Božská mágia

Božská mágia
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102494/bozska-magia-102494.jpg 4 28 28

Základné princípy ezoteriky, mágie a duchovnej filozofie. Autorka vychádza zo starodávneho hermetického textu zvaného Kybalion, ktorý rozoberá a približuje mysleniu súčasného človeka. Výsledkom je hutný, jasný a pútavý výklad univerzálnych princípov, na ktorých funguje vesmír. Poznanie týchto princípov nám prinesie múdrosť a schopnosť vedome utvárať svoj život.... celý text

citronekodvedle
21.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Většinu z toho se mě už za život nějak dotklo a našla jsem si k tomu cestu. Jen jsem si tu cestu našla přes prožitek k hodně věcem jsem si musela najít různá praktická cvičení, abych se posunula dál. Tady se o všem mluví teoreticky. Všední je slovo VŠECHNO. A jediné co bylo řečeno jako praktická rada je si vizualizivat stupnici něčeho co vás trápí, třeba jste nemocní, tak si představte stupnici a nahoře zdraví a snažte se k němu přiblížit. Čekala bych teda o dost víc metod, které bych k jednotlivým kapitolám mohla klidně připsat a taky k životním situacím jako praktický příklad. Určitě je lepší třeba praktická kniha čtyř dohod. Jinak je to hezky sepsané, ale nějak mi to krom uspořádání si myšlenek nic víc nedalo.

afinabul
13.07.2021 4 z 5

Čo je tá dívná nádoba, či nádrž, ktorá ma všetko v sebe? Kto chce ísť hlbšie doporučujem:
Tým, ktorý EŠTE uvažujú nad nejakou náhodou, či šťastím, vytvorili tým niečo?

misa1974
23.11.2019 3 z 5

Bozska magie často funguje, ale ne vždy, někdy je zapotřebí i trochu toho štěstí či náhody.

Lucif
23.02.2019 5 z 5

Maličká knížečka, ale není to knížka na přečtení jedním dechem..

Většinu knih přečtu klidně za večer (jednu nebo i více, dle tloušťky a obsahu), ale tato je určitě na víckrát..

Je však velmi zajímavá a určitě stojí za přečtení, i několikrát :-), doporučuji

madonna6956
06.02.2017

Do určitého bodu tato kniha byla čitelná.
Myslím si, že je to zajímavé téma, ovšem přečetla jsem si určitou informaci, která v knize ''Thovt - na každý den'', byla úplně jiná.
Zajímá mě kabala a zajímám se o přírodní zákony, ovšem tato kniha mě nutí ptát se na spoustu otázek a při ní se nedokážu uvolnit, ani mít radost. Přijde mi, že z ezoteriky se stal tvrdý byznys a začíná to být takové ''pseudo-náboženství''.
Navíc musíme brát v potaz, že Kybalion napsali anonymové. Spousta pasáží mě přišla už zmatených - jakoby sami autoři a autorka (Doreen) byli zmateni a sami nevěděli, co říkají. :)
Rozhodně si vážím Vesmíru, moudrosti, přírody a supersíly, která prostupuje vším a všemi. Ale tahle kniha není pro mě prostě vhodná. :)

witko
30.12.2016 5 z 5

Některé pasáže jsem musel číst vícekrát. Je to opravdu těžší čtení. Člověk také musí být k tomu trošku otevřený.

Lucek
23.02.2016 5 z 5

Trošku těžší čtení, ale nesmírně zajímavé. Bylo a je o čem přemýšlet.
Přestože Vesmír není, stále je!