Lazar

Lazar
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396545/bmid_lazar-1Yu-396545.jpg 4 2578 2578

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Lazarus , 2018

zuzca.h
31.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Za mě nejslabší kniha celé serie. Až posledních cca 100 stránek mělo nějaký spád. Spoiler: Co mě štvalo nejvíc byla, postava dokonáleho snad až nadpřirozeného Jurka. To že přežije v neprofesionální péči střelná zranění a dostane se z toho budiž, ale jeho až paranolmání moc nad ostatními lidmi, jeho dokonale propracovaný plán s tím, že vždycky udělají vše tak aby to zapadlo do jeho plánu to už bylo i na mě moc. Doufám, že v další knize opět neobživne. I když všechno je možné protože na konci mu hlava zůstala k tomu krku připojená.

Anya636
24.08.2020 2 z 5

Tento díl od Keplera jsem si dlouho šetřila až na něj budu mít čas, protože předchozí knihy byly skvělé . Bohužel mě zklamal a v půlce jsem jej odložila z nedostatku zájmu. Klasické mysteriózní zápletky, které se propojí v ne pravděpodobný scénář mi zde tentokrát chybí. Vše je zde příliš přímočaré a jasné a jedná se pouze o honičku padoucha. Tak se mi to jeví, a chybí mi zde více otazníků a zdánlivě nesouvisejících dějových linií. Další díl už za mne nee.

klubickovna
24.08.2020 1 z 5

Asi poslední přečtená kniha ze série J. Linna.
Za mě nejvíc nejlepší 3. díl - Svědkyně ohně.
Pak kvalita postupně slábla, až se v Lazarovi vytratila úplně.
Příští díl už nepotřebuji.
Nereálné situace, hektolitry krve, časové nelogičnosti, uvěřitelnost příběhu mizivá.
Snaha nahnat počet stránek tisícem přídavných jmen a příslovcí, proč??

ViolettaCh.
21.08.2020 3 z 5

Abych pravdu řekla, sériového vraha Jurka Waltera, který je zřejmě nesmrtelný, už mám tak nějak plné kecky. Tentokrát ho Joona Linna rozstřílel a ještě shodil ze střechy, tak jsem zvědavá, jakým zázrakem obživne příště. Kniha je napsána čtivě, o tom žádná, ale pořád jeden a tentýž vrah, to už je silné kafe. Uvítala bych jiný příběh. Ani jsem se z celé knihy nedozvěděla, proč byl Joona ve vězení.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Série, která je na nejvyšších příčkách mého seznamu oblíbených knih. Nikdy nezklame, na rozdíl od jiných sérií je každý další díl stejně dobrý, jako ten předchozí. Doporučuji číst od prvního dílu, zde je příběh už více orientovaný na osobní život hlavního detektiva.

playada
18.08.2020 4 z 5

Stále svižné tempo a autoři si nechávají otevřená vrátka pro možná další pokračování. Máme se nač těšit.

Adelajda_4
07.08.2020 5 z 5

(SPOILER) No, zprvu jsem byla ke knize trochu skeptická, po zjištění, že hlavním antihrdninou bude Jurek Walter jsem byla trochu zklamaná. Musím ale konstatovat, že Keplerovci měli knihu promyšlenou do nejmenších detailů a opět nezklamali. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, co je zde několikrát zmiňováno, a sice to, že Jurek je skoro nesmrtelný. Každopádně, na začátku Joona nic netušíce žije vcelku běžný život, ten se ale velmi brzy promění v boj o holý život. Skrz na první pohled nesouvisející vraždy se totiž dopídí, že Jurek žije a snaží se ochránit co nejvíce lidí ze svého okolí. Ti ho však považují za blázna a dají mu zapravdu až tehdy, kdy začnou umírat jejich nejbližší. Má to opravdu spád a napětí by se dalo krájet, k zbláznění je ale otevřený konec. Alespoň se máme na co těšit.

e.s.e.t.
05.08.2020 5 z 5

(SPOILER) ASI SPOILER ?!
Na rozdíl od jiných čtenářů mi vážně vůbec nevadí, že je je občas něco přitažené za vlasy, a to včetně skoro nadpřirozených schopností hlavního padoucha. Nemyslím si, že by Lars Kepler popisoval(i) v předchozích dílech série Sagu (přeci jen - nadpozemsky krásná, extrémně chytrá, mistryně v boxu, která jezdí na motorce a za ní vlají její dokonalé blond vlasy??) a vlastně ani Joonu čistě realisticky. Je to knížka! Beletrie! Ne literatura faktu - a z toho důvodu nevidím žádný problém v tom, když si občas trošku "zapřehání".
Pro mě to zatím funguje víc než dobře, stále mám pořádnou husí kůži, nervy na dranc se závěrečným vydechnutím. Nemůžu se dočkat podzimního pokračování. Ještě pořád jasných 5*/5

lucka202
27.07.2020 2 z 5

(SPOILER) Lazar. Aneb jak se mi má oblíbená spisovatelská dvojice znechutila natolik, že už si další knížku od nich nekoupím a dokonce uvažuji, že všechny knížky co mám, prodám.
Jako když jsem zjistila, že to fakt bude zase o tom dědkovi, tak jsem neměla ani chuť to číst. Tohle bylo uz fakt moc. Překombinované, nereálné a dědek i s jednou hnátou všechny opět dostane, vyčmuchá kde se všichni schovávají, ať je to třeba na Marsu... Jasně.

mataj
22.07.2020 5 z 5

Velice čtivý a napínavý thriller. Děj měl spád (jako vždy u této dvojice) a kolikrát jsem byla jako na trní, jak to dopadne. Možná zbytečně moc obětí, ale ani to mi víceméně nevadilo. No a ten otevřený konec??? Už aby byl další díl.

zoew
20.07.2020 4 z 5

První polovina knihy trošku rozvleklá a celkově určitě slabší, než Písečný muž, ale konec byl fičák. Nicméně od Keplerovek si dám zase na nějakou dobu pauzu. P.S. Trošku mi vadil otevřený konec.

Tammy11
10.07.2020 1 z 5

Trochu překombinované, hlavní padouch coby superman málo uvěřitelný, zbytečně natažené a styl vyprávění mi připadal spíše jako scénář k filmu než styl pro detektivku. Na knihu jsem se těšila, ale jsem těžce na rozpacích. Ke konci už jsem měla problémy ji dočíst.

Mike99
26.06.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, to LK umí, ale tentokrát mi to přišlo ... jiné ... Jelikož jsem to četl hned po Lovci, to přímé srovnání nedopadlo nejlépe. Příběh mi přišel ze všech keplerovek asi nejméně uvěřitelný, zmrtvýchvstání JW a jeho dokonalé akce při zdravotním omezení, no nevím. Pasáž o natáčení péčka úplně zbytečná, zaplevelující již tak drsný děj. Děj s dvěma otevřenými konci, kampak se to asi vrtne?

zdendula31
24.06.2020 4 z 5

Kniha se mi četla dobře a musím odpustit autorům i téměř nadpřirozené vlastnosti Jurka.
My čtenáři jsme čím dál tím víc náročnější a není snadné nás uspokojit...ale méně je někdy více.

Carmaykl
15.06.2020

znacne přehnane a misty neuvěřitelne

Inesitka
14.06.2020 5 z 5

Super kniha jako vsechny od Keplera

Aurellia
05.06.2020

Na knihu som čakala takmer 2 roky, keď som po pár stranách zistila, že bude o Walterovi, tak som ju rovno vrátila do knižnice.

barusak1
31.05.2020 5 z 5

Už aby vyšel další díl

Karel1964
31.05.2020

No.... je to dobře napsané a má to švih. Ale možná byli autoři občas na houbičkách. Jurek je všemocný, dokáže naprosto vše. Teda... doporučil bych mu vzít si žebřík místo tahání se s kusem kombajnu. A Rinus by mohl do kamer koupit baterky. Jeto za vlasy přímo pověšené.

železňák
26.05.2020 odpad!

Jau, to byl fail jak krava.