Carrie

Carrie
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4202 4202

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

BelphegorSara
23.11.2017 3 z 5

Nijak mne neoslovila. Zajímavý příběh, ale zpracování se mi moc nelíbilo.

rarášek
21.11.2017 5 z 5

Pokládám to za svoji opravdu první Kingovku, co jsem kdy četla a bylo to skvělý. Carrie, její schopnosti, doplňující informace, všechno.
Viděla jsem film, ale ne ten první, na ten se ještě chystám. Ale co jsem tak viděla, knížce se nevyrovná ani jedna z těch adaptací. :)
Jinak to zakončí bylo skvělý! :)

MájaM.
19.11.2017 4 z 5

První kniha od Stephen Kinga,kterou jsem četla. Musím říct,že styl psaní mi vyhovoval. Příběh byl zajímavý. V plánu mám i shlédnutí filmu,ale knize se to určitě nevyrovná:)

Disinka
14.11.2017 5 z 5

King je top :-)
Dalsi skvele napsana kniha a krasne zpracovany film, ten jsem bohuzel videla driv nez se mi do ruky dostala Carrie, ale nevadi oboje byl dobre straveny cas ;-)

Dominik106
03.11.2017 4 z 5

Skvělá kniha a dobře promyšlená

MikeDV3
31.10.2017 4 z 5

Stephen King je prostě úžasným psychologem a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Carriina fanatická matka mě nepřestávala děsit. Myslím si, že z této knihy plyne jedno důležité ponaučení. Neubližujme druhým lidem, protože nikdy nevíme jaké to nakonec může mít následky.

Verca095
22.10.2017 5 z 5

supr klidne by mohla byt delší :)

Coatclicue
21.10.2017 5 z 5

Skvělé provedení, úžasný závěr. Není co dodat...

sali13
17.10.2017 5 z 5

No, takže co k tomu říct. Kniha jako taková mě bavila, i když jde místy poznat, že se jedná o autorovu prvotinu. Carrie mi přišlo celkem líto. Docela mě překvapila ta forma novinových článků, to jsem opravdu nečekal, ale bylo to zajímavé. A samozřejmě nechyběly ani typické kingovské minispoilery na koncích kapitol. Jako velký Kingův fanda musím dát 5 hvězd.

Havree
17.10.2017 2 z 5

Nemám moc ráda horory. Ale po Carrie jsem sáhla, jen aby se dozvěděla kdo to ten slavnej King vlastně je. Líbila se mi hlavní hrdinka. Byla tak dobře popsaná, že jsem ji vnímala uplně živě. Školní loserka, co žije se svou šílenou matkou, která ji tyranizuje. Carrie je ale jinak hodná holka. Potřebuje jen nějaké kámoše, aby se trochu znormalizovala. Právě ke konci to vypadá na krásný happyend, kdy Carrie sand dosáhne svého štěstí, ale....prostě to by nebyla šikana a...a...King.
Ke konci spousta mrtvých, poukazuje na to jak jsou lidi blbí a zlí....ale ne všichni.
Vlastně se jedná o všední příběh o šikaně, který je jen trochu vylepšený. Takže příště až potkáte nějakou chdinku/chudáka někde. Pozdravte a pozvěte třeba na kafe. Můžete zabránit trágediii. DÍK.

ddkk
03.10.2017 5 z 5

Bože, tohle je klasický horor, a přesto je to jedna z nejlepších Kingových knih. Výborný je i film, mně se více líbil ten původní, se Sissy Spacek.

Tenhle King patří mezi mé nejoblíbenější.

Blafoun
28.09.2017 5 z 5

Horrorem bych to nenazval, ale libilo se mi to. Takové fanatické šílence jako je Margaret Whitová by měli zavírat na nějaké bezpečné místo. Ikdyž chápu záměr autora s vložkami z knih, reportáží atd. mě to rušilo.

MichelleS
19.09.2017 3 z 5

Už dlouho jsem nečetla žádný horor, ještě jsem nečetla nic od Kinga. O Carrie jsem věděla, že je to autorova prvotina, zfilmovaná, ale film jsem neviděla. Útržky novinových zpráv, citace knih, protokolů, výslechů dodávají příběhu reportážní charakter a čtenář má dojem, že se to opravdu stalo. Závorky vsunuté do vět mi vadily, kromě minima případů, kdy jednoslovné výkřiky dokreslovaly právě řečené nebo ho naopak odmítaly. U hororu bych se chtěla bát, ale to se nestalo - je to spíš znechucení, přehnané bombastické rekvizity a já radši temný neurčitý strach než potoky krve, výbuchy a stovky mrtvých. I když zrovna ten motiv krve se tady povedl, jen nějaký ten kýbl ubrat. Vadilo mi i šablonovité chování postav, občas na mě působily jako karikatury. Samotná Carrie ve mně dlouho vzbuzovala především soucit. Celkový dojem - chybí mi stránky, ty podstatné věci - přebývají zbytečné efekty.

Život-s-Kačí
18.09.2017 3 z 5

Abych pravdu řekla, čekala jsem něco víc. Od Kinga to byla sice má první kniha (a určitě ne poslední), ale moc mě nenadchla. Na druhou stranu musím vyzdvihnout rozpracování psychologické stránky u všech postav. Za mě trošku lepší průměr.

Monnyska
12.09.2017 5 z 5

Nádhera. Čtení jsem si naprosto užila. Na to, že je to Kingová prvotina, tak Smékal opravdu velký klobouk před mistrem. :) Řekla bych, že ve mne kniha vyvolala přesně ty pocity, které má :) doporučuji :)

Petr7676
04.09.2017 5 z 5

Hezký příběh,který se může kdykoliv stát prevencí proti ponižování člověka jinými.Něco jako obrázek na krabičce cigaret hlásající:"Klidně v tom pokračujte dále,ale jednou....".Prostě skvělý závěr v Kingovském stylu.Vyjímečná schopnost využitá na věci,které jsou účinné,ale i strašné.

Darling89
27.08.2017

V části knihy mi vadily některá zbytečná fakta s příliš mnoha odkazy. Děj jako takový má zajímavý nápad i zpracování, snesla bych i více stránek. Také jsem viděla dvě filmová zpracování, která se opravdu povedla - vytáhla z knihy to nejlepší.

Filatov
25.08.2017 4 z 5

Kingova prvotina se čte velmi dobře, protože je stručná, úderná a čtenáře nezatěžuje ničím zbytečným a ani žádnou omáčkou okolo. Stephen King tady ještě prostě nebyl tak vyzrálý a ke složitějším dílům se teprve musel dopracovat. Tady jsem si prostě řekl, že tímto dílem vše začalo. Velká Kingova éra. Dávám čtyři hvězdičky, protože mě Carrie moc nešokovala a asi to bylo tím, že jsem nejprve viděl filmovou verzi (tu starší), takže jsem věděl, o co půjde, ale je to dobrá kniha.

Hufendy
16.08.2017 5 z 5

Moje první kniha od Stephena Kinga a určitě ne poslední. Carrie jsem stihla přečíst za dva dny a jsem s ní naprosto spokojená

evin84
10.08.2017 2 z 5

Za me ne,uz bych ji znovu necetla.Ze me Kingista asi nebude.