Zpěv straky

Zpěv straky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499038/bmid_zpev-straky-C6l-499038.jpg 4 126 126

Přichází hrdinka, jejímž cílem není silou měnit svět, ale léčit a napravovat lidské osudy. Když se šílený a mocichtivý vladař rozhodl vyvraždit všechny, které nemůže přeměnit ve vojáky, stalo se ze světa místo bez vědy, bez umění a také bez naděje. Místo, kde není snadné nabízet útěchu. Pro mladou čarodějku Heniku se však právě to stalo smyslem života. Zavržená matkou, ale se svými přáteli — spolehlivou klisnou Potvorou a strakou, která skrývá nejedno tajemství — pomáhá všude tam, kde je jejích léčitelských dovedností zapotřebí. Ať už pobývá ve městě, jehož brány není možné opustit, u oddílu dětských vojáků s velice podivným úkolem, či na hradě, kde se objevilo nadmíru podezřelé novorozeně, vždy musí pečlivě zvažovat, co může ztratit a co získat. Bolest a utrpení mívají totiž rozmanité podoby, ale muka v duši se navzájem až překvapivě podobají. A právě tyto rány se hojí ze všech nejhůř. Je na Henice, aby přišla na to, jak lze zemi a její obyvatele vyléčit.... celý text

Borufka_9
29.10.2022 3 z 5

Taková jednohubka, neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Průměr po všech stránkách.

PosPol
25.10.2022 5 z 5

Už jen obálka a začátek knihy vás nutně musí uchvátit. Kobaltově modrá (jak ji popisuje autorka) je úžasně chladivá, ale zároveň pohladí na duši.
Hlavní hrdinka Henika se nesnaží zachránit svět, ve kterém vládnou líté boje. Snaží se jen pomoci tak, jak to slíbila stařence, jež jí propůjčila svou moc. Mnohdy je pro ni těžké rozklíčovat složité duše lidí, když pozbyla většinu své kouzelné moci. Moc chválím návaznost děje. Na začátku mi to lehce vadilo, když na půl stránce byl popis kohosi a čehosi. Jenže pak vše do sebe zapadne jak puzzle a vy jste spokojeni jak miminko přisáté k matčině prsu :)

Littlemonday
24.10.2022 4 z 5

NOVINKA OD ČESKÉ AUTORKY!

Zpěv straky - Dana Beranová

Anotace:

Recenze:

Skvělá podzimní fantasy jednohubka je na světě! Přestože to není primárně žánr, který vyhledávám, rozhodla jsem se dát Zpěvu straky šanci. A musím říct, že absolutně nelituju!
Knihu bych označila za skoro pohádkovou s perfektně vsazenými prvky pro dospělé. Při čtení jsem se zasmála, ovšem nešlo o nic prvoplánového.
Některé postavy byly zvláštně “moderní”. Těžko se to popisuje, ale styl dialogů a některé scény vyčnívaly z fantasy děje, jako bych najednou chvíli četla třeba román. Každopádně to vůbec nebylo na škodu, naopak jsem se dobře bavila a děj krásně ubíhal.
Osud a poslání hlavní hrdinky je krásný, skoro dojemný.
V některých momentech čtenáře nečekal úplně happyend, ale i to skvěle pozdvihlo tuto knihu z obyčejné “pohádky” na zajímavý příběh plný překvapení.
Rozhodně doporučuju, skvělá knížka na podzimní večer.

4/5 ⭐️

TeaS2015
09.10.2022 4 z 5

Pěkná pohádková jednohubka z pera české autorky. Přečteno během pár hodin na jeden zátah, protože fantasy mám ráda a pohádky též.
Plný počet hvězd ale nedávám, poněvadž (což není chyba autorky) to na mě bylo příliš krátké! :)