Carrie

Carrie
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4199 4199

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

Nikolas0311
20.05.2016 5 z 5

Carrie je zatím nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl rozhodně doporučuji všem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Všechno se mi na knize líbí. Přiznám se, že jsem jako první viděl filmovou verzi Briana De Palma, ale kniha se mi víc líbyla a její matka náboženská fanatička jí ve filmu na rozdíl od knihy moc šetří.
V knize Carrie víc trpí. Jejlepší je ještě, že mezi fantastickým příběhem jsou ještě úryvky z fiktyvních knih a novin např. Jmenuji se Sue Snallová, Temná stránka telekineze nebo Chamberlainské noviny

I_love_books
07.05.2016 4 z 5

Dobře napsaný horor, který zaujme.
Líbilo se mi, jak Stephen King sděloval příběh mnoha pohledy a způsoby, i když to někdy ztrácelo přehlednost.
U myšlenek v závorkách mi vadilo, že chyběla interpunkce, jinak se mi ale líbilo, jak autor sděloval myšlenky svých postav.
Kniha má dobré poselství, které je navíc vetknuté do zajímavého příběhu.
Chyby v překladu byly minimální, za to jsem ráda.
Dávám Carrie čtyři hvězdičky, kniha to byla velmi dobrá.

DickBach
20.04.2016 4 z 5

Tahle kniha má u mně jedno veliké plus. Je napsaná naprosto perfektně, vymyšlená děsivě. Ale je to taky jediná kniha u které neumím říct, zda je lepší knižní, nebo filmové zpracování. Knihu jsem četla jedním dechem, nemohouce se odtrhnout. Film jsem sice v polovině klidně vypla, ale ten šok, když Carrie vystrčila ruku z hrobu je nezapomenutelný.

qydko
20.04.2016 4 z 5

Určitě nadprůměrná kniha, ale že bych z ní nějak učurávala, to asi ne.

Verisvlckova
11.04.2016 3 z 5

Kniha celkem dobrá, ale bohužel mě to moc nezaujalo. Až moc neuvěřitelný příběh, pro mě trošku zklamání.

Klacekzlesa
06.04.2016 4 z 5

Carrie mám ráda..

LucaMera
04.04.2016 2 z 5

Pro mě žádnej trhák. Je to jeho prvotina a tak (což ho částečně omlouvá) ale přišlo mi tam hodně věcí divných, neustálý závorky uprostřed vět, který mě rušily při čtení a musela jsem si větu kvůli nim přečíst víckrát, protože mi nedávala smysl. Výňatky z jiných knih mě nebavily a jen mě zdržovaly od hlavní dějové linky. Jinak v nich taky byly často spoilery, což mě celou dobu štvalo.
Vím že to asi bylo cíleně, ale v těch závorkách se autor (nebo překladatel, nevím) uplně vyprdl na nějaký čárky a všechny slova namrskal k sobě, takže z nich pak byl uplnej madlajs.
A navíc nemám ráda vulgární knihy, takže další mínus (ale uznávám, že tohle je čistě jen můj osobní problém).
Ale zase je tady dobře ukázáno, jak někteří lidé dokáží být pěkní zmetci.
No zkrátka jsem ji dočetla jen proto že ji máme v maturitní četbě.
Tohle byl u mě asi trochu přešlap, nevím jestli dám Kingovi ještě šanci ale zatím to neplánuji.

marek6463
23.03.2016 3 z 5

Kniha je lehce nadprůměrná,ale na to,že se jedná o první dílo Kinga tak je to perfektní.

mrliš
12.03.2016 4 z 5

Svižné, pěkné čtení. Dal bych plných pět hvězdiček, ale nedám z důvodu, že je na takto krátký příběh použito tolik vedlejších postav, že se v nich nedá moc dobře orientovat. Jinak samotný příběh Carrie je velmi poutavý. Knihu doporučuji.

lavazza
07.03.2016 5 z 5

Bala som sa.... bala som sa, ze umrem nudou.... docitala som len kvoli tomu, ze to malo len 200 stran.... prvotina, co som od kinga precitala a este si veru premyslim, ci siahnem po inej knihe tohto autora....aj ked musim priznat, ze filmy na motivy jeho knih mam velmi rada...aj carrie ako film ma bavil viac.... a to sa mi zatial u ziadnej inej knihy nestalo... iba u kinga :(

Thackery14
06.03.2016 4 z 5

Moje první kniha od Stephena Kinga. Nenadchla, ale ani nezklamala, byť i přes nízký počet stránek jsem se musela do čtení trochu nutit a rozhovory s policií už prostě jen přeskakovala.

Michaela01
02.03.2016 4 z 5

Kniha se mi opravdu líbila.Velice napínavé a krvavé čtení :-)
Jediné,co mi tak trochu vadilo je to,že tam autor vkládal úryvky z jiných knih.Člověk se kvůli tomu nemůže pořádně začíst do děje.Konec mohl být mnohem lepší,ale jinak dobré počtení.

YvLeZa
01.03.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla docela rychle, bavila mě, ale někdy mi docela vadily ty úryvky z jiných knih. Čistě příběh Carrie byl napínavý, děsivý a někdy jsem se úplně vžila do její situace. Hezky popsáné pasáže, příjemný horor za 4*.

TheMelorry
20.02.2016 4 z 5

Tohle byla moje první kniha od Kinga a musím říct, že se mi docela líbila. Nejdřív jsem viděla film a byla jsem překvapené, že se od sebe (kromě konce) s knihou ani moc nelišily. Nebyla to vůbec špatná kniha a určitě to není poslední co jsem od autora přečetla...

SmallLucia
20.01.2016 3 z 5

Knížka to nebyla špatná, ale nejvíce mě bavily části od Carrie. V ostatních jménech jsem se špatně orientovala. Části z jiných knih nebo novinové články byly občas zajímavé, ale pro mě to nebyla nejlepší volba. Po ostatních Kingových knížkách určitě sáhnu, ale doufám, že budou lepší než tato.

kata5121
19.01.2016 3 z 5

Carrie mě zatím jako jediná vůbec nenadchla. Ano, bylo to děsivé, ale na mě asi nějak moc zvláštně.

Markette
08.01.2016 3 z 5

Nejdříve jsem viděla film :) Film se mi strašně líbil, zamilovala jsem si ho :) A pak jsem viděla na megaknihy.cz Carrie jako knihu. Neváhala jsem a koupila si ji.
Co se týče knihy... Nenadchla mě tak jako film (s Chloe Grace Mortinez)
Prvních 50 stránek mě vůbec, ale vůbec nebavilo... Mezi knihou jsem přečetla další dvě knihy, potom se to rozjelo a já knihu dočetla za den..
Nevím co všichni máte s tím jak je kniha dokonalá, mě nenadchla.. Ano, přečtu si ji ještě jednou, ne nejspíše ji neprodám, ale nevím..
Rozhodně mi vadilo že autor do toho vkládal jiné knihy : Exploze stínů... Hodně mi to vadilo u druhé části, kde jsem chtěla číst dál jak to tam probíhalo, ale autor tam vložil Explozi nebo něco ale nepokračovalo to Carrie ale například to bylo u Sue... To se mi tedy vůbec nelíbilo... V explozi bylo vždy strašně moc spoilerů na konec, nevím jestli jsem jediná (ale i když jsem viděla film a vím jak to skončí) hodně mě to vadilo. Konec.. No King je znám že on moc konce neumí, ale tenhle mi až tak nevadil ale bylo to divný..
Ale i tak dávám Carrie 3 hvězdičky :)

david5746
06.01.2016 5 z 5

5 hvězd snad už jen za to, že King vyplodil něco, co jde přečíst v normálním čase. A přitom tam bylo všechno a bylo to skvělé. Je vidět, že to dokáže, jen ho už dlouho platí od napsaného písmenka.

Dreamless
02.01.2016 2 z 5

Netvárne. Nepáčilo sa mi to, aj napriek tomu, že som to dočítala..

lopata555
16.12.2015 1 z 5

toto bola jedna veľká nuda