Cinder

Cinder
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543490/bmid_cinder.jpg 4 2172 2172

Vknihách
03.06.2020 5 z 5

Cinder je retelling na Popolušku a musím uznať, že naozaj vydarený. Kniha si ma získala už od prvých strán, kedy mi klesla sánka! Hlavná hrdinka si opravuje svoju vlastnú robotickú nohu!!! Koho by toto nezaujalo, o pár strán vstúpi na scénu princ. Ako inak, krásny a s Cinder si hneď padli do oka. Už len pre to, ako sa tento "vzťah" mohol vyvinúť, som musela čítať ďalej. Učaroval mi Nový Peking a taktiež svet Mesiačanov, ktorý bol perfektne prepracovaný. Už teraz sa teším na ďalší príbeh z tejto série a dúfam, že sa trochu rozvinie dej z konca knihy, pretože bol veľmi otvorený a som zvedavá ako to s Cinder bude ďalej...

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Originální nápad i provedení! Sci-fi pro mladší ročníky, možná spíše pro dívky. Přečteno jedním dechem :)

Lily-fairy
11.05.2020 5 z 5

Ano, je to YA, ano, je to pohádka, ale v rámci žánru velmi luxusní!

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Velmi netradiční pojetí retellingu, které si mě ale získalo. Kniha byla napsaná velmi netradičně, originálně, ale pořád si zachovala to, co na Popelce všichni milujeme. Krásného prince a fakt, že i obyčejná, v tomto případě velmi neobyčejná, dívka toho krásného prince okouzlí. Po přečtení jsem potřebovala nutně další díl. Doporučuji!

Garous110
09.05.2020 4 z 5

Kniha byla super ????
Jediné co mi dosti vadilo byla zápletka, která se značně podobá té ze
"Skleněného trůnu "a tím pádem jsem ji ihned odhadla ????????

Inouš
05.05.2020 4 z 5

Jednoduše skvělá. Hned na začátku chytí a už nepustí i nás, co už nejspíše nejsme cílová skupina. Myslím, že na příběhu si každý najde to své.
4 hvězdy proto, jelikož cítím, že ostatní díly budou ještě lepší. :-)

SkayArttos
27.04.2020 5 z 5

Skvělé. Originální, poutavé, čtivé, zajímavé a netradiční převyprávění Popelky. Ze začátku jsem si myslela, že kniha bude mdlá, samé cliché, složité IT pojmy, robotika, předvídatelnost. Víc jsem se ani nemohla splést! Příběh se velice rychle rozeběhl, stále se něco dělo. Pojetí příběhu se zlehka dotýká klasické Popelky, ale zároveň se odpoutává od příběhu a vytváří tak úžasný, originální a velice moderní svět. Hlavní hrdinka byla také skvělá. Cinder se nebála, nefňukala, nebyla naivní nebo nesmělá. Konec byl sice trochu předvídatelný, ale to neubírá knize na hodnotě. Moc se těším na pokračování, protože jsem se od Cinder nemohla odtrhnout a chci vědět, jak to celé skončí.

nikiss76
20.04.2020 3 z 5

Velmi moderní pojetí tradiční pohádky O Popelce, kdy autorka příběh přepracovala a zavedla čtenáře do světa nových technologií, androidů, kyborgů, přenosných obrazovek a vznášedel. Oceňuji originalitu a i když nejsem cílovou skupinou, tak to bylo milé a oddechové čtení.

SknihouVrukách
07.04.2020 5 z 5

Wau, táto kniha ma veľmi učarovala. Nikdy pred tým som nečítala retelling ani scifi. Pokiaľ neviete Cinder je retelling na Popolušku. Nie je to síce skoro vôbec podobné, ale miestami má kniha prvky z Popolušku. Už keď som začala knihu čítať zaujalo ma, ako si Cinder opravovala nohu a podobe. Zaujala ma aj choroba letumóza, ktorá sa v knihe vyskytovala a veľmi mi to pripomenulo dnešnú situáciu. Kniha má veľmi krásne vykreslený svet a veľmi sa mi páčilo ako bol vykreslený a aké boli rozdiely medzi dvoma svetmi. Hlavnú hrdinku Cinder som si veľmi obľúbila. Bola silná a nebola ufňukaná a naivná. Prosím, viac takýchto hlavným hrdiniek. Ostatné postavy mi tiež boli sympatické.Veľmi som si obľúbila princa Kaia. Hlavné hrdinky z ostatných dielov zatiaľ spomenuté neboli, iba Winter. Dej bol super a veľmi ma bavil. Nekonečné som čítala knihu, pri ktorej som sa nenudila. Aj keď kniha nebola taká akčná a tam ma bavila. Niektoré časti boli trošku predvídateľné, ale na konci sa stal taký zvrat, že som čítala s otvorenými ústami. Akútne potrebujem druhý diel. Musím vedieť ako to s Cinder dopadne. Pokiaľ ste to ešte nečítali, tam si to musíte prečítať. Verím, že ďalšie diely budú ešte lepšie. Viac dnes v hovorenej recenzii.

tynka65
02.04.2020 3 z 5

Bylo to čtivé, originální, a jiné. Na mě až moc originální a občas trochu divné... Miluju Popelku, prince i ztracený střevíček. Takže některé věci na mě byly asi trochu moc. To co ztratila Cinder místo střevíčku? Jako vážně?!... Vím, že dalšímu dílu šanci určitě dám, jsem zvědavá jak to celé dopadne. A těším se na postavy z dalších dílů. Jen to není úplně můj šálek kávy, ale třeba se to s dalšími díly změní. Autorka píše skvěle, děj se nevleče a stránky ubíhají pod rukama.

Ani.Cka
24.03.2020 5 z 5

Po přečtení prvního dílu měsíčních kronik sem neudělala chybu se čtením této série už se chystám na druhý díl a moc se těším jak to všechno dopadne. Opravdu krásný příběh plný zvratů a to spojení s Popelkou opravdu pěkně propracované.

ElissBooks
13.03.2020 5 z 5

Měsíční kroniky jsem si chtěla přečíst už dlouho, ale nějak jsem neměla čas, ale nedávno, když jsem se k nim konečně dostala a musím říct, že byla velká chyba, že jsem je tak dlouho odkládala. Marissa Meyer vymyslela úžasný a originální svět, ve kterém skloubila sci-fi a fantasy prvky, což bylo naprosto geniální! Postavy jsou výborně vymyšlené a buď je milujete nebo nenávidíte. Samotný příběh obsahuje tolik zvratů, že pořád u čtenářů udržuje čtivost a napětí. Samozřejmě tam byly i zvraty, které jsem čekala, ale nevadilo mi to, protože se celý děj odvíjel tak, jak jsem si přála. Vůbec jsem si nemyslela, že to bude až tak výborné, ale bylo! Začátek mi připomínal milou převyprávěnou verzi pohádky o Popelce, ale postupně se to měnilo v temnější příběh, což bylo naprosto peckové. Takže za mě moc doporučuji a už se těším na další díly :-)

5⭐️/5⭐️ – Tohle bylo úžasné, milé, originální a skvěle propracované!

AsiUrčitě
10.03.2020 5 z 5

Jedná se o přepracování pohádky o Popelce. A to velmi originálně. Ačkoliv se jedná o sci-fi a děj je zasazen do budoucnosti, vůbec mi to nevadilo, protože to dalo autorce možnost pojmout příběh vskutku kreativně. A nejen příběh Popelky, částečně je zde zpracována i Sněhurka. Kniha se čte dobře a děj má rychlý spád, neboť kromě Popelky a Sněhurky jsou zde i jiné dějové linky. A i když kolikrát jsem tušila, co se stane, stejně mě to bavilo. Za mě prostě super oddychovka.
Lehký, ačkoliv logicky předvídatelný spoiler: Opravdu tleskám, jak originálně autorka zpracovala Popelku na plese, včetně jejího příchodu a odchodu :)

tereza1198
06.03.2020 3 z 5

Hezky převyprávěný příběh o Popelce. Máme tu zlou macechu, dvě sestry a utlačovanou dívku v nesnázích. A celé je to v budoucnosti a největší hrozba je ošklivá choroba a zlá královna z Měsíce. Je pravda, že jsem příběh trochu přerostla jako Cinder svoji nohu, ale i tam jsem se dobře bavila. Hodně klišé, předvídatelnosti, ale o to přeci v pohádkách jde. Určitě se někdy mrknu na další díly, abych viděla, jestli bude šťastný konec.

Ailee
29.02.2020 3 z 5

Ač byl děj čtivý a hezky plynul, nemohu dát víc hvězdiček, protože bylo vše tak strašně předvídatelné, až to bolelo. Prakticky hned od začátku jsem věděla, co, kdo, kde, kdy, jak, takže jsem přišla o veškeré požitky z čtení. Byl to však vcelku povedený a hlavně originální reteling, takže nevylučuju, že se k němu ještě někdy vrátím.

andrejci
14.02.2020 5 z 5

Tohle bylo jedno z nejlepších převyprávění Popelek jaké jsem kdy četla. Styl psaní autorky mi skvěle vyhovuje. Svět do kterého děj zasadila se mi hodně líbí. Hodně se těším na další díl.

Malinali
08.02.2020 5 z 5

Spisovatelka se mi líbí čím dál víc. Toto je má druhá kniha od ní - libilo se mi, a moc. Ve finále už napínavé, mít více času, zhltnu to jedním dechem. Nutné potřebuji II. díl!

laurentialey
18.01.2020 4 z 5

Skvělý začátek napínavé série. Dějová linka byla vymyšlena skvěle, postavy splnily svůj účel a celý příběh fungoval. Jednu hvězdičku však ubírám za předvídatelnost událostí. Všechny takzvané wow momenty na konci kapitol pro mě byly nijaké, protože už několik desítek stran předtím bylo jasné, co se stane (v ostatních knihách to tak už ale není). Romantická linka seděla skvěle; nebyla přehnaná a příjemně mě překvapila. Do druhého dílu vstoupíte napjatě a dychtivě; a tak to má být.

meda2007
17.01.2020

Kniha se mi moc libila. Lehka romanticka linka, byla prijemne zpestreni. Nijak nenasilna a preslazena. Krasne zpacovany pribeh, ktery krasne plynule odsypal. Ale nejhezci pro me bylo jak autorka vystavela fantasy svet. Je pravda ze do knihy se mi moc nechtelo, protoze jako prvno jsem si precetla novelu Nejkrasnejsi. I kdyz jsem obdivovala krasu sveta, ktery autorka ztvorila. Postavy jsem nesnasel, vsechny do jedne. Proto se mi to Cinder nechtelo a hle zjistila jsem ze ta kniha je skvela. Uz se tesim na pokracovani

mia.com
06.01.2020 4 z 5

Kdysi jsem knihu odložila a teď přišel správný čas k návratu díky čtenářské výzvě. Nelituji, určitě se vrhnu na celou sérii. Děj rychle utíkal, některé věci byly překvapivé a některé jsem čekala. Líbilo se mi i to lehoučké propojení s pohádkou:)