Pan Mercedes

Pan Mercedes
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1996 1996

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes, 2014

Drowned
15.02.2017 5 z 5

Po dlouhé době jsem se dostal ke Kingově knize. Že to je detektivka vůbec nevadí neboť když je dobrý spisovatel nezáleží na žánru. Příběh mercedesového vraha mě moc bavil a napětí si užíval až do konce. To, že znáte totožnost pomatence již od začátku na poutavosti nic neubere.

SimonaP
14.02.2017 4 z 5

Jak jinak, opět skvěle napsaná úžasně čtivá Kingova. Od Kinga mě nejvíc baví právě knížky, založené na reálném základě.

Mátová
12.02.2017 5 z 5

Za prvé: nejsem čtenář detektivek, nebaví mě, protože mě víc zajímá osobnost a myšlení psychopatů a vrahů, než policejní, nebo jakékoliv jiné vyšetřování.
Za druhé: mám prostě ráda Kinga... jeho styl, jeho přístup k psaní, jeho knihy celkově jakéhokoliv žánru.
Výsledek: užila jsem si to úplně maximálně, i když jsem už četla Právo nálezce, tedy jsem věděla dost spoilerů, přesto jsem se na tuto knihu velmi těšila a rozhodně zklamaná nejsem, spíš naopak. Fascinuje mě, jakým způsobem si King pohrává se čtenářem.
Nezbývá než trilogii dočíst a nesmírně se na to těším - Konec hlídky už čeká v knihovně.

hadza29
11.02.2017 3 z 5

Tak kriminálka slušná,ale na to máme spousty kvalitních kriminálních autoru,od Stephena očekávám knihy jiného žánru.

klara225
07.02.2017

Bohužel jsem nedočetla, zasekla jsem se na cca 50 straně a pak už to nešlo dál. Tak jsem to zkusila znovu, ale dopadlo to stejně.

kyssling
05.02.2017 4 z 5

Skvélá kniha, ke konci to člověku nedá a musí číst a číst ... Velká škoda jedné postavy co to nedotáhla až do posledního slova knihy ...

dobama
30.01.2017 5 z 5

King = můj nejoblíbenější autor. Pan Mercedes je trošku jiná "Kingovka", ale ne jiná=špatná, jiná=jiná ;-)
Zajímavá zápletka, Bil Hodges detektiv v.v. sympatický prduch, snažící se poprat s dneškem a jedním úchylným ublíženým bláznem. 1. v sérii a přečteno asi na jedno nadechnutí...

mira3162
24.01.2017 4 z 5

Čte se příjemně, o tom žádná, Kingův styl je jednoduše takový. Ale tahle jeho tvorba se mne nedotýká tolik jako jeho klasická horrorová díla. Záporný hrdina je ale originální. Celé mi to přišlo předvídatelné, bez zásadních zvratů a dechberoucích míst. Přes to všechno hodnotím 4 hvězdami, protože kvalitní thriller to pořád je.

Vaiolet
24.01.2017 5 z 5

Upřímně řečeno není to úplně typická Kingovka, kdy by vám vstávaly chlupy hrůzou, ale i tak to má hodně do sebe. Popravdě jsem vůči tomu byla docela skeptická, přeci jen King je moje srdcovka a ohlasy nebyly moc valné. Přelouskala jsem tedy první kapitolu a už bylo jasné, že mě to jen tak nepustí. Děj je napínavý a až do posledních kapitol není vůbec jasné kdo že to byl. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, prostě jsem musela vědět jak to dopadne i za cenu toho, že dva dny jsem skoro nespala :)
Knížku vřele doporučuji a kdybych mohla dám víc jak 5*.

palec
18.01.2017 4 z 5

Nevím jak hodnotit.King je bez debat mistr vypravěč,mistr hororu a já jsem čekal,že když napíše detektivku,tak ta bude excelentní.Dobrá je,ale excelentní určitě ne.Samozrějmě i kdyby to byl propadák,Štěpán už u mě navždy zůstane "Králem".

DAVRE
14.01.2017 5 z 5

Na vánoce jsem obdržel třetí knihu z této trilogie. Tak jsem si řekl, že můžu začít číst pěkně od začátku a postupně. Prostě něco neskutečného až skutečného. SK je opravdu mistr péra - tolik propojení a životních náhod popis věcí a situaci, že čtenář má pocit jako by je všechny znal.Kniha se moc mi líbila a už se těším na další knihu s detektivem v.v.. Prostě paráda.Děkuji mistře.

Mikik
07.01.2017 5 z 5

Pro mě je a bude King Panem spisovatelem. I do detektivky dokáže vyždímat mrazivé a hororové pasáže. Tahle kniha se mi opravdu líbila a těším se, až si přečtu další díly.

Trosman
04.12.2016 4 z 5

Poslední pasáž byla velmi zajímavá, ale něco mi k těm 5 hvězdičkám u této knihy chybělo. Ale jinak je psaná zajímavě a možná je to jen můj pocit, protože detektivky jsem nikdy moc nemusel, ale nelituju toho, že jsem si tuto přečetl.

Karelvovsik
11.11.2016 5 z 5

Stephen King a detektivka? No, musím říct, že jsem do toho šel s obavami, jak se autorovi, pro něj tento nový žánr povede, ale kniha je výborná, jako mnoho jiných Kingových příběhů. Je malinko načichlá hororovým odérem, a to se mi právě velice líbilo.

BigDeal
23.10.2016 4 z 5

Do Pána Mercedesa som šiel s neistotou, pretože detektívky príliš nemusím, no na druhej strane si nepotrpím ani na hororoch a nič to nemení na tom, že Stephen King je môj najobľúbenejší spisovateľ. Spočiatku sa mi napriek tomu zdalo, že ide o najhoršiu knihu, čo som od autora čítal - prekážalo mi rozprávanie v prítomnom čase, odhalenie páchateľa (pachateľa) hneď na začiatku (keď už detektívka, radšej mám poirotovský štýl hádaniek "kto bol vrah?") a v neposlednom rade všetko to klišé moderných krimi románov, kvôli ktorým som stále nedočítal jediného Dominika Dána (všetci policajti sú charakterovo drsní veľkí chlapi s dobrým srdcom, ktorí sa oslovujú vulgárne, no myslia to dobre).

Ako som sa ale dostával ďalej a ďalej, začal sa mi román dostávať pod kožu: prítomný čas sa mi postupne ku kriminálke výborne hodil, klišé mi vďaka nepredvídateľnosti neprekážalo a pasáže z vrahovej perspektívy boli v zvrátenom zmysle tak zaujímavé a podstatné, že by bola neuveriteľná škoda vynechať ich a vraha odhaliť na konci. Pán Mercedes totiž nie je klasická detektívka s hádankou - tu ide skôr o hru na mačku a... inú mačku. Musím sa priznať, že ma táto hra postupne úplne pohltila.

Ako aj iné Kingove knihy, aj táto postupom času pekne vygraduje. Čo zvykne byť Stephenovou slabinou sú však konce. Často sú useknuté, alebo sa jednoducho nedokážu vyrovnať toľkému extrémnemu gradovaniu. Veľmi ma preto potešilo, že v tomto prípade ide o opak - koniec totiž predstavuje lahodne napínavú jazdu s časom.

Darknessfriend
16.10.2016 5 z 5

vyborna detektivka od mistra doporucuji.

Majkrofon
21.09.2016 5 z 5

Najprv som chcel dať len štyri hviezdičky, King má aj prepracovanejšie a pútavejšie knihy, ale musím uznať že som tejto knihe podlahol a ku Kermitovy W. Hodgesovy sa určite vrátim.

jan0504
10.09.2016 4 z 5

Veľmi dobré čitanie - King nikdy nesklame. Ale ten začiatok mohol byť svižnejší...

nevřelka
09.09.2016 5 z 5

Nadprůměrná detektivka.

ujunka
08.09.2016 4 z 5

Sice jiny zanr, nez jsem u Kinga zvykla, ale super... Kdyz kniha dostala spad, cetlo se to samo :-)
Hodne jsem si prala, aby to nakonec vschno dobre dopadlo. Aby ho chytili.. King opet propracoval postavy, az to cloveka vzdy prekvapi :-)
Za me poutave cteni, ktere rozhodne nenudi... :-)