Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211969/mid_bajecna-leta-pod-psa-211969.jpg 4 3265 3265

Satirický a humorně laděný román, který je rodinnou kronikou zachycujicí období od roku 1952 do gorbačovské perestrojky. Děj se odehrává v Praze a v městečku Sázava.

princesse
11.06.2012 5 z 5

Výborná kniha, dnes již "klasika". Skvělé počtení a musím říct, že i film se víc než povedl. Doporučuji.

Weiler
20.04.2012 4 z 5

Vieweghův opus magnum a zřejmě právem - styl, kterým píše, je docela neotřelý a přesto čtivý. Období, které si pro děj vybírá, přidává hodně na kvalitě a tak jediné, co pro mě sráží hodnocení na čtyři hvězdičky, je vejtaha Kvído, který mile rád ukazuje světu, že je nadprůměrně inteligentní děcko, což jsem, vzhledem k pseudoautobiografickému charakteru knihy, nemohl odpustit.

brabofka
12.04.2012 3 z 5

Jedna z mých prvních knížek od tohoto autora. Asi jako jedna z mála, která se mu povedla.

Bránolog
03.04.2012 4 z 5

Nejspíš jediná knížka, kterou si od "fabriky na literaturu" Viewegha kdy přečtu (už se stalo).

Téjuš37
01.04.2012 5 z 5

Hodně lidí mi řeklo, že se jim moc líbil film.. Každý, kdo si tu knížku přečte, musí na film plivnout. :) Kniha je nádherná, čtivá a hlavně plná humoru! Ve filmu toho je až moc vynechaného..

Kamca206
27.03.2012 5 z 5

Jedna z mých velmi oblíbených knih. Čte se jedním dechem, je psaná taková pohodovou formou, takže se k ní ráda vracím. Rozhodně stojí za přečtení :)

LilyFair
18.03.2012 5 z 5

Knihu jsem četla, protože jsme ji měli v povinné četbě. Viewegha jsem vždy považovala za spisovatele, který umí skvěle psát, ale přesto píše braky... Tato kniha se mi moc líbila, naprosto mě strhla. Výborná práce s textem a hodně jsem se nasmála... Co můžete od knížky více chtít?

Jack Bauer
06.03.2012 2 z 5

Na doporučení známých a ohlasů čtenářů jako „četl/a jsem jedním dechem a nejlepší Vieweghova kniha" apod. jsem si ji nechával až na konec a začal číst jeho méně hodnocené knihy, které se mi líbily mnohem víc. Prvně jsem viděl film, který se mi zdál lepší než kniha, což se nestává a také mě moc nenadchl. Zrovna ho dnes dávají v tv tak ho zkusím ještě jednou zhlédnout. Jeho novější romány se mi líbí mnohem víc. Dosud moje nejlepší Vieveghova kniha je Mafie v Praze.

veslynka
29.02.2012 4 z 5

Tato kniha mne opravdu zaujala, o její chytlavosti svědčí už to, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout a přečetla jsem ji za jeden den. Příběhy Kvida z jeho dětství, popis života na prosklené terase a všemožné politické intriky, to jsou věci činící tuto knihu velmi zajímavou. Opravdu doporučuji přečíst. ;-)

Snow
20.02.2012 5 z 5

Viewegha rád opravdu nemám. Jeho zájezdy, romány pro muže a ženy kladně rozhodně nehodnotím a samotného autora také, ale musím uznat, že Báječná léta pod psa je opravdu dobrá kniha, asi jediná, která se od Viewegha dá číst...

kapllu
13.02.2012 3 z 5

Super oddychová knížka, Kvido bere život s nadhledem. Přesto ji nepovažuji za nějak výjimečnou, zkrátka takové oddechové čtení.

BUBINA1971
03.01.2012 4 z 5

Dost dobrá knížka.Doporučuji

jprst
04.11.2011 5 z 5

Tato kniha z Vieweghovy tvorby výrazně vyčnívá, hodně jí pomohlo i filmové zpracování. Pokud si tuto knihu přečtete jako první knihu od tohoto autora, budete z dalších jeho knih asi dost zklamaní.

4xab
09.10.2011 5 z 5

Tohle je jefina jeho kniha, ktera stoji za to. Ostatni ve mne nic nezanechali, jen mmou propluly.

Miškáá
02.09.2011 4 z 5

Celkový dojem z knížky je dobrý. Je zábavná, dost jsem se nasmála. Hlavně teda v první části, kde byl Kvido malý. Příhody z jeho dětství byly často velmi komické. Druhá část už byla vážnější, bylo tam totiž víc politiky a podobně z té doby. Doporučuji přečíst ;-)

bookcase
26.08.2011 5 z 5

Asi to nej(lepší) z autorovy tvorby. To psal ještě od srdce a ne kvůli splátce na hypotéku.

Livien
24.07.2011 5 z 5

Opravdu mě ta knížka bavila. Viewegh spojil jednu z politováníhodných částí naší historie s nadhledem, humorem a ironií, proto je to tak čtivé a zábavné.

Darkjober
18.07.2011 4 z 5

Velmi dobré čtení. Vieweghova nejlepší kniha :-)

bovinka
27.03.2011 5 z 5

Řekla bych, má nejoblíbenější kniha od Viewegha. Smála jsem se opravdu s chutí, až mi tekly slzy

Flooper
23.03.2011 3 z 5

Michal Viewegh u mne díky této knižce nabral nějaké ty plusvé body, ale né moc, pořád ho nemusím.