Bábovky

Bábovky
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5804 5804

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Netopyr07
22.05.2020 5 z 5

Zajímavé dílko. Vtipně propojené postavy, až se nechce věřit tomu, že by se všichni mohli takhle sejít :-) Ale jak tu bylo psáno, svět je malý. Mezi jednotlivými profily mi chybí žena, která má NORMÁLNÍ HEZKÝ vztah, řádová sestra a lesbička :-)) Jinak tam byly snad všechny typy. Mít za šéfku Renatu muselo být terno... Ti "spratci" byli taky pěkně vykreslení. Možná teď budu více chápat "dnešní mládež". V dřívějších příspěvcích je cosi ve smyslu, že je tu "hodně prostoru na fantazii, jak to s těmi postavami bylo dál"... to tedy je :-)))

marketa4853
21.05.2020 3 z 5

Skvělá kniha, jednohubka. Takových by se měla autorka držet a myslím, že takové její čtenáře baví.

mona.benny
20.05.2020 3 z 5

Za mě? Cetlo se to dobře,za den bylo hotovo.....Prirovnani ....takovy horsi Patrik Hartl. Ten měl aspoň smysl pro humor a dynamičtější příběhy ????

Kubikuli
18.05.2020 4 z 5

Knížka se čte hezky, celkem rychle. Dvanáct propojených osudů mi ani nepřišlo nějak "nemožné", protože svět je prostě malý :) Ale tvrdé utnutí každého příběhu už mi docela vadilo.. Hodně se o životě dvanácti žen dozvíte a ještě o něco víc si musíte domyslet. Na mne až zbytečně velký prostor pro fantazii.

EmillyT
16.05.2020 2 z 5

Ač se kniha nečetla úplně špatně, po pár kapitolách se z příběhu stává test paměti, protože je tu tolik postav a člověk se v nich občas ztrácí. Příběh každé z žen jsou pouze kratičké povídky, které jsou takovým náhledem do jejich života, bez jakéhokoli ukončení. Jednotlivým příběhům chybí hlubší propracovaní.

Lily-fairy
13.05.2020 3 z 5

2,5/5
Tohle je tak strašně rozporuplná kniha! Čte se výborně, námět povídkového příběhu, který funguje jako skládačka je určitě geniální. Ale obsah? Každá povídka funguje jen jako úvod do života každé hrdinky a závěr je posunut někam dál. Ano, zprvu to funguje, ale dál už je každé utnutí uprostřed věty vyloženě otravné. A s tím propojováním autorka moc tlačí na pilu, přestává o být uvěřitelné a ,,ze života"...

uteklazreality
12.05.2020 2 z 5

... silné ženy, ironie, nenávist a láska, bolest, humor, povídky ze života

Jaký by to byl pocit, kdybychom mohli žít život někoho jiného? Nevím, ale možná by nám to pomohlo pochopit, jak se dotyčný cítí, z čeho má strach a co ho trápí. Nechte si vyprávět upřímné příběhy ze života, budete překvapeni. Možná budete i vděční za svůj příběh...

blackoutzuzi
12.05.2020 4 z 5

Miluju, když je příběh jako skládačka. Různé osoby a příběhy navzájem propletené. Za to u mě mají Bábovky velké plus.

kazetko
08.05.2020 3 z 5

Čtu ji teď podruhé, baví mě, jak se jednotlivé postavy a jejich příběhy propojují, i když po čase aby si čtenář kreslil schéma vztahů... (ke konci už mi to zase přijde až moc a křečovitě propojené). Každopádně při druhém čtení odebírám z hodnocení (dřív 4 hvězdy, teď 3), protože jsem zrovna dočetla Geniální přítelkyni (od E. Ferrante) a je to velká změna, co se týče kvality vyprávění a stylu.
Na tom ale nic nemění fakt, že kniha mne baví, je to takové odlehčené letní čtení (což jsem právě po Geniální přítelkyni hledala).

ctenarka881
07.05.2020 1 z 5

Kniha me strasne zklamala. Kdyz vysla mela vyborne PR a kazda celebrita na insta se sni fotila, takze jsem doufala v neco prvotridniho.. Strasne jsem se nudila a v podstate to jen chtela rychle docist.. mrzi me to, ale je to tak.. Treba kniha Hana mela rovnez vynikajici PR a kdyz jsem to cetla? Wow! Ale babovky velke zklamani..

Aghatte
07.05.2020 1 z 5

NUDA...

nikinikiniki
05.05.2020 4 z 5

Po dlouhé době se mi dostala do rukou kniha, která stála za přečtení. :) Čtivá, zajímavá, zábavná, přečtená během pár dní, takže určitě doporučuji. Propletené osudy všemožných lidí... :)

majinka
02.05.2020 5 z 5

Luxusní! Strašně dlouho jsem tu knihu odkládala, nějak se mi do ní nechtělo a pak jsem od 1. stránky věděla, že se nebudu moct odtrhnout dokud ji nedočtu. Akorát ten konec mě trochu naštval ????☹️

viweb
02.05.2020 4 z 5

Lehké ženské čtení ke kávě, doporučuji

JitkaH83
01.05.2020 3 z 5

Kniha se dobře četla, pobavila mě, je oddechová. Ale příběhů hodně, ačkoliv jsou provázané, nemohou být moc do hloubky. Tedy žádný moc nezasáhne. Spíše bych uvítala jen pár z nich a dát jim více prostoru, potenciál tam je. Za čas si nevzpomenu ani na jeden, budu jen vědět - jo Bábovky..., to je ta kniha, kde bylo hodně příběhů. A pak už nic.

alusa4302
28.04.2020 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá a zajímavě propletená vztahy mezi sebou, opravdu mě bavila.

marki.dvorakova
22.04.2020 4 z 5

Člověk se občas ztrácí, kdo je vlastně kdo :D Ale jinak se kniha četla dobře.

myreadingplace
20.04.2020 3 z 5

Málokdy se mi stane, že knihu odložím a nedočtu. U Bábovek první pokus skončil na 120 stranách, nyní jsem se k nim zase s odporem vrátila, začala znovu a nakonec dočetla.
A po dočtení jsem si na papír nakreslila "rodokmen" postav a jejich propojení. Vypadalo to jako šílená čmáranice a nechápu, jak si v tom mohla Třeštíková udělat systém. Ano, líbil se mi nápad a ve výsledku, kdyby to propojení nebylo tak šílené, ocenila bych jej víc.
Nakonec bych to shrnula asi jako překombinovanou snahu o vměstnání co nejvíce originálnosti a hlavně motivu bábovek.

Anett525
17.04.2020 3 z 5

Na to,že jsem schopná přečíst skoro každý žánr, tak tato kniha pro mě nebyla moc zajímavá. Promyšlený děj byl fajn,ale jinak mě nějak nenadchla. Po dlouhé době kniha,u které jsem si říkala "ať už je konec." Ale zase na druhou stranu, úplný propadák to není a věřím,že si své čtenáře vždy najde.

Artinka
16.04.2020 3 z 5

12 kapitol o dvanácti ženách - manželkách, milenkách, matkách i dcerách - a jejich více či méně propletených osudech. Přečtena vpodstatě jedním dechem, jen jsem si na začátku musela zvyknout na zbytečně dlouhá souvětí.