Lazar

Lazar
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396545/bmid_lazar-1Yu-396545.jpg 4 2581 2581

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Lazarus , 2018

Petruse21
16.08.2019 2 z 5

Větší zklamání jak Písečný muž. Jurek je ještě víc neuvěřitelný. SPOILER: Celá nemocnice je plná policajtů a ti si nevšimnou, že do pokoje Valerie jde 2m chlap převlečený za ženskou? Neuvěřitelné...

Daskak
15.08.2019 4 z 5

Byly pasaze, kdy jsem mela husi kuzi. Dej me vtahl, ale neco bylo prehnane.

Ginny
15.08.2019 4 z 5

Skvěle napsané, napínavé, jen už trochu přehnaná Jurkova nepolapitelnost, téměř nesmrtelnost a dokonalost. Joona je skvělá postava, ale čeho je moc...

PPardinio
15.08.2019 4 z 5

Jsem veliký fanoušek L.Keplera, což mě asi ovlivnilo k lepšímu hodnocení než si tento díl zaslouží. Oceňuji, že se knížky velice dobře čtou, krátké kapitoly mají tempo a vše je parádně propracované. U tohoto dílu ale prostě něco nesedí. Hlavní záporák je totiž až příliš nepolapitelný a jeho loutka Bobr je kapitola sama pro sebe. Nemám nic proti násilí v severské krimi, ale zde je zabíjení až příliš mnoho. Zabijáci si tak vraždí lidi po desítkách a detektivové s policií se chovají jak totální amatéři. Jurek dokáže přemoct cvičené profesionály a nemá vůbec problém se svým hendikepem (stáří, hák místo jedné ruky) Škoda, opravdu škoda. Snad další díl bude již více v kolejích některých předešlých dílů.

Mysias
15.08.2019 5 z 5

Já jsem z knížky nadšená. No jasně, souhlasím, že některé věci policie tak nějak přehlížela, konec mě tím taky překvapil (ale nechci vyzrazovat), nicméně přesně vím, o čem bude další díl :-) Knížka je plná napětí, akce, snad žádná stránka není klidná. Tajil se mi dech, prožívala jsem to a jelikož se mi styl psaní neskutečně líbí, radši nevidím žádné chyby. Jednoznačně můj nejoblíbenější autor. Jasně, něco je přitažené za vlasy, ale já to prostě miluju. Trochu jsem se obávala, že Lovcem králíků styl psaní bude upadat, ale touto knížkou se autoři vrátili opět mezi top. Prostě bomba.

sophia2943
14.08.2019 5 z 5

Klasická chytlavá Keplerovka. Je teda pravda, že občasné pasáže mi přišly trošku přitažené za vlasy, ale i tak přečteno asi za 3-4dny. Kepler to prostě umí napsat, tak že to prostě musíte dočíst.

Jingle
12.08.2019 2 z 5

Já už se sem chodím jen bavit, co všechno jsou lidi ochotní zkonzumovat, a ještě nadšeně :D

Hlavně se u tohohle paskvilu lidi nebojte nebo nesmutněte, v dalších 10 dílech, které určitě ještě přijdou, může obživnout kdokoli kdykoli a bez rukou či nohou zmůže úplně všechno :D

Veronika2692
08.08.2019 5 z 5

Knížky od Keplerovcu mě opravdu hodně baví, obrovsky čtivé, děj má spád a postavy jsem si strašně oblibila. Lazar byl taky super a už se těším na další dily :)

Awapuhi
04.08.2019 5 z 5

Tak dobrá, že jsem ji dočetla ještě před tím, než jsem ji stihla vyfotit na instáč.

mats379
03.08.2019 3 z 5

Neuvěřitelná slátanina, která by se měla zařadit do žánru fantasy nebo sci-fi, protože co přežil tento nadčlověk Jurek,nemá v detektivkách obdoby. Policii kosí ve velkém, Joona se hrůzou před ním schovává, většina kladných postav se chová jako idioti a taky to patřičně odnesou; jako humoristický román by to taky mohlo fungovat, ale říkat tomuto paskvilu detektivka je fakt výsměch!!!

triatlet
03.08.2019 3 z 5

Autoři důmyslně proplétají cesty brutálních zločinců s vyšetřovacím týmem. Při popisech čtenář vnímá chlad, křupající sníh. I když vánoční atmosféra nevystupuje do popředí, stane se detailem, který posune kriminalisty dopředu.
Autoři řadí vyprávění o jednotlivých postavách tak, že čtenář takřka nemá možnost odtrhnout se od knížky. Valeriin osud je přerušen na s. 145 (27. kapitola) a pokračuje až na s. 238 (45. kapitola).
Nelíbí se mi, když se v kriminálkách ubližuje dětem. Za klišé považuji pachatele, který se dostane k pacientovi, i když nemocnice je pod dohledem týmu policistů. Celkově policisté udělali až příliš amatérských chyb. Závěr mi přišel zbytečně překombinovaný, nevěrohodný. Pachatel, ale i policisté působí supermanovsky.
Zaujal rozhovor týkající se triatlonu :-)
Keplerovky, nesbovky nebo bryndzovky mají smůlu, že jsem před nimi podlehl kouzlu Sebastiana a jeho parťákům (https://www.databazeknih.cz/serie/sebastian-bergman-3910).

Torrnet
02.08.2019 5 z 5

Velmi povedené pokračování ze série. Místy sice nic pro slabé povahy, ale rozhodně stojí za přečtení. Autoři skvěle gradují napětí a nutí čtenáře číst dál a dál.

Jaruš7
01.08.2019 5 z 5

Lazar - nezaměnitelná postava z biblických příběhů a odvozený název uzdravovacího zařízení.
I zde v této knize má název v sobě to překvapivě zázračné, skoro zmrtvýchvstání.
"Lazare vstaň a choď !"
Příběh jako vždy od autorské dvojice má v sobě temné napětí, a vše je s problémy, záchrana před psychomonstrem,( mám za to, že s gustem vybrali národnost :-(), vyšetřování, svědomí, nemoci, odpovědnost, psychika, zášť. V detailech je zde patrná jistá záliba, která možná jaksi obohacuje zážitek ( útočník s bílými řasami, háčkované záclonky, ale někdy - dveře v bytě, odolné proti protitankové střele, špendlíková mapa souhvězdí), no wau.
Citace :" Pocit jakoby snědl něco, co se sníst nedá" (po prvním zabití).
Hutný komplex možných variant v thrillerové audiočetbě.

hanap
30.07.2019 4 z 5

Drsné, až moc mrtvých, napínavé, do poslední kapitoly.

kofola33
24.07.2019 5 z 5

Neuveritelne ctiva knizka, ano, misty to bylo trosku, nekde i vice, pritahnute za vlasy, Jurek kostěj nesmrtelny...:-). Ale me se to i tak libilo, skvela Keplerovka, Joona je proste milacek. No uvidime, co z toho Bobra vyleze...:-)

soukroma
22.07.2019 1 z 5

Škoda slov - v obou směrech...

LisbethS
19.07.2019 5 z 5

Dlouho po přečtení mi rezonovala v hlavě ta neskutečná chladnokrevnost. Víc napsat nemůžu. Jsem zvědavá, zda bude pokračování....nic víc k tomu není třeba dodat.

Lavender756
14.07.2019 4 z 5

Sérii mám oblíbenou, o kdyz místy se v knihách vyskytují velice nepravděpodobné situace,no což,nechceme číst jen o kruté realitě, ale návrat Jurka v Lazarovi uz byl opravdu trošku moc...

Evelin
14.07.2019 4 z 5

Kniha opět nezklamala ;-), ale trošku slabší díl oproti minulému.

laurentin
11.07.2019 5 z 5