Básničky pro Dominičku
Jiří Fabian
Kniha básniček a říkadel nejen pro Dominičky a Dominiky, ale pro všechny holčičky a kluky. Básničky o všedních věcech, které ještě nikdo nečet. Říkadla jsou tuze krátká, lehčí jsou než školní látka. Děda, babka, když je čtou, jisto jistě neusnou. Dětem se to bude líbit, je to totiž vyzkoušené, nejde všechno jistě slíbit, ale je to potvrzené. Je tam báseň o Agátě, jak se trochu válí v blátě. O Emilovi, co nemyje se, o lišce, která běhá v lese. Jaro, léto, podzim, zima, období co jsou tak prima. Každý měsíc v řadě slok, číst to můžeš celý rok.... celý text
Přidat komentář
Děda napsal knížku pro svou druhou vnučku. První už knížku dostala, také od dědy, pohádky. Tyto byly vydány jen pro radost.
Druhá kniha, po rozvaze, bude kniha básniček, rozhodl se děda. Vznikaly chaoticky. Na procházce s první vnučkou, cestou do práce (i dědové dnes chodí do práce, což dříve nebylo), v noci, když nemohl spát (díky práci), po toulkách v přírodě a tak všelijak. Chaoticky. Postupně se básničky a říkanky hromadily. Děda je dával číst nejprve v rodině, kolegům v práci... Básničky a říkadla, která primárně byla určena pro vnučku, a která z nich ještě moc rozumu neměla, se hlavně četla první vnučce, která je poté znala i zpaměti. Množily se názory, aby básně vydal knižně a oficiálně. Skutečnou knihu, která by byla na prodej. Děda se bránil, nechtěl na tom vydělávat. Kdo by si to koupil, takové rýmy? Nakonec podlehl svodům. Ješita. Něco po něm zůstane... Vydal knihu, a pár výtisků si koupili, kolegové v práci, známí, rodina, něco rozdal. Nevydělává, to se podaří dnes málokomu, ale má radost, že se to někomu i líbí. Proto děda napsal tento komentář. Kdo také jiný, že?