Carrie

Carrie
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4200 4200

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

Carol96
25.07.2017 4 z 5

První Kingova kniha a opravdu super kousek. Dobrý psychlogický příběh o šikaně dívky, která se od ostatních lišila. Mě se kniha velice líbila a určitě bych jí doporučila.
Viděla jsem i asi dvě filmové adaptace a také byly celkem povedené.

Highlander
22.07.2017

Ne, ne a ne.
Řekl jsem si, že zkusím Kinga. Kdysi dávno. Čím začít?
Mno, co třeba Carrie? Je to prý jeho prvotina, líbila se mi filmová obálka (film jsem neviděl mimochodem), není to tlustý jako já - takže bych tím nemusel zabít moc času, když by mě to nebavilo...
Prostě to nešlo. Je to už nějaký ten rok, co jsem to zkoušel přečíst, ale prostě se to nedalo. Nudné, roztáhlé, o ničem. Respektive rozsáhlé pojednání o menstruaci a dospívání mladé dívky. Ne, díky, to jsem si mohl koupit Bravíčko.
Obvykle bych i ohodnotil, protože i nedočtená kniha nějak zapůsobila - ale tady hodnotit nebudu, protože mě kniha odradila tak brzy, že by i mně přišlo blbé hodnotit. Obzvlášť když bych hodnotil dost nízko.

pedroK
17.07.2017 5 z 5

První kingovka, co jsem četla a styl psaní mi okamžitě učaroval a vydrželo mi to už 22 let. Výborné psycho!

Radous79
30.06.2017 5 z 5

Z nostalgie 5 hvězd. První co jsem od Kinga četl.

Vincenzoci
31.05.2017 4 z 5

Abych se přiznal, tak jsem z toho zmatený. Na jednu stranu dobrý námět a zajímavé téma, ale místy mi to přišlo natahované a snad i trochu šité horkou nití. Články z novin a nějaké policejní záznamy/výpovědi sice byly dobré na dokreslení dané situace, ale měl jsem pocit, že sotva se něco malého událo, hned tam musí něco z toho být. Nicméně se mi knížka opravdu líbila a závěr byl ve velkém stylu. :-)

Rade
22.05.2017 3 z 5

Trochu horor kombinovaný s příběhem šikanované středoškolačky. Pro mě i zajímavý pohled na prostředí amerických středních škol v sedmdesátých letech; je opravdu možné, že dívka mohla jít na vlastní maturitní ples jen, když ji pozval spolužák?
Články z novin a výňatky z fiktivních knih příběh vhodně doplnily, takže se kniha chvílemi blíží reportáži a navozuje pocit, že se jedná o skutečnou událost. Autorův rukopis je už tady nezaměnitelný.
Nicméně: Přehnaná šikana, přehnaně ujetá matka, žádná sympatická postava, pozdější apokalypsa, to vše na mě působilo spíš nepříjemným dojmem, než že bych se nějak bála, nebo knihu prožívala…
Tři plus.

EnaryFeniel
20.05.2017 5 z 5

Díky bohu za moji mamku, která mi dávala prostor, jak k růstu, tak k rozhodování. Že za ní mohu kdykoli přijít a vím, že se mi dostane podpora. To, co Carrie neměla. Takový nešťastný člověk, se naučí držet zlost v sobě, až se to jednou nedá vydržet.

MacinaS
18.05.2017 4 z 5

Super :) bohužel mě trošku vyváděly z míry vsuvky- výpovědi, úryvky z novin, etc. :(

evickakyticka
07.05.2017 4 z 5

Tohle je už tak známá věc, že nedokáže překvapit. Když čtu Carrie, v pozadí vidím i její zfilmovanou verzi (z r. 1976). Nejvíc na mě působí Carriina matka - tož takovou já mít, si to už dávno hodím... Snad nemusím uvádět spoiler, když napíšu, že to Carrie v závěru pořádně rozjede a všem vytře zrak:) Úzká knížka pro jeden večer na osvěžení Kingových začátků.

helena8550
27.03.2017 1 z 5

Na příběh, který je v knížce, by stačily tři stránky. Sám o sobě není nezajímavý, ale přišel mi strašně ošizený. Zasloužil si víc. Děje bylo smutně málo a přesto se hrozně vlekl. Vsuvky s výňatky z knih a článků působily jen a jen rušivě, často jsem je přeskočila, k příběhu prakticky nijak nepřispívaly. Výpovědi svědků pro mě často taky zbytečné - vždy klidně dvakrát třikrát zopakované to samé jen trochu jinými slovy.

papaja
20.03.2017 3 z 5

Nápad mi přišel velmi dobrý, myslím, že kdyby kniha nebyla jednou z jeho prvních knih, tak by ji dotáhl lépe. Když porovnám s tím, co jsem četla, tak dávám ***, ale určitě kniha stála za přečtení. Původní film mi proti knize nepřišel dobrý, pro mne vynechal několik zásadních okamžiků a řekla bych, že v konečném důsledku vyzněl jinak i charakter postavy.

Mystique899
19.03.2017 4 z 5

Carriin příběh mě nadchl. Ukazuje, čeho jsou lidé schopní. Kingův styl psaní je dobrý, upřímný. Knížka je správně dlouhá. Líbila se mi scéna na maturitním plese, ničení města. Všem doporučuju knížku i film. Většinou píšu recenze delší, ale tentokrát mi nějak došla slova.

-Endy-
10.03.2017 3 z 5

Asi bych uvítala rozsáhlejší časové období ukázek šikanérského mordoru, který si Carrie musela vytrpět...ten jsme viděli v praxi vlastně jen na několika příkladech (jasně, zrovna to byly ty nejhorší, ale stejně).

Motivace Sue Snellové mi připadá nanejvýš pochybná.

Sheemas
24.02.2017 5 z 5

Vynikající dílo od Kinga, příběh který okamžitě v táhne do děje, a i když každý tuší kam směřuje a jak to nakonec i dopadne, nenechá čtenáře odejít dřív než po dočtení poslední věty. Poměrně krátká knížka se skvělým příběhem a v mém případě přečtena za jedno dopoledne.

martina.culik
23.02.2017 4 z 5

Potvrzuje se, že by si měl dát člověk opravu pozor, z koho si utahuje. Tuto knihu jsem přečetla za jednu noc a i když bylo jasné, kam to všechno směřuje, nemohla jsem ji odložit.

Erezka
02.02.2017 5 z 5

Jsem nadšená. Kniha je krátká, už od začátku je jasné, jak do dopadne a co se bude dít (díky různým vsuvkám), přesto jsem to četla jedním dechem napnutá jako kšandy. Kniha není rozsáhlá, což považuji za velmi dobré, protože více toho není potřeba a jenom by to přidalo nudné a nedůležité pasáže. A vsuvky, které se některým čtenářům v diskusi nelíbily a ztěžovaly jim čtení, se mi naopak líbily velice a přidaly dílu na zajímavosti a větší realističnosti.

hellena1523
30.01.2017 4 z 5

Nepatří mezi můj top od Kinga, ale vzhledem k tomu, že jde o prvotinu, tak musím uznat, že je velmi povedená. Styl autorova psaní zřejmě nesedne každému. Popravdě, ani já nejsem právě skalní fanynka, a Carrie se mi četla poměrně těžce, přesto byla velmi sugestivní a mnohé části mrazivé.

jirka7739
21.01.2017 4 z 5

Moje první od Kinga a na zážitku to bylo znát. První půlku jsem si zvykal na autorův styl, ovšem druhá půlka parádní.

blonďatá.luc
09.01.2017 4 z 5

Hlavní dějová linka se mi líbila, měla správný spád. Rušivě na mě působily "vsuvky" - výpovědi svědků, výpisky z novin či knížek. Na druhou stranu právě to doplňovalo děj, bez toho by si čtenář spoustu věcí musel domyslet.

Katys96
02.01.2017 5 z 5

První kniha kterou jsem od autora četla.Věděla jsem,že je Stephen King oblíbený autor ale nevěděla jsem s jakou lehkostí,jednoduchostí ale zároveň dramatičností popsal jednoduchý a velmi dobrý příběh.
Příjemně mě tato kniha překvapila a v nejbližší době plánuji kouknout i na film.verzi.