Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211969/mid_bajecna-leta-pod-psa-211969.jpg 4 3265 3265

Satirický a humorně laděný román, který je rodinnou kronikou zachycujicí období od roku 1952 do gorbačovské perestrojky. Děj se odehrává v Praze a v městečku Sázava.

Pájuš
27.02.2011 5 z 5

četla jsem jedním dechem:-)

vodnicka
30.01.2011 5 z 5

Viděla jsem film jako první. Byla to druhá knížka od Viewegha, která se mi dostala do ruky. Prvním titulem byl Román pro muže, ktertý jsem nedočetla. To nešlo... ;-) Báječná léta pod psa mě zaujaly, bavily mě, hlavně druhá polovina knihy. Tu jsem přelouskala za dva dny. (To je co říct... vzhledem k mému šnečímu tempu a nedostatku času.) Nasmála jsem se dost. :-)

katla
11.11.2010 4 z 5

Ač současné české literatuře příliš nefandím, tahle kniha mě dostala. Nevím co do autenticity, ale její humor mě velmi oslovil. Měla jsem ji s sebou v nemocnici a musím říct, že to byla správná volba.

knedlik
30.11.-0001 4 z 5

Jediná kniha od Viewegha, kterou jsem si přečetla (edit: a taky jediná, na kterou nebudu plivat, nýbrž pět trochu chvály). Některé okamžiky či situace mě naprosto dostaly, kupříkladu scéna, kde si tatínek stlouká vlastní rakev. Celkový dojem z knihy je hodně dobrý. Jako rekreační četba na dovolenou ideální :-)

misssicccka
30.11.-0001 4 z 5

Dobrá věc, která se dočkala nádherného filmového zpracování...

Li@
30.11.-0001 4 z 5

Inteligentní humor. Viewegh je moje srdcová záležitost a dokážu ho číst kdykoli a třeba po sté.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá kniha z dob, kdy ještě o autorovi nepsali, že je pouze komerční spisovatel ...

stopni
30.11.-0001 4 z 5

Báječná léta pod psa je jedna velká knížka do každé nepohody. Úsměvný román s četnou dávkou kritiky totalitního režimu u nás opravdu přitáhne každého čtenáře, i toho, který tuto (ne)šťastnou dobu poznat.:-) I stejnojmenný film je opravdu velice dobře zpracovaný.