní etapou, na jejímž konci nalézá sama sebe. Příběh Daniely se může stát inspirací pro všechny ženy, jež žijí život, který žít nechtějí. I ony mohou najít svou cestu, ač se to zdá nemožné, a odvahu změnit to, co ve svém životě změnit chtějí. Nalézt rovnováhu ve svém životě jako partnerky, matky, babičky – ale i jako ženy. Pro všechny situace existuje řešení. Chce to jen odvahu. A nikdy není pozdě najít sama sebe. Natož v pouhých padesáti!... celý text

janina66
24.04.2024 3 z 5

Příjemný poslech audioknihy.
Oddychové, jen místy humorné, ale i vážná témata, jako je despotický manipulátor manžel, rozvod, těžké těhotenství atd.
Od knihy jsem čekala více humoru.

myšpa
21.04.2024

Moc pěkné čtení, veselé i vážné. Je to pro mně první kniha paní Dolejšové, určitě si přečtu i její další.

karli887
18.04.2024 5 z 5

Nedávno jsem se stala babičkou, stejně nečekaně a pocity z této pro mě nové situace byly naprosto stejné, možná i proto mě název knihy oslovil a knihu koupila. A dobře jsem udělala,za mě super!

Ristridin
18.11.2023 5 z 5

Hrozně hezky a citlivě napsaný příběh ze života, který těm ostatním “zaběhlým autorům, kteří píšou takzvané příběhy ze života, vytře zrak. Velmi realisticky podané, s dávkou příjemného humoru, který je tak akorát. Některé okamžiky jsou jak z vlastního života.
Možná je to tak opravdové tím, že se nemohu zbavit pocitu, že autorka píše alespoň částečně o sobě a své rodině.
Nejedná se dějově úplně o vyrovnávání se se “statusem babičky, jde o mnohem více, ve výsledku o hledání sebe sama.
Kniha je tedy spíše pro ženy, ale jsem moc rád, že jsem ji otevřel, potěšila mě.

radus
05.11.2023 4 z 5

Pěkný odechový příběh, který se dobře četl. Obdivovala jsem Danielu, že tak dlouho s takovým manipulátorem vydržela, to bych nedala.

Martule44
16.10.2023 5 z 5

Chytlavá a velice úsměvná kniha, která se příjemně četla. Ale zamyslím-li se nad realitou příběhu, chvílemi jsem se v řádcích nacházela. A to zdaleka ještě nejsem babička :-)
Kniha rozhodně stojí za přečtení :-)

Buchtičkajani
02.09.2023 3 z 5

Skvělá odechovka, vtipná a zároveň k zamyšlení.

Janizoun
03.08.2023 5 z 5

V této knize je příběh ze života. Moc dobře se mi četl. Daniela má dost nelehký život s manželem, k tomu jí dcera oznámí, že je těhotná a ona ve svých padesáti letech, chce vlastně jen žít, jak žít se má. Jak se s tím vším hlavní hrdinka poprala, se mi moc líbilo. Pěkná, oddechová a čtivá kniha.

Aneleh
30.05.2023 5 z 5

Možná bych knize nedala až tak velké hodnocení, ale prostě musím ocenit, že je tak vtipná a zároveň i vážná. Autorce se totiž skvěle povedlo skloubit komické situace okolo vnoučat a zároveň smutný život s manipulátorem a citovým vyděračem. Postupně se vyrovnává jak s jedním, tak s druhým aspektem svého života, dělá spoustu chyb, ale nakonec najde samu sebe.
Za mě má kniha svoji hodnotu a nebylo zbytečné ji číst, líbil se mi její humor a pokud jste se staly babičkou ve stejném věku, pak se v mnoha situacích určitě poznáte.

Souteska
20.04.2023 3 z 5

Docela prima čtivý příběh ze života mimo jiné i o tom, jak je těžké odejít z nefunkčního vztahu, ale pro mě mohl být i kratší, už jsem v druhé půlce vyhlížela konec:-)

El1508
07.03.2023 5 z 5

Za mě další čtivá kniha této autorky. Zasmála jsem i dojala...

Karoll_ina
28.11.2022 3 z 5

oddechovka s dobrým koncem

Marcela52
22.09.2022 4 z 5

Trochu zklamání, protože jsem čekala humoristický román a šlo spíše o příběh ženy, která se snaží vymanit z manželství, které ji v mnoha směrech omezuje. Omezuje ji hlavně manžel, od kterého nakonec po třiceti letech odejde, aby konečně žila život podle svých představ. Kniha se četla dobře, místy jsem se i pobavila, ale literárně to bylo slabší. Nicméně jako oddechovou a nenáročnou literaturu mohu doporučit.

Dagmar58
05.09.2022 4 z 5

Životní příběh jedné ženy, který je psaný s nadhledem a který určitě pobaví nejen stávající, ale i budoucí babičky. Jen se určitě každá žena obejde bez despotického manipulátora, kterého měla hlavní hrdinka Daniela za manžela.

klotylda.ln
12.08.2022 1 z 5

Kniha mi nesedla. Nesedl mi styl psaní, postavy, děj. Chtěla jsem si koupit oddychovku na dovolenou, prostě knihu u které se zasměju. Místo toho mi hlavní hrdinka lezla od začátku na nervy tím jak byla celý život uťápnutá a co si všechno nechala od manžela líbit. Po narození vnuka už to bylo jen samé ušišlané nezáživné cosi. Protože jsem držák, doposlouchala jsem audioknihu do konce :-D

KnihovniceVěra
11.08.2022 3 z 5

Kniha mě bavila, zhltla jsem ji jako oddychovku, ale někdy to už autorka s tím humorem za každou cenu přehání (např. hlavní hrdinka Daniela neví asi ve 30 letech, jak vypadá celer?) a také zabíhá do zbytečných podrobností o tom, co ten den vařila a dělala s vnoučaty... Jsem už taky babička a příběhu Daniely rozumím tak, že se zbavila závislosti na manželovi a vybudovala si závislost na vnoučatech.
Za mě dobrý průměr ale zároveň chápu, že kniha je tak vysoko hodnocená ženami. Žádná by takový problém s manipulativním mužem řešit nechtěla, tak se dobře čte, jak to vyřešila tahle paní Daniela.

Olous1
28.07.2022 5 z 5

Občas si v knihovně zapůjčím jinou knihu. Tato byla opravdu výhra. Velmi jsem se pobavila, až na toho protivného manžela. Nejvíce si knihu užijí hlavně babičky. Vtipné, oddechové, dobře napsané 95%.

Aktij605
21.07.2022 5 z 5

Příjemné čtení na léto.

iška
16.07.2022 5 z 5

I já si ji vybrala díky Šánce a moc děkuji. Příjemné čtení, uvěřitelné. Potěšilo mne, že se autorka nesnaží být humorná za každou cenu, bylo to nenásilné a kde jsem se zasmála, tam to bylo od srdce.

Sata
12.07.2022 5 z 5

Super čtení... lehké,svižné a vtipné...zároveň k zamyšlení... doporučuji nejen babičkám

pro ženy rodinné vztahy babička matky a dcery

Eva Dolejšová
česká, 1968