Cizoložnice

Cizoložnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38481/bmid_cizoloznice-6IN-38481.jpg 2 7 7

Dvě prózy významného německého básníka a prozaika (1819–1898), který do německé literatury uvedl duchaplnost a šarm francouzského románu a jehož příběhy jsou i dnes sociálním zrcadlem doby. V novele Cizoložnice (1882) provdá se mladá žena za muže mnohem staršího a po těžkých citových depresích jej opouští a s velkým vnitřním úsilím překonává překážky a buduje si život po boku muže věkem sobě rovného. Řešení konfliktu, vylíčené s podmanivou přesvědčivostí, vyvolalo kdysi pohoršení. Novela Stina (1890) zachycuje milostný příběh prosté dívky a neduživého hraběte.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Lidové nakladatelství

L’Adultera / Stine

Ctirada
07.08.2020 2 z 5

Kniha se vyznačuje poměrně vleklými dialogy, zápletka je jednoduchá a bez gradace. Četla se snadno, ale nezaujala mě.

maryzka
23.05.2016 1 z 5

(SPOILER) Nechápu proč autor byl ve své době velmi populární i když tušení mám. Sice kritika německé společnosti je dobrá, ale taková nemastná neslaná. Ve druhé povídce Stine - převládl rozum ženy kvůli původu ve společnosti a možná osvícení jaký by byl jejich život dál. I když pan hrabě se pro neštasťastnou lásku zastřelí

iva23
29.02.2016 1 z 5

Zklamání, spousta dialogů, ale kde nic tu nic. Nedočteno.

německá literatura

Část díla