Pan Mercedes

Pan Mercedes
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1996 1996

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes, 2014

Martial
08.07.2019 5 z 5

Výborná knížka

PetK
03.07.2019 4 z 5

Už jsem psala u Pytle kostí, že u Kinga mně vadí, když je tam moc duchařiny. A tady se slovo "duch" objevilo asi jen 3x v celé knížce. :-) Takže dobrý, příběh typicky kingovský, kdy strach nevyvolávají potoky krve, ale vlastně úplně obyčejný člověk od vedle. I ty potoky krve King popisuje s jakýmsi zvláštním odstupem, který je mrazivější než kotle emocí. Takže mě to po Pytli kostí příjemně překvapilo a za to dávám 4.
PS: Audioknížky Kinga už si neumím představit jinak než v podání Jiřího Žáka.

Coli
10.06.2019 2 z 5

Nebavilo. King píše mnohem líp, toto se strašně vleklo.

Tygřička
09.06.2019 5 z 5

Opět naprosto úžasná kniha, pan King je prostě King...

Karnager
07.06.2019 3 z 5

O Kingovi se říká, že je to mistr hororu..a vida, najednou detektivka, takže krok stranou od jeho obvyklého žánru :) nejblíž k tomu co už jsem četl se mi zdál Lunapark, ale tam jsem dal víc hvězd, protože je tam i prvek tajemna...rád bývám překvapený, ale tady jsem mnohdy nebyl..

faba
23.05.2019 5 z 5

Nechápu jak jsem na to mohl zapomenout a tuto knihu neohodnotit. King jak má být! Moc pěkně vystupňovaný příběh jednoho mladého ajťáka, který se snaží, aby jednoho „blbého" dědka donutil spáchat sebevraždu. Bohužel mladý pane, dopadne to úplně jinak... Omlouvám se za spojler, ale ono je to dnes móda. Opět skvělá kniha od Krále. A neméně skvělý je i seriál!!! Spolu s úvodní písní od T Bone Burnett - It's not too late!

zpevSusannah
15.04.2019 5 z 5

King. Stephen King. Prostě James Bond mezi spisovateli.
Miluji Kinga a jeho tak trochu jiný a ujetější postoj k psaní, alespoň co se týká hororů. Tohle ale bylo úplně jiné kafíčko. První třetinu jsem z knihy byla malinko zklamaná. Přišlo mi to takové obyčejné oproti severským kriminálkám, které hltám jedním dechem. Nemohla jsem se ubránit, že měl pan King zůstat radši u hororů.
Ale potom to přišlo!
Jako pomalu klíčící semínko se ve mně začaly objevovat pocity, které každý čtenář od pořádné knihy očekává a potřebuje - napětí, mráz a neustálá dychtivost po skvělém konci. 3x done!
Prostě paráda s velkým P. Opět král písma nezklamal. Takže jedeme dál - Právo nálezce...

_herakles
24.03.2019 5 z 5

Napínavé přesně tak, jak to King umí. Dostane mě vždycky to, jak naťukne nějaké taboo a čtenáře tím nechá dusit se ve vlastní šťávě. Je to jistě účinný nástroj, jak vtáhnout do děje.

Alienn
22.03.2019 4 z 5

Rozhodně se tato kniha pro mě řadí k těm lepším od tohoto autora, přečteno jedním dechem.

Radim.01
16.03.2019 4 z 5

Super detektivka a rozjezd trilogie, která mne opravdu bavila. Hodně nesouroda parta kolem Kermita je skvělá.

BariEli
23.02.2019 5 z 5

Otevřít Kingovu knihu je pro mě jako na zlomek vteřiny ucítit něco velmi známého a zároveň to neumět vůbec nikam zařadit.
Výborný propracovaný příběh, který mě hned od prvních stran uhranul. Jak se teď můžu pustit do další četby? Jakákoliv další knížka bude trpět strovnáváním:-)

Misan1993
05.02.2019 4 z 5

Já to slyšel v audiopodobě a mohu jen doporučit. Opravdu zvláštní námět, ze kterého se Kingovy podařilo "vyždímat" co potřeboval.

Anushka1
01.02.2019 5 z 5

Detektivní thriller v podání Kinga. Pan Mercedes byl fakt jízda. Ať už to jsou popisy událostí (mercedesová scéna, Frankie a schody), nebo popis charakterů a myslí detektiva a vraha. Sahám po pokračování Právo nálezce.

Petula.N
01.02.2019 5 z 5

Co na to říct :) je to King, netřeba slov.

AlLois
23.01.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, leč však průměrná kingovka. Nemastná a neslaná. Psychologický rozbor detektiva Hodgese je bezchybný, avšak pohled do mysli vraha není jen ještě lepší, je naprosto geniální. Jen škoda mírného závěru, docela jsem se těšil jak by to autor vyřešil, kdyby to dopadlo jinak.

Ivča39
15.01.2019

Byla to první kniha od Kinga, co jsem četla a i když to bylo poměrně drsné, něco mě hnalo číst dál a dál až do konce. Souhlasím s tím, že tento autor je tak ceněn.
Jen zřejmě nebudu schopná nějakou dobu od něj číst něco dalšího - pro mě je tak nějak těžké číst o tom, jak myslí a plánuje své činy vrah, který je zde vylíčen chvílemi jako nenormální osoba a chvílemi tak, že je mi ho svým způsobem líto. Nemám na další podobné knihy odvahu.

haWranka
12.01.2019 4 z 5

Skvělá kniha! Byla jsem napnutá od začátku do konce. Moc se mi líbil ten columbovský přístup, kdy pachatele znáte hned od začátku, víte, jak uvažuje, co chystá dál. A zároveň víte, co si myslí “detektivové” - mimochodem, to byla taky dobrá sebranka, ale sympatická. Určitě si ještě nějakou knihu s panem Hodgesem, detektivem “vé vé” přečtu.

lucie5847
10.01.2019 2 z 5

Tentokrát mě kniha nijak neuchvátila. Nemohla jsem se začíst.

Polly
06.01.2019 5 z 5

Byla to, ale jízda s Panem Mercedesem... až mi vlály vlasy :)

Angie_Missfit
03.01.2019 5 z 5

Díky, to bylo dobrodrůžo! Krásné a napínavé počteníčko z pera jednoho z největších spisovatelských frajerů mého srdce, Stephena Kinga, na jehož románech a povídkách jsem vyrůstala. I když ho mám hrozně ráda, snažím se k němu nebýt nekritická - i mistr tesař se někdy utne a několik jeho knih mě zas tolik nebavilo. Naštěstí to ani zdaleka není případ této knihy!
King od první strany pečlivě buduje parádní atmosféru, která čtenáře vtáhne do děje dřív, než stačí říct „Mercedes“. Mistrně si hraje s nervy a city čtenáře (alespoň s mými se mu to povedlo) a předkládá nám komplexní sondy do myšlenek stárnoucího detektiva i nebezpečného vraha, se všemi světlými i temnými momenty. Právě moje schizofrenní city vůči Bradymu mě při čtení hodně bavily. Je jasné, že je to vyšinutý a naprostý záporák, krystalické zlo v čistém bílém tričku a s úsměvem na rtech. A přesto mi ho v některých momentech bylo líto, nebo jsem ho dokonce chápala. V sympatičnosti však samozřejmě na celé čáře vítězí Bill Hodges spolu se svou nezdolnou touhou potrestat zlo a střihnout si na prahu stáří ještě svého posledního detektivního sólokrapra jako důkaz, že zatím zdaleka nepatří do starého železa. Právě dokonalé vykreslení děje zabíhající až do úplných detailů umožňuje čtenáři stát se v duchu režisérem filmu Mr. Mercedes, napjatě ho sledovat a čekat, co přijde, zatímco atmosféra pomalu houstne a srdce buší stále rychleji. Tak skvělou gradaci a bombastické finále (haha) jsem už delší dobu v knize nezažila. Je tedy nad slunce jasné, že Kingovi detektivka sedí. Na 100% doporučuji.