Pan Mercedes

Pan Mercedes
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1995 1995

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes, 2014

Nunee
06.04.2020 5 z 5

Úžasná kniha, neuvěřitelně dobře čtivá a do příběhu jsem se doslova zažrala tak, že nešlo přestat... ;-)

Skawin
04.04.2020 5 z 5

Stejně jako Právo nálezce posloucháno jako audiokniha. Fascinující vhled do hlavy jednoho geniálního šílence a podmanivý hlas Jana Kanyzy jako inspektora Hodgese - tyto dva aspekty mě "donutily" knihu poslechnout za pár dní.

Lykke
26.03.2020 4 z 5

Ze začátku startoval Mercedes trochu ztuha, a když "bachatel" začal sdílet svoje myšlenkové pochody a rodinné prostředí, dělalo se mi šoufl. Potom však začal nabírat na zajímavé rychlosti, aby dojel do výbušného finále. Samozřejmě happyendu, možná naivního, ale uspokojujícího happyendu, ve kterém byl šílený psychopat zneškodněn a přestože to možná není uplně nejlepší Kingova kniha, příjemně mě pár večerů rozptylovala.

asterixka
12.03.2020 5 z 5

Bomba, moje již několikátá Kingovka, ale zase trochu jiná, detektivní žánr, to je moje :) Takže chválím, chválím.. a těším se na Právo nálezce.

LivN
05.03.2020 1 z 5

Moje první Kingovka a asi nejsem na tenhle žánr knížek. Dávala jsem tomu šanci, ale po několika stránkách jsem knihu odložila a nedočetla.

Greenfingers
03.03.2020 5 z 5

Pan Mercedes a další volně navazující romány Právo nálezce a Konec hlídky jsou dokladem, že Stephen King "umí" i jiné žánry, nejenom horory.
Doporučení pro potencionální čtenáře: Trilogii je nutno číst v chronologickém pořadí, jinak ztratíte souvislosti.

Peggy2711
28.02.2020 2 z 5

Nebavilo mě to, bylo to ukecané, zdlouhavé, opravdu jsem čekala víc. Na spoustě míst děj odbočuje nevím kam a proč, mě to dost rušilo a na čtení jsem se nijak netěšila, dočetla jsem jen v rámci čtenářské výzvy. Dvě hvězdy za posledních 40 stran, kdy to bylo napínavé.

Knihomol2108
21.02.2020 5 z 5

Opět skvělý King. Skvělá jako vše co tento autor napsal. Doporučuji.

parxel
13.02.2020 2 z 5

King psát umí o tom žádná, ale Pan merceds je slabota. Příběh je postavený na známých a zaběhlých schématech a v rámci žánru nepřináší nic nového. Chvíli jsem ještě doufal, že se Kingovi povede nějaké netradiční - nesluníčkové - vyústění celého příběhu, ale to se bohužel nestalo. Naopak, vše bylo celkem lineární, předvídatelné a v závěru dost naivní. Navíc ta náhlá prozření a nápady na poslední chvíli, to na mne působilo hodně vyumělkovaně. Zkrátka pokud by někdo napsal podobný příběh před třiceti, čtyřiceti lety, tak ok, ale v dnešní době, to chce už trochu víc.

Z výše uvedených důvodů dávám dvě hvězdy. A pokud máte chuť na Kinga, tak raději sáhněte po jiné knize.

stanislav0373
06.02.2020 5 z 5

Beebee: Neměl jsem v úmyslu nikoho urážet, někteří jsou mladí i v 70 :-)

Beebee
06.02.2020 4 z 5

Hezký příběh, tvrdě začíná, moc se mi líbila nereálná postava Holly, která se z těžké duševní poruchy tak hezky a rychle křesá ven. Hlavní negativní postava je uvěřitelná a opravdu odporná. První ze tří volných pokračování. Drobně ke komentáři stanislav0373: skoro se mně to dotklo - ten sexuální akt nebyl popsán u starých lidí, vždyť on je čerstvý důchodce a ona ani ne padesátnice. Staří lidé jsou od osmdesáti výš... Nebo ne? :-)

stanislav0373
24.01.2020 5 z 5

První King...a celkem hukot! Má to vše, co má správná kniha mít: příběh napínavý jak guma od trenek, sexuální akt starých lidí, rasistického zmrzlináře a starou fusekli jako zbraň hromadného ničení!

susu
23.01.2020 4 z 5

Uf...pan Mercedes se nám představil celkem brzy a jinak by to ani nešlo, když psychopaty umí King ztvárnit naprosto dokonale. Ostatní osoby jsou popsány také slušně, ale bez vraha, kterému se autor šťourá v mozku plném šílených myšlenek, by to nebylo ono.

Margherita_N
14.01.2020 4 z 5

Tohle byla před pár lety moje první kingovka. Ocenila jsem vypravěčský talent a náhled do nitra postav, do jejich myšlenek, do myšlení pachatele, který byl pro mě překvapivě odhalen brzo. Měla jsem o Kingovi hororový představy, ale začala jsem detektivkou - a proč ne, napsaná je podle mě fakt dobře. Napínavá, propracovaná.

Montago
10.01.2020 4 z 5

Skvělá kniha

Ilirea25
06.01.2020 2 z 5

Zatím to nejslabší, co jsem od Kinga četla.

Maryan
30.12.2019 3 z 5

Detektívka ma neoslovila, napriek rozprávačskému talentu autora. Každý autor by sa mal držať svojho obľúbeného žánru. King tu narazil na niečo, čo nie je jeho štýl. Nepochybujem že priaznivci ohodnotia aj túto knihu dobre, no detektívka v Kingovom podaní bolo veľké sklamanie.

n.ezn.amy
07.12.2019 5 z 5

První díl trilogie o nesourodných vyšetřovatelích. Bill Hodges vysloužený detektiv, který se v důchodu vrací k neobjasněnému případu, kterému vypomáhá Holly Gibneyová, která konzervativního detektiva skvěle doplňuje. Pro mě je kniha hodně strhující a skvělá díky závodu s časem, aby zabránili dalšímu masakru, který chystá Brady Hartsfield. Neberu to jako hororovou knihu, ale spíš jako detektivku, což si myslím, že King dokazuje, že není spisovatelem jednoho žánru

Chesterton
16.11.2019 3 z 5

[audiokniha]
Kingem ve svém jemně pokročilém věku nepolíbená, chtěla se dobrat, co na tom chlapovi všichni mají . . . .
Dala jsem Mercedes do ucha a Holčičku v papíru a nejsem zatím úplně zklamaná.
Začátek byl víc než krušný. Drsná škola není preferovaným žánrem, chvílemi mi unikalo o čem je řeč, plno naprosto zbytečně explicitních čuňáren, smysl majících jen pro zvýraznění faktu, jak snadno se dá z dítěte vyrobit zrůda.
Postava Billa Hodgese je skvělá a hlas i přednes Jana Kanyzy mu víc než svědčí.
Detektivka výrazně říznutá sociálním dramatem. Brilantní znalec temných zákoutí, vpletl do příběhu tíži reálií s lehkostí. Ano. Finále mimo realitu, ale proč ne. Postava Holly je náhodou skvělá, budí jemný soucit a King je trochu pohádkář :o)

"Jako by tu pracovala nějaká, sice nemotorná, ale mocná kosmická síla, která se neustále snaží špatnosti napravit. Detektivové usilovně pracují a čekají až ta síla odvede svou práci . . . "

Irika
13.11.2019 5 z 5

Jako audiokniha krásný a silný zážitek. Napínavé, zábavné, chvílemi drsné a rozhodně ne typicky kingovské, každopádně doporučuji jako jednu z jeho top knih.