Carrie

Carrie
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4199 4199

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

józi.odkudkam
01.12.2015 3 z 5

Slabota u které King zakopl o zlatou žílu. Bezednou, nyní rádoby dospělou cílovku vyvrhelů ohnutých systémem odborného růstu. Díky bohu za to!

Trpiska04
21.11.2015 5 z 5

Kingova prvotina a skvělá. Osobně se mi kniha líbila víc než jiné delší knihy od autora.

ilovebooks722
02.11.2015

Knihu jsem nečetla a asi číst nebudu. Zhnusila se mi po poslechnutí 2 kapitol na angličtině. Nečetla jsem knihu proto nehodnotím

Šárka345
21.10.2015 4 z 5

Skvělé, dobře čtivé, chvilku bude trvat než se mi vrátí myšlenky do normálu. Zatím jsem stále s Carrie :0)))

Nujeglo
19.10.2015 4 z 5

Moc se mi líbíla :-)

sarka54
14.10.2015 3 z 5

Nijak zvlášť mě nenadchla. Zajimáve menší příběhy ale celkově spíš průměr (na Kinga). Umí to daleko lépe. Ale beru to jako povinnost (pro jeho milovníky) si tuto knihu přečíst :)

*Pájuše*
28.09.2015 3 z 5

Nejsem si jistá, jestli bylo moudré začínat svět hororů právě tímto krátkým příběhem... Ne že by dílo nebylo propracované, autor si s tím vyhrál vskutku bravurně, ale místy jsem se nudila. Což mě na panu Kingovi docela mrzí. Slibovala jsem si od toho zkrátka víc. I tak si myslím, že mu dám šanci, aby si vylepšil skóre u jiného jeho dílka. :-)

Smardik17
28.09.2015 4 z 5

Parádní příběh, s netradičním vyprávěním. King je prostě King!

triatlet
06.09.2015 5 z 5

Knížku jsem zachránil mezi vyřazenými v knihovně. První přečtený King mě překvapil.
Autorova prvotina na poměrně malém prostoru odkrývá velice zajímavý příběh. Osudy obyvatel městečka Chamberlain autor popisuje zajímavě. Bavila mě kompozice - jak úvahy Carrie v závorkách, tak citace z novin, knih.
Autor dokázal každé postavě vdechnout život.

cat5
27.08.2015 5 z 5

Co jsem čekala, to jsem taky dostala. A tak by to mělo být.

Jano.
13.08.2015 4 z 5

Moje prvé stretnutie so zo všetkých strán vychvaľovaným majstrom pera Stephenom Kingom a musím úplne seriózne skonštatovať, že: "hmm..." Nebolo to zlé, ale s ohľadom na Kingovo meno to bolo pre mňa trochu sklamanie. Zápletka ma väčšinu času príliš nebrala. Kingov štýl písania ma však zaujal (hlavne tie myšlienky v zátvorkách bez akejkoľvek interpunkcie ktoré prerušovali text častokrát uprostred vety a ukazovali myšlienky vyplávavajúce na povrch). Spoilerovacie úryvky z kníh, atmosféra a zaujímavé postavy... na druhej strane, moja blbosť, že som s Kingom začal jeho prvotinou... také čosi sa pri podoných autoroch robí, až keď je človek už stopercentne nakazený... ale plánujem svoju chybu napraviť. Stiahol som si ešte pár ďalších Kingov, a keďže nás čaká ďalšia vlna tropických horúčav, budem mať aspoň niečo na schladenie vriacich poludní. :D :D
Edit: pridám aj tú štvrtú hviezdu, lebo po nejakom čase som si uvedomil, že to vlastne bolo super.

Anulean
28.07.2015 2 z 5

Jasně, King je skvělý autor, ale za mě prostě ne. Postavy super, parádní zpracování ve formě článků, ale nedá se říct, že by mě tahle kniha chytla. Celá se točí kolem jednoho incidentu a mě to prostě nebavilo. Klidně zkrátit, to by potom celý příběh třeba ani nestačil začít nudit.

Ben Nevis
08.07.2015 4 z 5

Po opětovném přečtení musím ubrat hodnocení, protože i když je knížka brilantní, je to přece jenom dílo nováčka a ne mistra. Na Carrie jde poznat, že King v dalších letech příliš styl neměnil. Důraz se tu klade na psychologii postav, protože v tom je King mistr. Jeho postavy nikdy nenudí a mají temnou duši. Smyšlené úryvky z knížek obohacují jednoduchý příběh a nechybí typické spoilery, jak která postava dopadne.
Stejně jako v dalších kingovkách, i zde řádí monstrum, a toto monstrum bylo stvořeno bláznivou matkou a krutými spolužáky. Carrie je možná chudinka, oběť systému, ale to můžeme říct o každém druhém vraždícím psychopatovi.

Konec je zbytečně moc natahovaný, ale King málokdy umí přestat v ten správný moment. :-)

Anidlo
25.06.2015 4 z 5

Moje první kniha od Kinga. Je velmi čtivá, téma zajímavé :) 4* jen proto, abych měla rezervu pro další knihy od něj.

CatherinManson
10.06.2015 4 z 5

Knížka se četla docela dobře, ale není to nic extra. Těšila jsem se na ní právě kvůli filmu, který jsem viděla jako první a nijak moc mě to neuchvátilo. Z Kingových knih patří mezi ty slabší. Není to ale úplný propadák a určitě z ní bude někdo nadšený víc než já.

Obuvník
06.06.2015 4 z 5

Kingova prvotina vytažená z popelnice na poslední chvíli je řemeslně výborná jako vždy. Tentokrát se mi však nepodařilo plně ponořit do příběhu a jednotlivých postav, neboť tam, kde jsem se snažil nejvíc, bylo poněkud mělko. Nicméně jsem knihou projel jako nůž máslem a díky zábleskům autorovy geniality na mně přeci jen nějaký ten živočišný tuk zůstal.
Nebudu tady ale zbytečně brblat. Vždyť Carrie je pomyslná matka všech dalších knih z dílny SK. Aleluja!

kristina16
10.05.2015 3 z 5

Knížka se četla dobře, ale čekala jsem od toho daleko více. Možná to bylo tím, že jsem jako první viděla film a s domněním, že knížka bude lepší jsem se pustila do čtení. Ale nemůžu říct, že by to byl úplný propadák, avšak pokud srovnám jiná díla od Kinga, myslím že to bylo na něj relativně slabé. Ale jak se říká: "Sto lidí, sto chutí!"

kateeljackson
02.05.2015

Kniha je velice čtivá jen jak jsem se do ni začetla nemohla jsem ji odložit.

alfinha2321
30.04.2015 3 z 5

Kniha je zajímavá, ale nezaujala mě tak, jako moje prvotina od Kinga (Misery). Nicméně mě to naprosto neodrazuje od toho přečíst si od pana autora ještě něco - i když pro mne kniha nebyla peckou, je King celkem záruka, že se bavíte i u ne "top" knížek.

sumcicka
23.04.2015 1 z 5

King prostě není pro mě - jeho "horory" ve mně nevyvolávají ty správné pocity, o mrazení v zádech a děsu ani nemluvě.