Bábovky

Bábovky
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5803 5803

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

VeruHoráková
10.11.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila ale nenadchla. Když je více příběhu dohromady, tak od žádného se ve výsledku nedá čekat nic velkého. Příběhy byly hezky promyšlené ale všechny hlavní hrdinky mi přišli (jak se říká) na stejné brdo.

6889
09.11.2020 4 z 5

Moje prvotina od Třeštíkové a myslím, že jsem neudělala chybu. Doporučila bych pozorně číst a třeba si dělat i poznámky. Velice mě bavilo prolínání se dějových linek a rozuzlení spousty problémů.

denuliiina
06.11.2020 2 z 5

Tohle teda ne! Naprosto překombinovaný a nereálný děj. V postavách už jsem se začínala ztrácet a toužila jsem jen ať už je konec. Méně je někdy více. Tohle se moc nepovedlo.

klaritkaa
01.11.2020 4 z 5

Kniha příběhů několika žen, jejichž životy jsou propletené. Příjemné čtení na odreagování.

Restitua
30.10.2020 3 z 5

Četlo se to hezky, to nemůžu říct. Postavy jsou pěkně popsané, úplně je vidím před sebou a s některými se ztotožňuju. Co kapitola, to nová postava, která se vždy propojí s předchozí a následující, až jsem z toho měla opravdu zmatek who is who a kdo ke komu patří? Celkové pojetí je zajímavé, napínavé ale zbytečně složité. Ale dočetla jsem to do konce a těšila jsem se kam mě děj zase zavane...Dala bych 5 hvězdiček ale musela jsem si 2 nechat za ten stres, který jsem prožívala s každou novou kapitolou :-)

Daenerys
29.10.2020 5 z 5

Přečteno podruhé a opět líbilo. Jen si říkám, jestli je v názvu zvoleno to pravé pečivo... je to takový propletenec, že vánočky by skoro sedly víc :-). A konec té mé vánočky mi někdo sprostě sežral! Ten mi přišel krapet nadrsno ufiknutej, ještě jsem otáčela stránku v očekávání další kapitoly a tam zrada: obsah. Celkově to byl dobroučkej knižní dezert, je fuk, zda bábovka či kobliha, já si pochutnala.

kape97
28.10.2020 3 z 5

Kniha byl ze začátku hodně zajímavá, těšila jsem se jak příběh dopadne, jenže najednou začaly přibývat další a další postavy, příběhy se začaly zamotávat a já se v tom začala ztrácet. Také to, jak se střídá minulost a současnost a člověk neví kde vlastně je... nápad a kniha výborná, jen kdyby alespoň příběhy jednotlivých postav byly psány trochu chronologicky. Musím tedy říct, že snad poprvé jsem nadšená mnohem víc z filmu než z knihy.

sarka.farka
28.10.2020 3 z 5

Knihu jsem dostala jako darek,takze jsem netusila, co cekat. Zacatek knihy byl hodne zajimavy a cekala jsem, jak pribeh Rebeky a Karoliny dopadne... Jenze pak to najednou bylo o jinych a jinych jmenech a uprimne uz jsem se v ton ztracela a musela jsem si pripominat, kdo je kdo, hlavne jmena muzskych postav se mi uz motala a taky preskakovani v case v jednotlivych kapitolach - zda je to pritomnost nebo zase uz minulost dane postavy. Nejvic me zklamal konec - otevreny a zadne "dohry" tech pribehu predtim... Jsem zvedava, jaky bude film podle teto predlohy.

Antonie123
24.10.2020

No neco tak prisernyho! Jak muze nekdo neco takoveho cist,davat ji za knihy penize?? Co je to za lidi? Tahle spisovatelka,ze ma tolik ctenaru? Vzdyt je to ta nejpodradnejsi literatura. Nechapu. Hrozne,hrozne. Trestikova,Hartl a podobne... Jeste se nestydi ukazovat v televizi,za takova dila. Dekadence.

pajkahej
23.10.2020 3 z 5

No teda, jsem překvapená, že se mi to líbilo! To prší moře byl brak jak vyšitý. Tohle mělo šťávu a nápad, ach, jen ten konec...

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Tohle je asi jediná kniha, která mě od autorky bavila..

Iva B.
19.10.2020 3 z 5

K Babovkam jsem přistupovala spíše skepticky, protože první knížku od autorky, jsem ani nedocetla.. nicméně Bábovky byly fajn, líbily se mi, ale není to nic z čeho bych si sedla na zadek.

Vlavejs
18.10.2020 2 z 5

Zajímavé příběhy, které působí, jako že jsou přerušené uprostřed. Velké zklamání, že kniha vlastně nekončí.

Patricie235
18.10.2020 3 z 5

Kniha byla zajímavá tím, jak se příběhy navzájem prolínaly a přesto, že každá kapitola byla pokaždé o někom jiném, se příběh vyvíjel. Jinak asi nebyla nijak zvlášť ohromující. Neurazí. Nenadchne.

ferdada
16.10.2020 3 z 5

Kniha o běžných životech, tak, jak se osudy navzájem prolínají. Ať už trapně, nechutně, nahodile nebo cíleně. Jak konání jedince zasahuje ostatním do jejich příběhů.

Knihobolka
16.10.2020 4 z 5

Třeštíkovou jako člověka dvakrát nemusím, ale píše hezky.

Bábovky jsem četla již podruhé a opět musím konstatovat, že bych uvítala méně příběhů, ale více rozepsané.

Jediné, co mi na tomto vydání vadilo, příliš mnoho chyb, jak pravopisných, tak faktických.
Hold psát provázané příběhy, není žádná pr...

Popko
13.10.2020 3 z 5

Pozitivně hodnotím, že se kniha četla dobře, děj se rychle posouval, ale otevřený konec mě bohužel zklamal. Film jsem zatím neviděla.

kikizubik
10.10.2020 2 z 5

Neměla jsem tušení o čem je kniha úplně...Tušila jsem, že se bude jednat o milenky a manželky a měla jsem za to, že to bude odlechčené čtení. S tím čtení na odreagová jsem se trefila těsně vedle...Kniha měla dost smutný podtón. Na knize bylo dobré jen to, že rychle ubíhala a fakt, že osudy všech 12-ti žen byly propleté. Nicméně mi tam chybělo zakončení na konci pro všechny jejich osudy...

Anyzz
09.10.2020 4 z 5

České autory většinou nevyhledávám, proto jsem čtení bábovek dlouho odkládala. Ale když jsem se doslechla, že se chystá filmové zpracování, nebylo na co víc čekat. První knížka, potom film, ne jinak. Knížku jsem nakonec přečetla během pár večerů a než jsem se dostala na konec, byla jsem mile překvapena. Říká se, že uvnitř každého velkého příběhu je spousta těch malých. Tady to platilo dvojnásob. Věřím, že každý čtenář si v knize našel to své. Trochu zklamáním pro mě byl samotný konec, kdy jsem čekala nějaké zakončení jednotlivých příběhů, ale toho se mi nedostalo. Nevadí, vynahradilo to filmové zpracování.

i.stefany
07.10.2020 3 z 5

Asi se nebudu komentářem lišit od ostatních. Se smíšenými pocity jsem ke knize přistupovala a se stejnými pocity ji zavírám. Dvanáct hlavních postav a neméně dramatických propletených osudů, v podobě silných společenských témat, která v konečném výsledku vyznívají velmi smutně až depresivně. Je toho tady na jednu knížku až moc. Méně, je někdy více.