Lazar

Lazar
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396545/bmid_lazar-1Yu-396545.jpg 4 2578 2578

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Lazarus , 2018

Magdalena_j
18.11.2020 4 z 5

Kniha mě bavila. Měla spád, překvapivé úseky i zajímavé zvraty. Těším se na další díl.

Jordyz
18.11.2020 4 z 5

Skvělý díl série. Napínavé od začátku až do konce.

Lacerta.j
17.11.2020 3 z 5

Velke zklamani, nevim jestli ctu Keplera nebo Univerzalniho vojaka!
Prvni pulka prima, ale ten zaver. Stary jednoruky muz s nadlidskou silou a schopnostmi cist myslenky a videt za roh.

Lusota
14.11.2020 4 z 5

Musela jsem strhnout jednu hvězdičku za ty až nadpřirozené schopnosti Jurka. Jinak čtivé a napínavé od začátku do konce.

Mishi
11.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Kepler opět nezklamal. I když některé věci byly trochu přitažené za vlasy.
Těším se na Zrcadlového muže. Vypadá to, že Joonův příběh nabere trošku jiný směr a myslím si, že už to bylo potřeba, Jurka už bylo dost.

Kája95
10.11.2020 3 z 5

Jojo když už nevíš o čem psát nech obživnout něčí mrtvolu/ posedlost a zase je tu námět.
Nekonečné pasáže typu: napila se, podívala se na něj,na rty si nanesla rtěnku.... Popis vlastně ničeho

Kopretinka784
05.11.2020 3 z 5

Po nedávné četbě "vlažné" detektivky tohle bylo silný kafe. Prostě severská detektivka se vším všudy. Přestože mám k příběhu připomínky ( podrobný popis zabíjení, neuvěřitelné oživení padoucha zdravotní sestrou ...), měl spád. S napětím jsem čekala, co se bude dít na další stránce. A uzavřený neuzavřený konec mi vůbec nevadil.

janina66
05.11.2020 4 z 5

(audio) Další kniha s Joonou, dle mého, nebyla až tak propracovaná, jako předešlé díly. Byly zde velké absurdity, co se týče Jurka Waltra. To vážně byl tak chytrý a o všem věděl??? Telefony jako odposlouchával? Jinak strhující konec a samozřejmě si nenechám ujít Zrcadlového muže.

Matita310
01.11.2020 5 z 5

Další strhující případ mého oblíbeného vyšetřovatele. I když teda některé věci, co se tam stali mě docela mrzí. Už se těším na Zrcadlového muže.

Anna27
28.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Tak to dám v bodech za 1) nejlepší detektiv ve Švédsku tvrdí, že Jurek Walter stále žije a nikdo mu nevěří a chtějí ho poslat k psychologovi? za 2) Valerii hrozí, že ji Jurek unese a zabije a ona řekne: "Nemůžu odejít, mám tu své skleníky." To jako vážně? 3) Saga ví, že ji Jurek může sledovat a přesto zvoní na chráněný byt a vzápětí si to rozmyslí, odejde a co se asi stane, že? Za 4) Saga ví, že Jurek je chytrý a nenapadne ji, že může použít jejího otce jako návnadu? Proč se nejdřív neujistila, po kom vlastně střílí? Ne jeb ho, hned pálila, no a zabila si tatu. 5) Opravdu se v domě, kde nejspíš Jurek vězní své oběti, rozdělí? Proč nedrželi otce u sebe a neprohledali dům všichni zároveň? za 6) Jurek je tak nedostižný a pak někde mimo své území ho jednoduše Joona zastřelí? za 7) Valerii v nemocnici hlídá údajně 16 policajtů, ale u jejího pokoje není nikdo, že se dostane Bobr až k ní? Hlavně mě vadí ta přehnanost. Odstřelovačka má matku s Alzheimerem, policajtka, co hlídá byt s Pellerinou má matku, co si nasazuje paruky a věří v okultismus, Bobr nosí perličky v uších. Dvoumetrový hromotluk/zabiják s perličkama v uších, fakt to zní uvěřitelně? To jako vážně tam nemůže být jednou někdo normální, obyčejný nebo co třeba tam žádné takové detaily ze života někoho, kdo se v příběhu jen mihne, nedávat? Byla by to skvělá detektivka se sériovým vrahem, jako má např. Chris Carter nebo Bernard Minier, ale tady je to prostě hnáno až do absurdna. Ať jen nehaním, tak dávám plus, že kniha byla čtivá. Jsem ráda, že mám sérii dočtenou a v budoucnu si hodně rozmyslím, jestli přečtu následující díly.

v.e.v.er.ka
27.10.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha

Efča59
26.10.2020 2 z 5

Za mě nejslabší kniha z celé série. Některé zápletky zcela překombinované, chyběl mi obvyklý spád (až na posledních 100 stran) a dokonalost některých postav už byla na mě vážně moc.

Bedřich63
24.10.2020 5 z 5

Autoři vtáhnou čtenáře do děje od první stránky knihy. Zase po nějaké době se mi stalo, že to vydrželo až do poslední stránky. Tato kniha mě připravila o pár hodin spánku. Celá série je velmi podařená a už se těším na další a snad ne poslední díl.

dencazrnu
21.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Za Lazará dávám tentokrát jen tři hvězdičky :-) za mě to bylo trošku zklamání. Nevím proč, ale celkově mě děj této knihy prostě nenadchl. Já zastávám názor, že mrtvé má zůstat mrtvé.. :-) ale i tak celou sérii Keplerovců hodnotím jako velmi dobrou a určitě se vrhnu i na jejich novinku Zrcadlový muž, která se blíží na pulty knihkupectví :-) Po Bryndzovi se Keplerovci stávají mými dalšími oblíbenci. :-)

katst
20.10.2020 5 z 5

Tak tohle byla zase jízda!
Lars Kepler drží úroveň svých knih zatraceně vysoko.
Bylo téměř nemožné knihu odložit. Opět promyšlený, napínavý, místy tedy dost drsný a tragický děj, který chytí od začátku a až do konce nepustí
Jediné co mi trochu vadilo, je málo uvěřitelné zmrtvýchvstání hlavního padoucha.
Nic to ale nemění na tom, že mě kniha bavila a těším se na další díl.

gina2
18.10.2020 5 z 5

Kniha od meho oblibeneho autora me opet nezklamala, kniha vtahne do deje od zacatku do konce, zadna hlucha mista, kdo ma rad severske detektivky mohu jenom doporucit.

dominika2585
03.10.2020 4 z 5

Čtení mě velmi bavilo, kniha má spád. Joona je v tomto díle trochu v pozadí a do hlavního vyšetřování se pouští Saga. Jediné co mi v tomto příběhu připadalo absurdní, je nadpřirozená síla našeho vzkříšeného hlavního pachatele. Místy až neuvěřitelné.
Na další díl se těším, ale doufám že autoři už našeho pachatele znovu neoživí.

hrosik3
27.09.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé, ale už překombinované.

Rubbertrouble
26.09.2020 5 z 5

Po dlouhý době teprve druhej Kepler,první mě nějak nudil... Ale tohle byla jízda od začátku do konce. Taková, že jsem se hned pustil do dalšího Keplera. A knížky od stejnýho autora čtu po sobě obvykle jen nerad, tady to ale nešlo jinak.

TerezaaBaarova
18.09.2020 5 z 5

Jediný co mě uklidňuje je, že má vyjít další kniha!

Napětí střídalo napětí a Joona byl zase skvělý! Autoři konečně odkryli všechna tajemství a byla to jízda.
Jednoznačně nejlepší díl.