Roklina hromu
William H. Keith Jr.
BattleTech - Sága Legie šedé smrti série
1. díl >
Bojištím 31. století vévodí mamutí stroj na zabíjení: Obrněný Bitevní Robot, zkráceně OBR. A jejich piloti, kterým se říká warrioři, tvoří elitu společnosti. Grayson Smrt Carlyle se připravoval na dráhu warriora od svých deseti let, ale konec studií přišel dříve, než čekal. Jeho přátelé a rodina jsou mrtvi, pluk jeho otce je v troskách a mladý Grayson zůstal sám na nepřátelské planetě. A zde musí podstoupit tu nejtěžší zkoušku: musí pochopit, že i když se naučí řídit OBRa, nestane se automaticky warriorem. Aby si mohl říkat warrior, musí napřed jeden z těchto vražedných strojů polapit holýma rukama. A nesmí se přitom nechat zabít.... celý text
Literatura světová Válečné Sci-fi
Vydáno: 1995 , AltarOriginální název:
Decision at the Thunder Rift, 1986
více info...
Přidat komentář
Pryč od hororu, zpět ke sci-fi. A proč ne rovnou mezi hvězdy a obří kovové roboty? Při čtení Rokliny hromu jsem měl velmi podobné pocity, jako u příběhů se Stenem. Výborně napsané, poutavé, čtivé, s promyšleným světem a postavami. Proč jen tato kniha není mnohem známější?
Battletech a OBRy je opravdu jednoduché si oblíbit. Obří stroje prostě mají něco do sebe a drsné potyčky kov na kov zkrátka baví.
A pokud snad někdo váhá, zda se do knihy pustit, rozhodně doporučím film Pacific Rim, který s myšlenkou obrovských strojů více, než koketuje.
Zpět ke knize, za mě 5/5 a hurá na pokračování.
Rychlá, svižná, velmi čtivá záležitost. Zmáknul jsem to za tři dny, po pár hodinách denně. A ne na prvyraz - poprvé jsem ji přelouskal asi tak před dvaceti lety. Je to žánrově z oblasti, kterou osobně nazývám „reálná sci-fi“, a na tu já si potrpím.
Kniha je dílem ze světa battletechu (BT), který jsem si tehdy okamžitě oblíbil. Kdo BT zná, ví, že se točí kolem tzv. OBRů (Obrněný Bitevní Robot) a lidí, jež je pilotují. Primárně jde v tomto konkrétním románu spíše o člověka a ve zbylých dvou knihách (ano, jedná se o trilogii) také. A je to skutečně paráda.
Knih z onoho universa jsou doslova desítky, nicméně z 90% v AJ. Oficiálně byla do češtiny přeložena jen výše uvedená trilogie Legie Šedé Smrti. I tak se to ale dá v té angličtině číst, to z vlastní zkušenosti mohu říct. Až na technikálie to není těžká literatura. Dokonce jsem jednu knihu přeložil (bohužel jsem nestihl korekci, tak se mi to stále válí rozpracované v "hranaté" češtině), na druhé pracuji.
Pokud byste někdo měl zájem, dejte vědět. Můžeme spolu v tomhle směru něco vymyslet.
Napínavá kniha a poutavě napsaná. Bitvy OBRů jsou skvěle popsané. Těším se na další knihy
Štítky knihy
válečné sci-fiAutorovy další knížky
1995 | Roklina hromu |
2016 | Útok na třetí planetu |
1996 | Žoldnéřova hvězda |
1996 | Cena slávy |
2017 | Těžiště |
Chtěl jsem si zase jednou přečíst nějaké military scifi a když jsem našel tohle, tak jsem neodolal. Velcí bitevní roboti, to zní moc dobře. Četlo se to docela dobře, ale tedy nakonec do dalších dílů nepůjdu. Až tak dobré to prostě nebylo, něco tomu chybělo. Občas to bylo trochu nelogické, nebo to prostě moc hrálo hrdinovi do karet, občas trochu moc patetické... no možná i pro mladší čtenáře, než jsem já :)