Beze stopy

Beze stopy
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519348/bmid_beze-stopy-esW-519348.png 4 96 96

I když nikoho nevidíte, nikdy nemůžete s jistotou vědět, že jste sami. Malé město obklopené ze dvou stran lesem. Jedna zlomená žena a nejedno ukryté tajemství. Noře se hroutí svět. Nejprve přišla o manžela a nyní ztratila to nejcennější, co jí po něm zbylo. Najednou bez pozvání přichází dny, kdy neví, komu věřit. Někdy si není jistá ani sama sebou. V této chvíli není zřejmé, kdo je na její straně a kdo jí potají podkopává pevnou půdu pod nohama. A největší otázkou zůstává, kolik obětí už polapil Černý les. Objevují se stará tajemství, která měla zůstat navždy pohřbena.... celý text

Magdalenkačte
24.07.2023 5 z 5

Tak toto byla velká paráda!!! A to je to prvotina!!!
Nora má náročný život. Nejdříve nešťastnou náhodou přijde o manžela a teď jí někdo unese půlroční holčičku Emu.
Do pátrání po Emě se poušti detektiv Simons. Stop je málo a hlavně únosci se vůbec neozývají. Simons začne podezřívat Nořiny sousedy Vicky a Roberta. Tento par děti nemá a motiv je proto silnější.
Najde se Ema živá a zdravá? Nebo je všechno úplně jinak?

Krátké kapitoly a svižné čtení hned od začátku, mi připomínaly knihy Shari Lapeny a hlavně! Že by mohla Eva vystavět TAKOVOU zápletku, jsem fakt nečekala!
Ten konec mě dostal do kolen a výsledek mi doslova vyrazil dech!
Doporučuji všem milovníkům psychologických thrillerů.

.berenika.
13.07.2023 5 z 5

Dostalo se mi úžasné příležitosti. Měla jsem možnost si přečíst skvělý psychologický thriller, který je zároveň prvotinou Evy Brykner. Anotace slibuje napínavé čtení s tajemným černým lesem a příběh zlomené ženy.
Už v první polovině se ukázalo, že je knížka extrémně čtivá a je skvěle dělena do přehledných kapitol. Velice mě vyhovovalo množství dialogů, díky kterým knížka o to více odsýpala. Bavily mě střídající se pohledy a nejvíc mě ohromil pohled syna hl. hrdinky (klobouk dolů za tak dobře vykresleného náctiletého).
Potěšilo mě, že jsem měla velké množství podezřelých (snad všechny) a autorka si semnou tak akorát pohrávala, ale zároveň postav nebylo moc a všech vztazích jsem se vyznala.
V druhé polovině jsem se více podívala do černého lesa, kde se skrývá nejedno tajemství.
No a závěr knihy byl skvělý! nebudu nic prozrazovat, ale myslím, že toto rozuzlení jen tak někdo v průběhu neuhádne. Po přečtení jsem fakt spokojený čtenář a rodí se nám tu nová paní spisovatelka!

Knihyvsudekolem
13.07.2023 5 z 5

Já ani nedýchám! Kniha, kterou jsem ráno otevřela a před pár minutami dočetla, je neuvěřitelná!!!
Abych maličko vysvětlila své rozpoložení, musím říct, že jsem se do knihy pouštěla s tím, že nečekám nic až tak extra - a teď se za to nehorázně stydím.
Příběh sleduje Noru Jonesovou, ženu, která hned na prvních několika stranách ztratí téměř vše. A my můžeme jen s otevřenou pusou hltat slovíčko po slovíčku, u některých pasáží téměř nedýchat a v duchu se maličko prát sami se sebou zda už chceme konec nebo jej naopak co nejdéle oddalovat.
Jak již titulní strana knihy napovídá i naši nejbližší mohou být zcela jiní než si celou dobu myslíme. A to je, alespoň z mého úhlu pohledu, ten největší motiv knihy Beze stopy.
Samozřejmě knihu řadím do mého žebříčku TOP knih, které jsem kdy přečetla.

Vanula06
13.07.2023 5 z 5

Měla jsem tu čest si knihu přečíst ještě před vydáním. A teda na to, že je to prvotina autorky, tak se opravdu povedla.
Kniha je velmi čtivě napsána. Děj je napínavý už od samotného začátku. Vše je hezky zamotané, ale přesto srozumitelné. A ten konec? Tak ten je tedy pěkně překvapivý.
Vzhledem k tomu, že je kniha poměrně krátká (tím se samozřejmě kvalita nemění, i když trochu více popisů a dialogů by bylo fajn), tak ji určitě ocení i nečtenáři. Alespoň je to svižné. Rozhodně doporučuji, pokud máte rádi psychologické thrillery.