Cestou fak* it (malá kniha, velká moudrost)
John C. Parkin
Bohatě ilustrovaná kniha obsahuje jednoduchý návod, jak používat ve svém životě osvobozující a mocné FAK* IT. S důkladnou znalostí východních filosofií společně s nadhledem shrnují autoři to nejlepší z východní moudrosti a to velmi netradičním způsobem. Díky FAK* IT si můžeme uvědomit, že věci nejsou tak důležité, jak si myslíme, a že si své problémy vytváříme tím, že bereme všechno příliš vážně.... celý text
Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: 2017 , PragmaOriginální název:
The Way of Fuck it, 2009
více info...
Přidat komentář
Těžký tuhle knížečku nějak ohodnotit. Je to pár vět na papíře, ale mám s ní hezký vzpomínky. Když jsem pracovala na jednom projektu, kterej jsem milovala - a ty lidi tam - tak jsem chodila každý den s touhle knížkou a nutila všechny, aby listovali a otevřeli ji na náhodný stránce a vzali si k srdci to, co tam budou mít. Knížka nebyla moje. A po konci projektu (což pro mě bylo - a stále je - hodně bolavý) za mnou přišla kolegyně a dala mi ji. Přišlo mi to jako krásný gesto a od té doby ji mám na pracovním stole - pořád na očích.
Líbí se mi myšlenka té knížky a ilustrace uvnitř!
Některý věci v ní jsou vážně vtipný, některý trochu k zamyšlení. Taková malá připomínka, ať nebereme všechno tak moc vážně.
Inu... Hodila by se do čtenářské výzvy kategorie "kniha přečtená za 15 minut" :-D Nemám k tomu asi co víc říct... :-)))
Trochu pateticky anarchystické. Uniká mi avizovaná moudrost. Převzít myšlenky buddhismu se - dle mého názoru, autorům nepodařilo.
Několik málo návodů jak překonávat nepříjemné životní situace, s humorem a nadhledem. Nic více tam není. Hlavně vždy zachovat klid!
Vtipná knížka, kterou jsem si kupovala jen tak pro pobavení a moc jsem od ní nečekala. Po přečtení si ji však nechám na nočním stolku a když budu mít blbý den tak si ji zase otevřu a zasměju se, protože občas se prostě v životě musíte nad něčím povznést, říct si fak it a hlavně - nebrat všechno tak vážně :)
Tuto knihu jsem četla při zkouškovém a při učení na státnice... Musím říct, že jsem s obsahem vážně spokojená, v danou chvíli to bylo přesně to, co jsem potřebovala... Smála jsem se a v mnohých momentech se i ztotožňovala.. Po dočtení jsem si některé své oblíbené pasáže četla znovu a znovu, což je známka toho, že se mi kniha opravdu líbila!
Upřímně doufám, že další knihy od autora budou o něco lepší. Nehledě na to, že překlad tohoto názvu do češtiny není úplně šťastný. V originále zní název "The Way of f**k it", kde hvězdičky mají své opodstatnění. V českém překladu je hvězdička evidentně pouze na okrasu.
Co k tomu dodat...fak* it, fak* it, fak* it...a je mi fajn. Dala jsem tomu 15 minut svého života a vůbec mi to nevadilo. Fak* it.
"Řekni fak* it a udělej čaj někomu, koho opravdu nemáš rád."
- přečtená za hodinku, z toho 15 minut prosmátých
Některé "tipy" sednou každému (vzhledem k jeho aktuální životní situaci). U některých se pousmějete nebo v lepším případě zasmějete nahlas. A ten zbytek jsou blbosti, ale přejdete to. Ne všechno se dá brát vážně, každý je v něčem tak trochu "konzerva". Ale jako celek s obrázky je Cestou fak it fajn. Ne že ne.
Důsledek našeho odmítnutí Boha - čtenáři jsou nadšeni takovými taoistickými slátaninami jako je toto.
Osobně mi nejvíc vadí asi fakt, že kniha propaguje přístup vyhrazený textům s náboženským přesahem, tedy náhodně otevřít a vzít si z toho to, co na otevřené stránce najdu. To se na dílo napsané člověkem prostě nedá aplikovat, nezlobte se na mě, za tím si stojím. A takových "hraní si na Boha" je tam víc.
Řekni fa*it marným snům, radši najdi sen ve všem.
A já říkám fa*it ,čtěte tuhle knihu - je skvělá!
Malá kniha, velké moudrosti je naprosto vystihující název. Člověk v knize vždycky najde něco, co odpovídá jeho situaci. A potom se musí jen pousmát a říct si Fak it!
Autorovy další knížky
2017 | Do pr…, dělejte, co máte rádi |
2012 | Cestou fak it - Malá kniha, velká moudrost |
2009 | Kašli na to! Uleví se ti |
2018 | Do pr.…, berte život takový, jaký je |
2013 | Léčebna fak it |
Kniha mě zaujala anotací, ale nemá ani cenu papíru, na němž je vytištěná (a jde přitom o recyklovaný papír). Někdy je hodnota knihy právě ve vizuálním zpracování (moje švagrová vydává knihy, které jsou mi obsahem často cizí, ale je na ně aspoň radost pohledět a člověk je má v knihovně jako umělecké dílo) a tahle má sice jednoduché, ale hojné a často originální ilustrace - ty však nedokážou vykompenzovat jistou nelogičnost nahodilých myšlenek, které jako by někdo ve volné chvíli (třeba na WC) vymyslel, hodil je na papír a už nikdy neredigoval. Ale možná je to jen překladem a třeba to skutečně jsou hluboké myšlenky, které jen nebyly adaptovány do češtiny... Ostatně jak už tu někdo zmínil, název má hvězdičku jaksi navíc a upřímně - kdo neměl ono původní anglické slovo ve slovníku jako třetí po "yes" a "no", aby nedokázal poznat, oč jde a přitom by byl vizuální dojem tak nějak lepší.