Pan Mercedes

Pan Mercedes
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1994 1994

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes, 2014

ozzak
23.11.2022 3 z 5

Trochu netradiční king deteknivni Roman napsaný podle skutečné události.

BrooksWasHere
23.10.2022 4 z 5

Tak počkať, toto je akože Kingova kniha?
Realistická detektívka s pomalým tempom a ešte k tomu rozprávaná v prítomnom čase (čo je zo začiatku neskutočne čudné, ale postupom času si na to už zvyknete), to mi ku Stephenovi naozaj nejako nesedí...

No ja neviem, z "Pána Mercedesa" som zostal trošku sklamaný, myslím, že som nedostal to, čo som od tejto knihy očakával - celé sa to nečíta nejako obzvlášť dobre, príbeh sa miestami neuveriteľne vlečie...
Nerozumiem, prečo autor opisuje všetky činnosti, ktoré jednotlivé postavy robia, v príbehu mi to neprišlo ani trochu užitočné - celá táto kniha by vlastne mohla mať aspoň o 50 strán menej.

Najlepšia a najpremyslenejšia vec na tejto knihe je to, že Mercedesového vraha poznáme prakticky skoro od začiatku a postupne sa k nemu dostávame bližšie a bližšie za pomoci detektíva Billa Hodgesa... Toto sa mi naozaj páčilo.
Rozhodne si niekedy prečítam aj ďalšie pokračovania série s týmto detektívom, ale nateraz si doprajem nejakú tú pauzu :)

Za mňa 75 %, s prižmúrenými očami ;)

pavel.2
08.09.2022 4 z 5

Óda na Kinga :-)
Vysoké hodnocení mě navnadilo - a vyplatilo se!
Jako do mnoha jiných kingovek, jakmile mě děj chytnul (hned na začátku), už mě nepustil (ani pořádně spát - zvlášť když jsem zjistil, že jsou díly tři).

Děj popisovat netřeba, žánrem je to trochu noir detektivka, trochu temnější.

STereza
26.08.2022 3 z 5

Knihu jsem si zakoupila s tím, že bych chtěla zkusit jiný žánr, než kterého se držím a nelituji toho. Nejdříve mi nesedlo, že vrah je znám od začátku, ale nakonec jsem za to byla ráda.

CharlesWard
15.08.2022 3 z 5

Trošičku syrovější kingovka. Autora mám zafixovaného jako pomalého budovatele obsahu, takže tady mile překvapil.

Petkona
08.07.2022 5 z 5

Pro mě je to asi jedna z nejlepších Kingových knih. Vlastně celá trilogie se mi neskutečně líbila. Tak propletený děj a zápletka se jen tak nevidí. Kniha pomalu spěje ke konci a vy hltáte každou stránku. Od autora skvělých hororů jsem takhle skvělou detektivku nečekala. Celý příběh má tak ponurou atmosféru a vy jste napnutí od začátku dokonce. Skvělé.

Martina291086
05.07.2022 3 z 5

Bohužel nesdílím takové nadšení jako ostatní... Nikdy jsem nebyla velký fanoušek Kinga, ale některé knihy jsou a byly velice dobré. Tato série k nim za mě bohužel moc nepatří... A je to rozhodně škoda, protože King je stálice na literárním poli. Nemůžu říct, že by kniha byla špatná, to ne, jen se u mě moc často střídaly záživné a napínavé pasáže s těmi někdy až nudnými...

Lucie__
05.07.2022 4 z 5

Jako bych četla Jeffery Deavera....

mi-380
20.06.2022 3 z 5

Velký manipulátor King nám jako obvykle hned na začátku jasně oznámí, kde je dobro a kde zlo, a pak už děj tlačí do předem očekávaného finále.
65 % (1679 hodnotících je na průměru 85 %).

Timkim
17.06.2022 4 z 5

Na Kinga až příliš realistické a uvěřitelné. Žádné levitace, žádné nadpřirozeno, ale i tak pěkně syrové a v některých pasážích i nechutné. Bavilo mě to. Když o tom tak přemýšlím, kolik takových se mezi námi pohybuje? Na venek běžný, milý soused a za zavřenými dveřmi přemýšlí, jak zmasakrovat co nejvíce lidí. Nechám to chvíli působit, než se pustím do dalšího dílu.

IvetaZ
30.05.2022 4 z 5

Napínavá detektivka a propracovaná zápletka jako vždy. Když už nevíte co číst, u Kinga se vždycky něco originálního najde, a to mě na něm baví.

orson
27.05.2022 4 z 5

Kinga můžu a tohle mi připomínalo jeho dřívější styl. Zajímavé postavy, napínavé až do konce a hlavně ke konci. A má to i další pokračování!

Čmeláček
20.05.2022 4 z 5

Detektivka od Kinga a nebyla špatná :). Četl jsem slovenské vydání.

Vilma232
10.04.2022 4 z 5

Naposloucháno. Pan autor! A výborně načteno. Prolíná se vyprávění pachatele a detektiva.

Ivka2
11.01.2022 4 z 5

Trochu jiná "kingovka" než jsem zvyklá. Každopádně děj je napínavý. Vřele doporučuji si poslechnout jako audioknihu.

Lukyn96
09.01.2022 3 z 5

Začátek mě chytl, útok autobomilem je pro detektivku neobvyklý námět, i když v reálném životě se podobné atentáty jednou za pár let bohužel dějí. Jako nejpozoruhodnější jsem v knize spatřoval vyšinuté myšlenkové pochody Pana Mercedesa. Hlavní dějovou linku vysloužilý detektiv vs mercedesový vrah v mých očích předčily i ty vedlejší blbůstky s otráveným masem, zaskočeným jablkem a tak. :) Četby knihy nelituji, ale žádná bomba to nakonec nebyla. =)

papajapa
25.12.2021 4 z 5

Trochu jinak kingovka než jsem zvykla, ale to neznamená, ze horší. Žádné nadprirozeno a bachatel znám od zacatku. No a konec, ten nás zve k dalsi knize.

DomYell
02.12.2021 5 z 5

Je to takovy "velkofilm", kde se pomalu sbihaji 2 proudy, az vznikne jeden silny. Ja jsem se bavil, dobre bavil.

Briv
13.11.2021 4 z 5

Knížka není špatná, četla se dobře, děj rychle utíkal. Od Kinga už jsem ale četla lepší. Tady mi to přišlo trošku přehnané, hlavně "dvojka" která spolupracoval s bývalým detektivem. Ale závěr byl i tak strhující. Prostě King no :).

cziss
05.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Není to špatné, ale ani nijak extra zábavné. Především bych od Kinga čekal jiné a víc Kingovské zakončení, co by tomu dodalo trochu šťávu...