Chalupa

Chalupa https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528779/bmid_chalupa-6627a75d71c62.jpg 4 519 519

Existují cesty, které si člověk nevybírá, a lidé, které by raději nepotkal. Helenin přítel je nedostupný. První společné dítě se dere na svět a po Karlovi se slehla zem. Mladá žena utíká z města na valašskou samotu, od lidí a své matky, která přesně ví, jak by měla dcera žít, ale sama je nešťastná a osamělá. Tereza má trable s nesnesitelným šéfem a do toho manžel vybral bez jejího vědomí větší částku ze společného účtu. Jako by nestačilo, že se musí potýkat s krizí středního věku, vyčpělým vztahem a dcerou, které nerozumí. Když se ve dveřích bytu objeví policie, pochopí, že se stalo něco zlého. Životní dráhy obou žen přetrhne krutá událost a příběhy se protnou. Každá se s osudovou ztrátou musí vyrovnat po svém. Tereza se snaží rozluštit cizí tajemství a Helena se pere s vlastní nejistotou a závislostí na druhých. Dokážou najít v nečekané situaci sílu jít dál? A dokážou být ještě někdy vůbec šťastné?... celý text

Mona-Lisa
13.06.2023 4 z 5

Je zemitá, barvitá, čpící kořeny. Nepokrytě se hlásící k Valašsku, ať už umístěním nebo mluvou minimálně jednoho pohledu.
Jo, ty pohledy jsou tu dva. Rozdílných žen s jedním pojítkem. Otázka, jestli pojítek bude víc, je příjemným motorem ke čtení.
Nečekejte pohodové/oddychové čtení a to já taky nevyhledávám, takže u mě spokojenost.

Tereza- nevrlá a jízlivá, ale vždy s pevnou páteří.
Helena- uťápnutá, nevýrazná, ale se snahou něco změnit
Ve střídání jejich perspektiv nechybí tak vděčný a nevyčerpatelný motiv vztahu: matka/dcera. A ten mě baví moc. Vždycky se v něčem najdu.

Další vztahový propletenec napsaný moc dobře, čtivě, neopakující se. S někdy temnějšíma myšlenkama, které nepovídáte u kafe, možná je někdy máte a je fajn si o nich přečíst s vědomím, že nejste sami.

Silné čtyři hvězdy.

LucieT
13.06.2023 5 z 5

Moc příjemné překvapení, dvě hlavní hrdinky nemají zdánlivě nic společného, povahově, ani způsobem uvažování, žitím, hodnotami, přesto každé svým způsobem fandíte. Střídání kapitol dle postav mě bavilo, až jsem kvůli tomu nemohla knihu odložit. Těším se na další knihy, autorka má opravdu talent.

zdehan
09.06.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha přečteno za jeden den.

Višnička
07.06.2023 5 z 5

Moc hezky se četlo, příběh je zdánlivé klišé, karty dopředu rozdané, ale postavy se postupně krásně vykreslí a vy postupně přehazujete sympatie k jednotlivým hrdinkám. Tak jako ostatní zde musím vyzdvihnout čtivost a střídání kapitol z pohledu dvou hlavních hrdinek. Těším se na další knihy této autorky!

dasa9982
07.06.2023 5 z 5

Velmi čtivý a hezky napsaný příběh o lidských vztazích a nelehkém osudu dvou žen .Kniha se četla sama .Určitě doporučuji a těším se na další autorčinu tvorbu !

eva096
02.06.2023 5 z 5

Krásný román pro ženy. Opravdu se to čte samo. Psychologie postav na velmi solidní úrovni, myslím si, že autorka nás v budoucnu překvapí. Velký talent!

mysterygirl
02.06.2023 4 z 5

Kniha se četla sama.
Střídavé vyprávění Heleny a Terezy .
Neznají se ,ale jedno mají spolecne...
Dej krásne ubíhal a člověk četl a četl ,protože chtěla vědět, jak to bude pokračovat.
Na to ,že je to autorky první kniha, je skvělá a budu se těšit na její další dilo

danka85
25.05.2023 4 z 5

Poslednu dobu ma ceski autori velmi bavia a opat som sa nesklamala. Pribeh je realny, kludne sa niekde mohol stat. A urcite sa aj milion x stal len na inom mieste, s inymi okolnostami. Mozno sa stal aj prave vam pri citani som sa zamyslala ako by som sa zachovala ja, bolo to vsak tazke. Chvilami som stala na strane Terezy, vzapati sa misky vah prevazili k Helene. Ani jedna to nemala lahke, bez ohladu nato, ze ano, kazda si za svoj osud mohla sama.. pribeh je drsny, tazky, pochmurny. Takmer nic pozitivne v nom nenajdete. Takmer. Postupne si citatel vie domysliet, ako to cele asi dopadne no aj tak to neubera knihe na putavosti.V tom je podla mna caro a sila pribehov, ktore niesu vymyslene ale surovo realne.