Pekingský rozparovač

Pekingský rozparovač
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410421/bmid_pekingsky-rozparovac-orq-410421.jpeg 4 319 319

Čínské thrillery série

Šestý, závěrečný díl série čínských thrillerů Říká si Pekingský rozparovač. Jeho oběti jsou mladé, krásné a odporně znetvořené. Veškerá pozornost se upírá na velitele pekingského oddělení závažných zločinů Li Jena. Jeho nadřízení, média i vyděšená veřejnost žádají rychlé výsledky. Americká patoložka Margaret Campbellová je přizvána, aby na těle jedné z obětí provedla pitvu. Její nález šokuje všechny, kdo na případu pracují. Krátce nato začne Li od vraha dostávat osobní dopisy a jeho život i kariéra se pomalu rozpadají. Pokud chce sám sebe a svou rodinu zachránit, musí co nejrychleji odhalit Rozparovačovu identitu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Chinese Whispers, 2004

mosem
14.02.2021 4 z 5

Závěr čínské série. Bohužel poněkud slabší, než ostatní díly. Poněkud předvídatelný okruh pachatelů, otevřená řada problémů které nejsou uzavřeny. Občas naskočení na protičínskou vlnu. Nicméně vcelku napínavá detektivka, kde musíte pokračovat ve čtení, i když tušíte, jak vše dopadne.

HeleHo.
10.02.2021 2 z 5

Sérii čínských thrillerů jsem dočetla, protože Peter May... Ale ke konci jsem si musela mezi jednotlivými díly dělat mezery a spravit si chuť na jiné knize, protože jestli mě něco dokázalo vytočit, tak chování Margaret. :-)
Děj byl místy hodně předvídatelný, jakoby narychlo napsaný a vše se točilo kolem páru, který byl jako voda a oheň - s neustálým střetem kultur i povah - což mě někdy nesmírně unavovalo. Vykreslení čínské kultury a prostředí bylo snad to jediné, co se mi na knihách opravdu líbilo. Tohle nebyl můj šálek kávy.

alva1
25.01.2021 2 z 5

Sérii s Li Jenem a Margaret jsem si oblíbila, ale tento díl mě nenadchl. Celý příběh se mi vlekl, snad jen posledních asi 70 stran už se mi četlo lépe. Konec mi přišel nechutný a useknutý. I když tento pocit jsem měla už i na konci jiného dílu série. Možná nebyl správný čas a nálada pro čtení této knihy.

mi-380
03.10.2020

Tuhle sérii už asi nedočtu. Přitom prvních pět částí jsem s přestávkami, se zájmem a se slušným hodnocením, v pohodě přelouskal. Čínský zázračný přerod (z komunistickým experimentem zbídačelé rozvojové země v technologickou mocnost vyrostlou dalším komunistickým experimentem) na pozadí toho stěžejního: vyšetřování a vztahu mezi dvěma hlavními postavami, mě bavil a těšil jsem se na vydání dalších dílů.
V této části se May snaží šokovat už názvem, no a pak se mu to daří hned na prvních stránkách, kdy čtenáře vtáhne do postele k silně erotické scéně a do temné uličky k silně zohavené mrtvole. Obojího jsem aktuálně v literatuře přesycen, knihu odkládám na neurčito.
X % (aktuálně 127 hodnotících s průměrem 86 %).

sassenkka
02.10.2020 5 z 5

Tahle série je skvělá. Nebyla tam za mě žádná slabá část, od poznávání čínských tradic přes detektivní i milostné zápletky, bylo to zajímavé, čtivé a místy hrozivé. A navíc, knihy jsou krásné a v knihovně pospolu vypadají super. Jediné, co mě na tomto díle zarazilo, byl ten závěr. Pekingský rozparovač je prý poslední díl. Vážně to má takto skončit neskončit? No uvidíme.. :)

Klára90
28.09.2020 4 z 5

(SPOILER) !SPOILER!
Ufff, tak v tomto závěrečném díle dostali Li a jeho rodina pěkně naloženo. Jedna jobovka za druhou, brutální vraždy, pár zajímavostí o detektoru lži v akci a systému MERMER a nechyběla ani klasická vztahová linie, tentokrát doplněna o dalšího člena :) bohužel opět rychle utnutý konec, ale na to jsem si už u této řady zvykla. Tentokrát mě to mrzelo ale o malinko více než v předchozích dílech, protože by mě celkem zajímalo, co za osobnost vrah byl a mrzelo mě, že ho Li nestihl konfrontovat pěkně z očí do očí, myslím, že by si to po tom všem zasloužil.
Nicméně bylo to čtivé a napínavé jako všechny díly a jak už jsem psala u předchozího dílu - po pekingské mordpartě se mi bude stýskat

Lumír23
16.09.2020 5 z 5

Nojo, umí to, zase bezva čtení.

jarin58
16.09.2020 5 z 5

Skvělý námět,skvěle zpracovaný.Ani čínská jména mi nevadila,jen na konci zůstalo pár nezodpovězených otázek.

Atak
26.08.2020 5 z 5

Poutavě napsáno jako vždy

Sirael440
10.08.2020 5 z 5

Slušné, napínavé, z bezmoci až mrazí...cením si vhledu do čínské kultury a společnosti.

radka3243
17.07.2020 5 z 5

A já tentokrát podezřívala někoho jinýho... Super zápletka, ale přijde mi, že byl Li dost zabedněnej. Jak může dělat vedoucího oddělení? Kniha úžasná, ale mám prostě problém s jeho konci. Tady byl super useknutý. Ve stylu: Bože, za pět minut to musím odevzdat, aaaaaaa.
Chtěla bych víc. Každopádně je mi teda líto, že je konec.

PetK
03.07.2020 4 z 5

Po Běžkyni, která mi připadala hodně slabá (a celkově jsem měla dojem, že série má spíše sestupnou tendenci) si u mě tímto dílem May trochu napravil reputaci. Místy jsem teda měla dojem, jak by si říkal: "Je to poslední díl (opravdu je?), nacpu tam všechno možné hrozné, na co si vzpomenu." :-) Nicméně mě to bavilo, proto připisuji hvězdu za to, že to May dokázal "vybrat".
Jak vždycky říkám - pořád čekám, až PM napíše další Ostrovní trilogii... Pekingský rozparovač se jí nevyrovná, ale ostudu autorovi nedělá.

Didi15
20.05.2020 5 z 5

A tak budu doufat, že čínská série tímto dílem nekonci. Li, Margaret, Mean Juan, Wu... Prostě by mi všichni chyběli.
Kniha nepostrádá nic,snad jen ten konec mohl May trochu natáhnout :)
Už jsem si zvykla i na čínské prostředí, nechce se mi snad už ani jinam:)

Susan94
27.03.2020 4 z 5

Dobrý námět, dobře zpracované, ale proč se na LIho museli sesypat všechny ty tragédie světa v jeden den? To mi přišlo přes čáru. Poslední část knihy, měla strhující teplo, které velmi dobře vygradovalo. To musím velmi ocenit.

amanda99
26.03.2020 4 z 5

super knížka,škoda, že je to poslední díl série

Lolila
22.03.2020 4 z 5

Vydarená časť. Opäť zaujímavý opis života v Číne, zvykov, myslenia....
Ale touto časťou to nekončí. P. May napísal aj 7.časť, ale k nám sa stále nedostala - "THE GHOST MARRIAGE"

pungoš
20.03.2020 5 z 5

Vynikající série, nemohla být lepší. Li a Margaret mi budou chybět :)

francouzska
01.03.2020 5 z 5

Čínská série je skvěle napsaná, napínavá, doplněná lidskými osudy. Náhled do čínské společnosti, do stylu jejich života mě moc baví.

1v8na
26.02.2020 4 z 5

Příběh je opět čtivý, napínavý, dobrodružný, poutavý a velmi popisný.
Hodně mě opět zaujal popis myšlení a fungování v Číně.
Vraždy i pitvy jsou popsány velmi detailně, což podporuje čtivost knihy.
Líbí se mi i posun ve vztahu Liho Jena a Margaret. Je zde i popis toho, jak se Margaret vyrovnává s rolí ženy v domácnosti v Číně, což je velmi zajímavé.
Kniha však opět měla příliš dlouhé kapitoly.
Velmi mě mrzí, že jde o poslední díl ze série čínských thrillerů - Margaret i Li Jena a i Li Jona jsem si oblíbila a budou mi chybět.
Co se týká konce - ten mi přišel trochu uspěchaný, zbrklý, zrychlený a překombinovaný - autor si s ním mohl vyhrát trochu víc i kdyby pár stránek natáhnul.

kahuda01
24.02.2020 5 z 5

Čtení jsem si užíval, atraktivní prostředí moderní Číny v kontrastu s londýnským vrahem bylo vynikající. Li a Margaret jako vždy nezklamali, jen je mi líto, že série končí. Nebo snad ne?