Léto s vůní čerstvého chleba

Léto s vůní čerstvého chleba
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352850/bmid_leto-s-vuni-cerstveho-chleba-ItG-352850.jpg 4 186 186

Čerstvý chléb série

K přílivovému ostrůvku v Cornwallu přilnula Polly Waterfordová natolik, že jí neposloužil jen jako přechodná štace, než se vzpamatuje z předchozího neúspěchu, ale nabídl jí vše, po čem toužila: blízkost moře a přírody, malou komunitu lidí, romantické bydlení v majáku, lásku a přátelství, práci, která ji naplňuje, a v neposlední řadě domácího mazlíčka, který by mazlíčkem vůbec neměl být. Jenže život je proměnlivý, a zatímco blízkost moře a přírody i ostrovní komunita zůstávají neměnné, v ostatních bodech čekají Polly všemožné problémy a zvraty. Co všechno zažije, než na ostrově opět zavoní chléb?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Argo

Summer at Little Beach Street Bakery , 2015

annasglamour034
17.09.2019 4 z 5

Krásné pokračování ostrova (prvniho dílu) , který jsem si opravdu uzila. Druhý díl byl pro mne trochu zdlouhavý a méně zajímavý. Je tam hodně zvratů, které mi jsou až nesympaticky rychle vyřešeny. Rychlá ztráta zaměstnání a rychle vyřešené nové podnikání. Ztráta peněz a za chvíli opět bohatství. Možná opravdu by stačil první díl, kde mi ta atmosféra byla bližší. Přesto jsem i tak knihu zhltla za pár hodin.

LiKa00
28.08.2019 5 z 5

Nádherné pokračování předchozí knihy. Moc se mi to opět líbilo. Knihy od Jenny Colgan prostě nemají chybu. Ten překlad byl tedy místy špatný, ale za to autorka bohužel nemůže.

koriandr
17.08.2019 1 z 5

Knihu jsem si velmi neprozřetelně koupila po přečtení pár stránek prvního dílu "Ostrova". U prvního dílu mě po prvních stránkách okouzlila atmosféra přístavu, Cornwall a pozitivní hrdinka. Bohužel druhý díl je zklamání. Mělo zůstat jen u prvního dílu a to ještě do jeho první poloviny. U tohoto druhého dílu jsem se dostala asi tak po 15 stránku a musela jsem přestat číst, protože děj byl šíleně předvídatelný, smíchaný z žánru lifestyle + rádoby sladkobolný příběh + znovu vybudování podnikání ........ za mě kýč a velký. Tohle si Colgan mohla odpustit, ale chápu, že se hodně čtenářek nadchne po přečtení prvního dílu pro tenhle ( zvlášť, když ta obálka je tak krásná - ale bohužel jen ona .....)

Mojepočteníčko
03.08.2019 3 z 5

Autorku Jenny Colgan mám hodně ráda. A ještě raději sáhnu po její tvorbě během letních měsíců. První díl - Ostrov s vůní čerstvého chleba si mě zcela získal. Byla to oddechovka s "něčím" navíc. Taková holčičí "nakopávačka". Druhý díl mě však popravdě trochu zklamal. Přišel mi vlastně úplně zbytečný. Klidně bych se spokojila se způsobem, jakým byl uzavřený díl první.

janina74
11.06.2019 5 z 5

Miluji tyhle sladké knihy
...

Kamča223
17.12.2018 4 z 5

Lehké, letní čtení. Knížka se dobře četla.

Talys
16.12.2018

Odpočinková četba, ale fakt mi vadí kostrbatý překlad:-((

Pepina19
11.11.2018 3 z 5

Trošku slabší, než první díl, ale určitě neurazí.

babystar
09.11.2018 5 z 5

Tak jsem ráda, že jsem přece jen začala číst i druhou část Pollyna příběhu. Nakonec se mně líbil daleko víc než první. V knize bylo mnohem více napětí a problémů, s nimiž se lze potýkat i v normálním životě, nejenom v tom románovém. Polly musí "bojovat" s hnusným šéfem a pak sama se sebou. I milionář Reuben zjistí, že peníze jsou kulaté a mohou se rozkutálet. Že to samozřejmě všechno dobře dopadne, je už jen "třešnička na dortu".

pip11
18.10.2018 4 z 5

Moc pěkné pokračování :) Příběh se plynule vyvíjí a ke konci nabírá na napínavosti. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit negativními komentáři.

happy-smile
07.08.2018 4 z 5

Možná by bylo lepší zůstat jen u prvního dílu. Nemůžu říct, že by mi tato kniha přišla kvalitativně horší nebo že by se mi nelíbila, ale tak nějaké má trochu jiné vyznění. Předchozí díl byl taková milá jednohubka a u toho mělo zůstat. Tady autorka splétá další osudy Polly a Neala a už to pak tak nějak zapadá mezi knihy podobného žánru. Přečtení nelituju, jsem ráda, že jsem se dozvěděla, co dalšího naše hrdiny potkalo, a rozhodně jsem se u toho nenudila. Ale pokud zůstanete pouze u předchozího dílu, tak podle mě člověku zůstane ten správný dojem.

Aimee1
09.07.2018 3 z 5

Nenáročná, čtivá letní záležitost. Přečtete jedním dechem.

VeronikaZ
03.07.2018 5 z 5

Miloučké, nenáročné čtení na léto. Ke konci jsem stránky dokonce hltala, jak to bylo napínavé. :)

Květinka008
11.06.2018 3 z 5

Autorka v předmluvě píše, že se v příběhu při jeho tvoření vyžívala, ale já jsem se bohužel tolik nevyžívala při čtení. Nejsem u Colganové zvyklá na tolik negativnosti a zasmušilosti, v tomto příběhu nebylo na rozdíl od prvního skoro nic veselého. Pro mě knihu zachránil závěr, posledních cca 50 stran, víc nebudu prozrazovat. Pokud jsem ohodnotila první na 5, této knize bych dala nejradši 3,5 hvězdy.

Ťapulka
02.05.2018 4 z 5

Je to taková roztomilá pohádka. První díl se mi líbil určitě víc, ale i tento má své kouzlo. Žádná složitost, ale prostě oddechové čtení s trochou romantiky

mac.martina
04.04.2018 5 z 5

Druhý díl se mi taky moc libil. Ze začátku všechno pěkně běží a vyvíjí se dobře a pak najednou bum a všechno se mění... I krásný vztah Polly a Huckla byl na vážkách... Knihu doporučuju ;-)

jeden malý spojler... Končí to hapyendem pro všechny zúčastněné ale jak k tomu dojdou si musíte přečíst sami :-D ;-)

Simi
15.01.2018 1 z 5

Kniha navazuje na Ostrov s vůní čerstvého chleba, na kterém Polly začala žít po bankrotu a rozpadu vztahu. Knížku jsem četla upoutaná na lůžko, takže otevřená knihám s dobrým koncem. Dokonce jsem později jako první počin upekla vlastní chleba, jako dozvuk “knižní vůně”. Byla jsem u pokračování připravena na životní komplikace, které vytvoří zápletku, ale takový a rozsáhlý obrat od dobrého ke špatnému mne nemile překvapil. I když vše dobře dopadlo, tak příběh v sobě obsahuje to, co nemám ráda u současných seriálů. Příliš mnoho umělý zvratů, aby děj byl akčnější, což je podle mého názoru této knize na škodu. Opakuje se téma bouře a zachraňování. Ale pro mne nejhorší je domácí papuchalk v závěru, i když tento ptáček rozněžňuje přímo pohádkově. Jedna hvězda za krásné prostředí.

sarkaw
20.08.2017 2 z 5

Lehké povrchové čtení, dějově zajímavá až bouře v předposlední kapitole

bookcase
08.08.2017 5 z 5

Zase pohlazení pro moji duši, která má ráda milé, jemně romantické příběhy. Návrat na malý ostrůvek v Cornwallu byl super.