Lazar

Lazar
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396545/bmid_lazar-1Yu-396545.jpg 4 2580 2580

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Lazarus , 2018

dominika9982
21.10.2019 4 z 5

Kepler jako vždy nezklamal, i když už jsem četla jeho lepší knihy. Vadila mi nesmrtelnost padoucha.

alichek
21.10.2019 5 z 5

Milují tenhle žánr, je to jeden z mých nejoblíbenějších krimi spisovatelů, tahle manželská dvojice má skvělý styl psaní a výborné promyšlené a propracované zápletky, navíc po odborné stránce jsou skvělé informování a všechno podrobně popisují. Strašně se mi líbí prolínání děje a skvělý popis zúčastněných postav. Těším se na jejich další dílo. PS: doufám, Sága přežila....

PepaS409
21.10.2019

Čtu tady komentáře a mám opačný názor. Za mne je vynikající. Má spád, tempo, ano něco málo je na hranici absurdity, ale stále skvělé. A konec mne ujistil, že bude mít pokračování. Joonna Linna přijde na to, jak přelstít zlého Bobra , což je myslím otázka dobrá:-)

Laza27
20.10.2019 2 z 5

Tak tohle bylo přes čáru. A ne přes jednu. Jako by autoři ztratili veškerou soudnost..... Psané je to dobře, ale příběh tentokrát hnali do absurdit.

melien
19.10.2019 3 z 5

Jedná že slabších od autorů, ale četla se dobře. Nechybělo ani napětí až do konce.

Lie
16.10.2019

Vím o sobě, že jsem citlivka a že jenom z přečtení článku o Dahmerovi mi bylo dva dny špatně, takže bych po severské detektivce dobrovolně nesáhla. Ale byla jsem na dovolené, všechno jsem už ořečetla a u vody se z mobilu číst nedá, tak jsem si vypůjčila od babičky Lazara. Nejprve jsem to odložila asi po čtyřiceti stránkách a zděšeně prohlásila, že téhle hrůzy se už nedotknu, nicméné druhý den mě dohnala nuda a já statečně zkusila pokračovat. Moc daleko jsem se nedostala a mám dojem, že z toho mám trauma ještě teď :-D nebudu to hodnotit, když jsem to nepřečetla, ale za mě je to příšerná kniha. Absolutně příšerná. Jak někoho můžou proboha napadnout takovéhle věci? Vracím se k Aghatě Christie a jejím roztomilým detektivkám, kde nikdo nikoho nepohřbívá zaživa a vraždí se pro peníze a ne pro zábavu ;-D

Lethania
15.10.2019 2 z 5

Co to jako mělo být? Tak moc jsem se těšila na další díl, že jsem kvůli němu odložila jiné rozečtené knihy a kvůli čemu vlastně? Co tak úžasnýho jsem se dozvěděla? Jedno obrovské NIC! Autoři nám představili toho největšího superpadoucha v celém Švédsku proti všem ozbrojeným složkám + neomylného Joona Linny. Všechno bylo špatně - příběh, postavy, konec. Ani nemám sílu psát nic dalšího krom toho, že minulé díly byly o 100% lepší než tato napodobenina. Dvě hvězdy dávám z milosti.

EricNor
13.10.2019 2 z 5

Obsahuje SPOJLERY!!!! Milé děti, toto je příběh o hrozně starém supermanovi, který zatopil celé švédské policii, speciálním jednotkám, nabušeným týmům specialistů a dvěma nejlepšejším severským policistům. Tenhle chlapík je tak dobrý, že okamžitě všechno ví a umí být ve chvilce kde se mu zachce. Na kamerách není vidět, protože je strašně rychlý, nemůžete vystopovat jeho auto ani telefon, protože on už si dávno vystopoval váš. Nesmíte mluvit, hlavně tedy do telefonu, protože on hned ví, co jste řekli, nachytá vás na švestkách dá vám pár pohlavků, na které mu stačí jedna ruka. Druhou si nechal uříznout, protože se dvěma by se cítil v trapné výhodě a chtěl dát těm hodným alespoň malinkou šanci. Ne nebojte se, nakonec skoro všechno dobře dopadne, jen několik hodně hodných lidí odletí do nebíčka a jedna policistka bude moc smutná a bude chtít taky do nebíčka. Zlý superman ale nakonec dostane za vyučenou a to je dobře, takhle to máme rádi.
Po Lovci králíků, který mě dost bavil je Lazar ubohý. Kepleři asi ztratili soudnost a s nimi i editor a vydavatel. Asi to potřebovali rychle vydat a nadělat pár peněz, dokud to ještě lidi baštěj.

lenkavildomcova
13.10.2019 5 z 5

Nejlepší.

viva71
11.10.2019 4 z 5

Autorská dvojice Kepler je záruka napětí na maximum. Po delší době další "Keplerova", kterou jsem četla jedním dechem.

Pauline.86
10.10.2019 4 z 5

Popis postupů vraha je pro otrlejší povahy, nicméně tato kniha měla spád a byla velmi napínavá. V podobě audioknihy neměla chybu.

PetraVlckova
10.10.2019 3 z 5

O něco slabší než předchozí Keplerovky, ale nebyla to jeho nejhorší kniha

yndiC
07.10.2019 4 z 5

Kniha byla opět napínavá jako každá "keplerovka" z této serie. Jen na mě některé pasáže byli občas příliž zlouhavé a zbytečně okecávané čím si, co mi přišlo nedůležité. Ale i přes to se kniha četla opět velmi dobře a byla jsem napjatá jak to dopadne.

oleg
03.10.2019 5 z 5

Tak tady jsem si početla,napínavé o překvapení nebyla nouze a brutality dost a dost,až mě mrazilo.....

Johhanka79
01.10.2019 4 z 5

Temné, tak temné. A happyend? Nečekejte.... Jedna osoba a tolik nenávratně zničených životů....

Viviana-Mori
30.09.2019

Poctivě jsem přečetla zatím všechny díly této série, tento ovšem prozatím vzdávám, přečetla jsem to cca do půlky. Vůbec mě to nechytlo, děj je hodně přitažený za vlasy a vlastně mi na tom, co se tam stane, vůbec nezáleží. Škoda! Je mi to líto, možná časem zkusím znovu, ale zatím dám přednost jiným knihám, které mě osloví víc.

Denisa153
25.09.2019 5 z 5

Skvělé, skvěle a ještě jednou skvěle...
Je to poutavé a napínavé a doufám, že brzo bude další díl..

orinka3
24.09.2019 5 z 5

Uff, tak tohle byla jízda. Autorský tandem Lars Kepler nenechá čtenáři ani jednu stránku na oddech. Joona se promyšleně dostává na stopu ďábelskému Jurkovi, který si ve své zločinecké genialitě pořídí prodlouženou ruku, své temné dvojče. Všichni zúčastnění žijí v obrovském nebezpečí. Obětí přibývá a pokud se nenajdou v tratolišti krve mrtvé, jsou pohřešovány a je podzření, že Jurek pokračuje ve své zvyklosti pohřbívání zaživa. Do toho sledujeme sestry Sagu a Pellerinu, jejich otce a stoupající nebezpečí, kterému jsou všichni vystaveni. Joona se snaží chránit svou dceru a odváží ji do bezpečí konspiračního úkrytu. Jenže se stane komunikační chyba, Jurek má opět navrch a tempo nabírá na obrátkách. Koncem nekončí vůbec nic, protože Bobr překonává překážky a číhá až do posledního písmene knihy. Po čertech dobrá kniha!!!

bara9550
23.09.2019 3 z 5

Dovoluji se upozornit, že tento komentář bude plný SPOILERŮ, protože nemohu jinak.

Pokud jste už četli nějaké mé komentáře, asi víte, že se nedržím moc u země.
S napsáním tohoto komentáře jsem si dávala na čas - zhruba týden jsem si příběh nechávala v hlavě takzvaně uležet, abych ho dokázala objektivně ohodnotit a nejednat až tak rozčarovaně, jako jsem to v okamžiku, kdy jsem knihu zavřela, cítila.

Žádný jiný pocit se ale nedostavil a tak přichází čas, kdy se konečně můžu vyřádit a napsat, co ve mě kniha zanechala.

Žádné předsudky jsem neměla, ale musím uznat, že už jsem lehce přeKeplerovaná.
Vše, co se zde odehrálo bylo pro mě dost nereálně, hlavní postavy - ať už ty kladné, tak i ty záporné - se pomalu ale jistě mění do komiksových hrdinů od Marvelu, protože to, co předváděl nejen Joona, ale i Jurek ( ano je to tak, Jurek je opravdu živý a až na to, že nemá ruku, je ještě silnější, než kdy dříve :D.. pardon, to je fakt směšné..).

Abych to zrychlila.. Joona nepochybuje, že Jurek je naživu, všichni jeho drazí mu ale nevěří - včetně nové milenky, jeho dcery, ale i Saga.. Joona je ale borec a zase to trefil, přesně do puntíku.
Nový psycho kámoš Jurka, hromotluk s perličkovými naušnicemi, který má skrytý talent, vidí, kdo v místnosti zemře a v jakém pořadí, kdo první, druhý... poslední..
Oba se s Jurkem teleportují po Evropě křížem krážem, lusknutím prstu jsou všude jako první.. věřím, že starý známý Jurka byl asi Voldemort, který mu nafasoval nějaké přenášedlo, které ho přemístilo v cuku letu.

Ale posuňme se dále.. Saga je blbá jako tágo, protože chyby, které dělá jsou triviálnosti, které vlastně udělají zvrat celé knize.. jako postavu jsem ji měla vždy ráda, ale tady se její reputace asi hodně zhorší.. Musím ale uznat, že se mi líbilo to, že její otec opravdu její vinou zemře, to stejné platí i u její sestry.. Byla bych hodně překvapená, kdyby ji spisovatelské duo nechalo doopravdy zemřít, jelikož si v závěru knihy podřeže žíly, ale to se dozvíme v další knize.

Jurek a Joona - představte si dva transformery, oba volají morfujeme a nahánějí se po celé Evropě, až se nakonec střetnou a pro Jurka to bohužel vypadá definitivně špatně.. ale kdo ví, Jurek toho přežil hodně, tak proč by ne tohle..

Obecně jsem pozorovala hrozně moc chyb, které by se zkrátka ve skutečnosti asi nestaly.. neprofesionální chování policie, kriminálky..
V závěru knihy, kdy již zmíněný hromotluk s perličkami v uších ( prosím pěkně, říká si Bobr..) dojde převlečený do nemocnice za zdravotní sestru.. no já nevím, ale ve Švédsku je asi normální mít Transexuální sestřičky. :)

Bylo to spíše úsměvné, než napínavé.
Velké zklamání v podobě poslední knihy, kde mě uspokojilo pouze to, že zemřelo opravdu hodně osob, u kterých mě to doopravdy chytilo za srdce a to se mi líbí..

Budu ráda, když mi napíšete třeba i zprávu, co si o knize myslíte vy. :)
Určitě nebudu dávat pět hvězd knize jen proto, že je v titulku napsáno jméno Lars Kepler :)

Bohdana11
21.09.2019 5 z 5

Kniha napínavá od začátku do konce, pro mě nejlepší ze série