Lazar

Lazar
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396545/bmid_lazar-1Yu-396545.jpg 4 2579 2579

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Lazarus , 2018

pavčape
16.05.2020 3 z 5

Možná lze očekávat nějaký SPOILER:

Kniha čtivá jako všechny "keplerovky", děj má spád, krátké kapitoly jsou pro mě plus, napětí tam taky je. Ale teda jako dost přitažené za vlasy. Jurek je Jurek sám o sobě, takového nadlidsky vybaveného dědulu nestvořil ani sám Frankenstein… Ač nemám problém s mrtvolama a zvrácenýma vraždama, tady to jaksi nepasovalo. Těch mrtvých bylo zbytečně moc a tak nějak nadbytečných. Někteří to klidně mohli přežít. Jen díky tomu, že se do děje tak nějak omylem připleti, stálo je to život (např. skupinka pornoherců) . Fakt je někdy méně více. A když se dvoumetrový habán Bobr, který uměl předvídat, kdo v místnosti zemře jako první, dostal v převleku za sestřičku do nemocnice, to už mě docela pobavilo. No a to, že Joona v tom nechal Sagu na dost dlouho samu, to mě pro změnu zas naštvalo. Tak asi budu tuto knížku hodnotit jako průměr. Doufám, že se manželé s Jurkem zbavili i toho škodlivého a příští Joona Lina bude zase jako ty dřívější (Písečný muž, Svědkyně ohně nebo Hypnotizér)

karin4338
13.05.2020 5 z 5

Zatiaľ posledná časť. Krásne prepletené, súhvezdie blížencov ako orientačný bod...super. :D
Najviac, čo ma prekvapilo, že Rinus to mal tak rýchlo za sebou. Na to, aký to bol frajer, som myslela, že bude odolávať dlhšie. Bobr sa mi javí ako strašne zaujímavá postava. Tak som zvedavá, ako sa s ním Keplerovci vysporiadaju. Teším a na dalšie časti.

Sejna1955
13.05.2020 1 z 5

Velmi překombinovaný a neuvěřitelný příběh. Jurek všechno odhalí, všude se dostaví a skoro všechno zničí. Stojí proti němu vycvičení poldové a on je kosí jako hrušky. To, jakým způsobem vypatrátal policajtku, která hlídala Pellerinu, je neuvěřitelné a ještě neuvěřitelnější je, jak lehce se dostal do střeženého bytu. Vybavení krytu, kde se potom skrýval Joona, Lumi a Rinus, to je jako sen ze scifi.
Bobr přežil a je zaděláno na další kombinace.
Kniha mě velmi zklamala.
Podle mého názoru, severská detektivka je na úpadu. Ale budu je číst dál.

pavels36
12.05.2020 5 z 5

Poslední díl série (zatím), bylo opět na plný počet hvězd. Knize nelze nic vytknout a je vidět, že každým dalším dílem jde o mistrovské díla z manželského páru. Rozhodně stojí za to si přečíst i tuto knihu, která v podstatě navazuje na předchozí díly. No a jak to bývá u těchto sérií, tak nejen to, že vše dobře dopadne, ale především opět je konec otevřený. Takže můžeme tiše doufat a přát si aby bylo další pokračování detektivní práce Joona Lina a kolegyně Sága.
Sice v tomto díle hodně lidí zemřelo, včetně těch nejbližších spolupracovníků.Více nejde prozradit dokud si tu knihu nepřečtete nebo v mém pracovním případě neposlechnete :)

Thamilka
12.05.2020 5 z 5

Knihu jsem opět poslouchala při procházce s kočárkem. Opravdu napínavé drama, trochu se mi zdá, že ten Jurek musí mít až nadpřirozené schopnosti, když všechno tak vždy věděl... ale na to jsem si už zvykla :-) každopádně teď budu čekat na další díl a budu doufat, že Sagu zachránili a budou s Joonou pronásledovat Bobra.

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Keplerovci opět potvrdili, že psát umí. U Lazara budete trnout strachy, bude vám smutno a po dočtení ve vás bude ještě dlouho doznívat neutuchající pocit strachu a hlavou vám proběhne myšlenka - zamkl/a jsem dveře?

micha-ella
30.04.2020 1 z 5

Zařadila jsem Lazara do svého seznamu ,,Načaté a odložené."
Přítomný čas! (Do zblbnutí). Ohavnosti! (Ke zvracení.) Nesmysly! (Neskutečné.)
NE!

Manyna
28.04.2020 4 z 5

Méně je někdy více, škoda, zbytečně moc překombinované, ale za přečtení rozhodně stojí a neodtrhnete od ní oči.

rekon
28.04.2020 5 z 5

Opět skvělá detektivka, strhující děj a nezapomenutelný Joona Linna !

michal0383
27.04.2020 5 z 5

Upřímně řečeno, vlastnosti a dovednosti vraha mi přijdou až moc dokonalé, ale ani to nezastínilo perfektní příběh! Přečteno velmi rychle, hlavně díky rostoucím sympatiím k Joonovi a Saze.

DanaKa81
24.04.2020 5 z 5

Postavu komisaře Joony Linny jsem si prakticky zamilovala od úplného začátku série. Cítím bez něj úplné prázdno a doufám, že se co nejdříve objeví na pultech další pokračování. Nevadilo mi ani to téměř nadpřirozené zmrtvíchvstání několikanásobného vraha Jurky, obrovské napětí jsem cítila i tak! Četla jsem knihu do pozdních nočních hodin. Moc doporučuji

ja.cerven
23.04.2020 5 z 5

Bleskově přečteno. Napínací, místy jsem nedýchala a.... a už se těším na další díl ;)

rengers
23.04.2020 4 z 5

Skoro nesmrtelný, chytrý, nepředvidatelný psycholog, zločinec a vrah Jurek Walter, před kterým není úniku, ale Joon Linna je ještě lepší a chytřejší!!!

Sona79
19.04.2020

Zakoupeno na zaklade doporučení. Bohužel jsem utvrdila v tom, ze styl manželů mi vůbec nesedí, nelibi se způsob, jakým je kniha psaná ( oproti napr. Jo Nesbo, jehož detektivky s HH ctu jedním dechem). Až příliš neuvěřitelná zápletka, nelogicky dej a podivné chování postav, které ani množství krvavých obětí nezvrati. Za me Lars Kepler ne..

Evina74
14.04.2020

Opět přečteno jedním dechem. Napínavé čtení, všem doporučuji a víc už nenapíši, nechci spojlerovat - jen mi to přece nedá - jedna smrt potěší a minimálně jedna rozesmutní.

Gynger
12.04.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Kniha se mi strašně libila. Je plná napětí a zvratů. Nemohla jsem prestat číst, dokud nezjistím jak to dopadne. Těším se na další knihu.

Beky
01.04.2020 5 z 5

° Obdivuji autora, že dokáže vést několik "případů" najednou a nezaplete se do toho!
° Má to úžasnou dějovou linku, napětí, strach.
° Je to strhující, graduje to a postupně vše vyjasňuje. Miluji knihy a příběhy Keplera!

Roman07
22.03.2020 2 z 5

Celý príbeh je o neuveriteľnom šťastí, zhode náhod, nadprirodzených schopnostiach a nelogických situáciách, ktoré nie sú v knihe ani radšej vysvetlené. Oživiť postavu Jureka, je ako použiť už 2x vylúhované vrecko čaju.
Jurek napriek trom vážnym strelným poraneniam a podchladeniu je pri vedomí a nájde ho zdravotná sestra, ktorá má skrytý talent doktora Housa, vlastnosť Samaritána a ako všetky postavy, s ktorými sa Jurek stretne, neovplýva inteligenciou.

Úryvky z knihy, ktorý hovorí za všetko:
„Napriek podchladeniu a vážnym streleckým ranám sa mu akosi podarilo donútiť ju, aby ho neodviezla do nemocnice. Doma ju zrejme požiadal, aby sama vykonala potrebné operácie..., ....dala mu vlastnú krv, pretože mala krvnú skupinu nula...“

Zdravotná sestra musela počuť o policajnej akcii a o postrelenom sériovom vrahovi a napriek tomu ho sama operuje, síce mu dá vlastnú krv ale na operácie, ktoré musí vykonať, by nestačila. Zoženie si len tak v priebehu dňa celé vybavenie a urobí z Jureka supermana. Ten potom bez peňazí cestuje po celej Európe, stane sa z neho špičkový hacker, v policajných databázach po celej Európe vyhľadáva zločincov a hľadá spriaznenú dušu. S ľahkosťou premôže policajtku, ktorá sa venovala boxu. Odpočúva telefonáty, odhodlá sa uniesť Saginu sestru zo stráženého policajného bytu, len tak s nožom a vďaka hlúpej policajtke sa mu to zasa podarí. Nie je problém odpojiť od elektrickej energie aj celé mesto, stane sa odborníkom na výbušniny a za pár minút vnikne do najstráženejšieho domu, kde by nevnikol ani sám Rambo a premôže s ľahkosťou najelitnejšieho policajta. A keď Joona zistí, že má Jurek nepriestrelnú vestu, tak ho radšej strelí do kolena ako do hlavy. A vrcholom celej knihy je Bobor, vysoký dva metre, ktorý chodí s perlovými náušnicami. Toho človeka by našli policajti do pár dní, on sa dokáže preobliecť za zdravotnú sestru a vojsť do stráženej nemocnice plnej policajtov. Policajti si asi povedali, že je to nejaký transvestita a pustia ho dnu.
A keďže príbeh nemôže zaujať svojou logikou, pridáme pár nelogických brutálnych vrážd, napríklad vraždu pornohercov.

Danka1975
21.03.2020 3 z 5

Tak já vám nevím.. :-(((. .dočteno a jsem ráda, že je to za mnou..

Asi takhle + : Nelze Keplerovcům nechat, že umí vtáhnout do děje, má to spád, krátké kapitoly vás nutí pokračovat a pokračovat, popisovaní lidé a situace vám přímo naskakují před očima a máte pocit, že vám Jurek dýchá na záda.. a s Joonou ho pronásledujete a čtete mu myšlenky .. . . omluvou knížky je, že spíš v této době a rozpoležení je tento žánr mnou zvolený nevhodně a taky zjišťuju, že na to fakt asi nemam náladu na popisované "rituály". .:-(((

A takhle - : Trochu předvídatelné (a to je čtu s větším časovým odstupem), trochu víc stránek zbytečných, snad i navíc.. . trochu překombinované a v Jurkovi byla kombinace všech možných vrahů, zvráceností, snad i nadpřírozených shopností. .a to jak mu všechno vycházelo???!!!!! :-(. .a ten konec mě naštval!!!!. :-( :-(

Každopádně, kdo vyhledává tento žánr a Keplerovce zná, mohu jen doporučit. . a pěkné sny přeji!! :-) . .(stejně by mě zajímalo, kam na to chodí :-))

Rihatama
21.03.2020 4 z 5

Už jsem pár Keplerů četla. A protože si mezi nimi dávám fakt slušný odstup, opět mě Kepler dokázal zaujmout jednotlivými postavami a jejich vykreslenou psychologií, která umí tak pěkně navnadit. I když myslím, že tady je pár desítek stran tak nějak navíc. Opakování je matka moudrosti. Ale neplatí to vždycky. Příběh Lazara začíná nalezením hromady částí lidských těl v mrazáku. A v tuto chvíli je zpátky v krvavé, brutální hře i Joona Linna. Kepler vytváří průběžné emoční napětí kolem jediné otázky. Žije Jurek nebo nežije? Je to zvláštní postava, ten Jurek. Ideální zločinec. Něco jako naruby převrácený superman. Je tedy nepřemožitelný? Vždyť lazarem je - jestli se nemýlím - míněna právě samotná postava Jurka. I mrtvol je v Lazarovi celá hromada a přece člověk s napětím doufá, že každý další, povětšinou rodinní příbuzní Joonových přátel, do jejichž života nás Kepler vždy bezpečně dostatečně zasvětí a s nimiž tak začneme chtíc nechtíc soucítit, to nějak zvládne. Až příliš často ale Jurek naráží na podivný amatérismus... No možná. Přečtěte si to a uvidíte ;-).