Carrie

Carrie
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4198 4198

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

Terva
21.04.2015 5 z 5

Světová hororová klasika. Tohle je prostě příklad, jak Stephen King dokáže manipulovat z lidskou psychikou. Jednoduchý námět, obrovský příběh.

Beni
12.04.2015 4 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ VÁS DĚSÍ

Moje první kniha od S. Kinga... nejdříve jsem si musela zvyknout na styl psaní..
Neustále jsem musela kroutit hlavou, jak se ke Carrie chovají nejen ve škole, ale především její matka !!!
A co mne na knize děsilo? To jak je matka schopna nemilovat své dítě a ubližovat mu, především pak LIDSKÁ HLOUPOST

kacimilek
05.04.2015 5 z 5

Proč nezačít Kingem stylově jeho prvním románem? Ano, bylo to přesně takové, jaké jsem předpokládala...jednoduše jiné, nedostižné.

Norea
24.03.2015 5 z 5

Kniha ma od samého začiatku až po nezvyčajný koniec fascinovala. Hneď sa mi zapáčilo prelínanie samotného deju s policajnými a svedeckými úryvkami. King nám dáva krásne spísaný prehľad týranej dcéry a spolužiačky, oklamanej dievčiny, sakramentsky pobožnej matky, ktorá už trpela chorobou fanatizmu, uhoľ ľudí z minulosti, ktorý sa podujali na rôznych úlohách. Carrie bolo normálne dievča nepochopené klasickým triednym stádom kráv, ktoré maly make- upové tváre vysoko nad oblakmi a niečo čo je normálne brali ako odpad. Z Carrienej matky som šalela aj ja od prvého spomenutia plesu a Carrienho tanca s naj chlapcom na škole, som vedela, že ten ples nedpadne dobre a tešila som sa na brutus, krvavú kúpeľ. Bola som natešená, trošku zhýralá a veľmi brutálna, keď som držala Carrie, keď sa objavila na plese v prasačej krvi? Koniec ma prekvapil a nečakala som ho taký utopický.

Mariona
20.03.2015 5 z 5

Carrie mě bylo líto a přála jsem si, aby ples proběhl v pořádku, ale King nepřekvapil :) 5*

Mihajlou
18.03.2015 4 z 5

Carrie bol pre mňa prvým Kingovým románom, ktorý som čítal. Postavy boli bravúrne vykreslené, vyvýjajúce sa a dej gradujúci až k veľkolepému finále. Donútilo ma to začať čítať viac Kingových kníh a neľutujem to.

ujunka
13.03.2015 3 z 5

Měla jsem přečteno celkem rychle. Nechtěla jsem, aby to s Carrie dopadlo tak jak dopadlo, naopak jsem si přála aby se jí ples podařil.
Jinak dobře napsané, člověk tu holku vlastně chápal. Ale líbily si mi více jiné Kingovské knihy :-)

demlice
02.03.2015 4 z 5

Stephen je opravdu King - a to king ve psaní hororů! Vyadalo to tak nevinně. Bylo mi Carrie děsně líto. Nikdy jsem nezažila, jaké to je, když je člověk outsider. Bože! Pak ta scéna s první menstruací. Samo o sobě je to děsné a to to většina z nás prožila za normálních okolností... Co se týče děje, tak jsem fakt věřila, že ples bude v pohodě. Přála jsem ji, aby bylo všechno v pořádku. Noo, nějak se to nepovedlo. Ale jak píše řada pisatelů - může za to její matka. Typický příklad toho, jak rodiče a spolužáci dokáží zničit život dítěte. Otázkou ovšem zůstává, jestli by to nedopadlo stejně i bez emočních výbojů. Závěrečná apokalypsa města a nakonec i samotné Carrie... Skvělý! Přesně tak, jak si představuji horor. Mráz mi běhá po zádech ještě teď. King to prostě umí. Celou dobu cítíte to napětí, tu energii.... SUPER! :-)

Nunee
20.02.2015 5 z 5

Moje první knížka od Kinga. A naprostá pecka :-) Úžasná atmosféra, běhal mi mráz po zádech. S touto knihou jsem se rozhodla přečíst od Kinga všechno. A docela úspěšně si tohle předsevzetí plním. :-)

Dymen
16.02.2015 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale knížka se mi vůbec nelíbila. Samotný nápad je dobrý, chválím i konec, který není tak jednotvárný jako u jiných knížek, ale samotné zpracování mi nesedlo. Je to sice čtivé, ale myslím si, že samotný příběh by se dal jednoduše shrnout na 50 stránek a strašně mě nebavilo číst jednu scénu ze dvou pohledů. Bohužel je to moje první kniha od Kinga a nemám teď chuť se pouštět do žádné jeho další knížky.
Kdyby to bylo napsáno kratší, třeba jako povídka, věřím, že moje hodnocení by bylo určitě lepší.

Tygřička
01.02.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Prvotina pana Kinga, a já jsem jen moc ráda že když jí hodil do koše, že jí později zase vytáhl a za pomoci manželky dokončil, byla by škoda o takový příběh přijít.

ema57
24.01.2015 4 z 5

Tuhle knihu jsem si dlouhou dobu nechtěla přečíst, jelikož hororová literatura není příliš můj styl. Ale musím uznat, že King je opravdu skvělý spisovatel. Knížka je výborně napsaná a hlavní hrdinka není žádná další krásná, nudná pubertální kráva. Jenom mě trochu mrzí, že jsem se první podívala na film a knihou tak trochu proletěla. Rozhodně mám ale v plánu přečíst si i další Kingovy knihy.

elleyne
21.01.2015 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film...tedy jednu verzi. Ještě předtím vlastně jsem o filmu slyšela vyprávět, už jako dítě. A ten příběh mě prostě fascinoval, i kdyby ho nenapsal mistr King. A to je to jeho prvotina. Přečtení rozhodně stálo za to.

zuzana5716
20.01.2015 4 z 5

King dokáže skvele vykresliť charaktery, navodiť atmosféru, ktorú potrebuje, vyvolať v čitateľovi pocity, aké on chce... no stále sa nemôžem zbaviť pocitu, že tomu niečo chýba. Zatiaľ som nebola spokojná ani s jedným záverom Kingovej knihy. V tomto prípade je to oveľa lepšie, ale stále to nie je ono...

martunka
14.01.2015 4 z 5

Příběh dobrý, ale konec se mi moc nelíbí. Je to takové až násilně naroubované. Chápu výbuch hlavní hrdinky, ale zpracovala bych ten konec jinak. Jinak dobrá kniha.

veronika9388
14.01.2015 5 z 5

Velice dobré. Kniha se mi moc líbila. Vnutila jsem jí i mámě a ta jí také pochvalovala.

veronica 01
10.01.2015 2 z 5

Moje první a také (zřejmě) poslední kniha od Kinga. Musím přiznat, že začátek se mi zdál skvělý, ale ve druhé části knihy, která se zabývá maturitním plesem se to všechno zvrtlo a přišlo mi to až moc popisné, rozvleklé a neskutečně roztahané (skoky v čase, svědecké výpovědi, články z novin, úryvky knih, spousta scén bez kterých by se kniha obešla...). Celkově mi to nepřišlo ani jako hororová literatura.

Alex732
30.12.2014 4 z 5

Horor jak má být. Jedna uťáplá chudinka zlikviduje celé město. Občas mi tam vadily ty hlášky v závorkách - ne vždy jsem přesně věděl, co tím chtěl autor říct.

PetikH2O
28.12.2014 5 z 5

Bylo to krátký, výstižný . Fantasticky napsáno. Jo tohle já můžu..

exitus
21.12.2014 4 z 5

Tak konečně jsem se dostala ke Kingově prvotině. Je to trošku znát a je dobré vidět, že se pan autor zlepšuje, nicméně kniha je velmi dobrá. První část je dosti nepříjemná (jednak proto, že víte, že něco hrozného přijde a jednak proto, že život Carrie opravdu není peříčko). Věděla jsem, co zhruba se stane, ale osobně mě vývoj děje zaskočil - znám Kingovo psaní, ale stejně mě vždy překvapí, jak dokáže popsat události, které vedou k naprosté zkáze. Druhou část jsem přečetla na jeden zátah a velice jsem se do děje ponořila, takže mi rozhodně nepřišlo, že by se nic tak hrozného nestalo. Představa Carrie konající pomstu mě asi dlouho bude děsit ve snech.