Pan Mercedes

Pan Mercedes
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1996 1996

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes, 2014

Monnyska
20.01.2018 5 z 5

Kniha neměla chybu :) takové napětí jsem opravdu nečekala. Jediné, co mě štvalo bylo to, že Hodges Bradyho tak vytočil, že to možná skončilo úplně jinak, než mělo. Na to, že to byl detektiv ve výslužbě, nejednal úplně prakticky a logicky :) jinak bezva knížka, četla se úplně parádně :)

Snow
17.01.2018 5 z 5

Asi první kniha u které jsem prvně viděl seriál a pak teprve četl. Z toho jsem měl trochu obavy, protože seriál byl opravdu parádní a teď zpěně vím že stejně dobrá byla i kniha.

Ginosaji
14.01.2018 4 z 5

Po pomalém začátku a uvedení do děje se začne konečně něco dít - probíhá vyšetřování, do něhož jsou zaplétány klíčové osoby. Poté nabere kniha neuvěřitelný spád, který vás donutí číst dál a dál. Nepřestávat. Jen si vychutnávat dění.

Vlk.kh
29.12.2017 5 z 5

Upřímně jsem měl trochu obavu, jak se s tímto žánrem pan Král popasuje - osobně totiž detektivky zase tak moc nemusím. Ale klobouk dolů! Přečetl jsem jedním dechem a mimo jiné např. náhled do hlavy vyšinutého magora je napsán opravdu mistrně.

Looka2
19.12.2017 4 z 5

70% Typ detektivky, kde od začátku znáte vraha nemám příliš v oblibě, nicméně atmosféra je celkem slušná.

Vincenzoci
20.11.2017 5 z 5

Tahle kniha se mi opravdu moc líbila! Týpek, samotář a trochu psychopat/ magor/ fanatik, který je nenápadný, splyne s davem, má jednu obyčejnou a druhou nudnou práci, je chytrý, vypočítavý a má přehled o tom, co dělá a ví přesně, za čím si jde a jak to bude. Nevadilo mi ani, že od začátku znám vraha, spíš jsem čekal, co ještě vymyslí a co se bude dít dál. Toto byla moje první kniha z této série, časem se snad dostanu na další. A jsem také velice zvědav na seriál! :-)

Veggi
12.11.2017 4 z 5

Kniha je čtivá hned od začátku, i přesto, že víte kdo je vrah. Příběh je napínavý a běží svižně.

Dresia
19.10.2017 5 z 5

Tato kniha se panu Kingovi velice povedla. Oba další díly už mě nudily.

kleozpatra
11.10.2017 5 z 5

Ruku v ruce se sledováním stejnojmenného seriálu (je to bizarní? tak to je správně) jsem měla tendenci vychytávat drobné a ke konci větší rozdíly mezi čteným a viděným, ale kniha mě i přes rozpačité finále (na koncertě!) vtáhla a bavila tak, že jsem hned skočila po dalším Hodgesovi.

Toffee
11.10.2017 5 z 5

Trochu jiný King, bez "nadpřirozenosti", ale jinak se vším všudy. Od první věty dokáže čtenáře chytnout a nepustit. Kingova schopnost vyprávět příběhy snad nemá hranic a nepřestává mě fascinovat. I to, jak si se čtenáři pohrává, naznačuje, že se o pár stránek dál možná něco zlého stane, ale nevíte co, takže čtení zrychlujete a zrychlujete, napjatí jak struna. Moc mě to bavilo. Nehledě k tomu, jak byl příběh velmi, velmi aktuální, až jsem si říkala, aby nebyl až trochu návodný.

bivana009
02.10.2017

Kniha mě bavila od začátku do konce. Překvapila mě reálnost a v neposlední řadě aktuálnost daného tématu. Autor přeskočil od mystikou prosycených děl k normální detektivce. Zaujalo mě neobyčejné vykreslení kladných hlavních hrdinů, kteří i přes značné a obvyklé nedostatečnosti nebo právě díky nim dokázali upoutat a udržet pozornost napříč celou knihou. Jen vrah v této knize by si zasloužil více pozornosti autora, celkově působil poněkud mdle a jakoby pokulhával za značně handicapovaným vyšetřovacím týmem.

hystericwidow
20.09.2017 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo! Vůbec není špatný, když si King z mysteriózních příběhů občas odskočí k detektivkám. A poslední věta byla taková vtipná třešinka na dortu :D Po konci jsem si říkala, že tenhle příběh si zaslouží pokračování, a jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že to byl první díl z trilogie. Těším se tedy na další! (btw během čtení byl Brady v mojí hlavě jasný Elliot Alderson. Sorry, Elliote.)

astroweb
20.09.2017 4 z 5

Perfektní thriler, žádný horor, a to se mi líbí v poslední době víc. Něco jako Deaver.

Polinius
11.09.2017 3 z 5

Začátek příběhu je velice bombastický a autor mě dokázal vtáhnout do děje. Jen je škoda, že vrah není bombastický celou knihu a kdyby se mu povedl finální zločin a přežil jen starý detektiv, byl by to ten správný konec.
Padouch je líčen jako troska a on troska skutečně je, ale vyšetřovací tím který mu je na stopě je úplná parodie. :/
Takhle to působí jako scénář pro film na sobotní večer. Zlo je poraženo a dobro žije.

Roubas
10.09.2017 4 z 5

Rozumím tomu, že má King tak obrovskou základnu fanoušků po celém světě. Jeho jazyk je neuvěřitelně pestrý a barvitý a konečně jsem asi naplno poznal jeho osobitý styl. Na druhou stranu, právě jeho doslovnost a někdy dosti vyčerpávající popisnost v určitých chvílích rozhodně nejde ruku v ruce s navozením atmosféry, která by u detektivek měla být co nejlepší. Bill Hodges je vynikající postava a k jeho dalším případům se snad v budoucnu dostanu.

Kirrie
02.09.2017 4 z 5

Rozmýšlela jsem se, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale nakonec jsem skončila na čtyřech. Kniha mě bavila stejně, jako Běh o život, kde už jsem 80% hodnotila.
Příběh mě chytl hned ze začátku, postavy mi byly velmi sympatické. Jen musím říct, že anotace byla matoucí. Čekala jsem, že Brady bude lust killer, ale trošku jsem se spletla a vualá, on je to vlastně masový vrah!
Kniha přečtena za týden, užila jsem si a teď mě omluvte, jdu sledovat Pan Mercedes seriál :).

cl3rick
30.08.2017 5 z 5

Četlo se to opravdu parádně. Těším se na seriál, akorát se bojím, že to nejlepší, vrahovy myšlenky a monology v tom zaniknou a ty byly prostě nejlepší.

Petroff
30.08.2017 3 z 5

Stephene, piš zas horůrky a záhadnosti, případně pak takový ty věci o dobru a zlu. Detektivka je to navýsost průměrná, neoriginální, nepříliš zábavná a jediný, co jí zachraňuje, je osoba spisovatele. K tomu hodně populistická zápletka. Nijak moc mě to nebavilo.

MikeDV3
22.08.2017 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu brilantní. Děj rychle plynul a Stephen King se na rozdíl od jiných svých knih nezdržoval dlouhými popisy. Hlavní záporák mě dokázal vyděsit, zhnusit a naštvat, tím se řadí k mým oblíbeným záporným postavám.
Knihu určitě doporučuji kvůli jejím odlišnostem oproti jiným detektivkám.

Faila
17.08.2017 4 z 5

Napínavé, ke konci téměř k nevydržení. Brilantní úvod s typickým Kingovým nečekaným vyústěním. Ne vždy jsou Kingovy postavy uvěřitelné a někdy má tendence ve vyprávění sklouzávat k patosu a trapnostem, v této knize jsem na nic takového nenarazila. Celé mi to přišlo velmi lidské. A ačkoliv jsem byla překvapená, že se dal S. King na psaní detektivek, nakonec mi to k němu sedí. Tak jako tak je to stejně zase o té černé bestii v nás.