Lazar

Lazar
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396545/bmid_lazar-1Yu-396545.jpg 4 2578 2578

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Lazarus , 2018

Anim1984
15.12.2018 5 z 5

Napínavé a čtivé jako vždy. Q ten konec mě tedy dostal. To jsem nečekala.

zuzana2599
15.12.2018 5 z 5

Já jsem s knihou spokojená. Čtení mě velmi bavilo a při některých pasážích jsem nevěřila vlastním očím, četla jsem jedním dechem. Saga a Pellerina, ta dvojice mě vzala za srdce, moc si mě získal jejich sesterský vztah. Ano, příběh je hodně drsný, ale já s tím u této autorské dvojice počítala a nevadilo mi to. Opravdu jsem si čtení užila a snad už bude s tím ohavným Jurkem pokoj !! Za mě pětihvězdičkové čtení !

Karborund
14.12.2018 2 z 5

Tak tahle nastavovaná kaše vůbec nechutnala. Po dočtení mám bohužel pocit, že vítězem je vlastně Jurek a to jsem asi nechtěl.

Evča123441
13.12.2018 2 z 5

Za mě taky nic moc moc.Už se motají v kruhu a opakují.

lenča232
12.12.2018 3 z 5

Za mě.. nic moc. Místy mi to přišlo až moc přehnané. Hlavně postava Jurka.

Máňička123
11.12.2018 4 z 5

Opravdu souhlasím, že některé pasáže jsou až moc brutální, ale jinak je to napínavé. Jsem ráda, že jsem to četla, ale číst to už asi znovu nebudu :)

bigben
11.12.2018 2 z 5

Na mě moc brutální...Tohohle autora už ne.

Lindulinek
10.12.2018 2 z 5

Knihu jsem bohužel nedočetla. Nejslabší díl, který mi přišel nereálný, překombinovaný a nudný. Tuto sérii detektivek jsem měla jako TOP, ale tentokrát veliké zklamání.

Bára91
10.12.2018 5 z 5

Boziii

eliska2669
09.12.2018 2 z 5

Je to zábavný, ale to je tak asi všechno. Jurek prý není patetickej... a o pět minut později všechny svoje skrýše vytvaruje podle souhvězdí blíženců. Jako vážně? Fakt, geniální práce. Gratuluju.

markéta783
09.12.2018 1 z 5

Nějak mi bylo z této knihy blivno. Děj je nereálný, ta nesmrtelnost působí spíš úsměvně, chvílemi se to celé táhne od ničeho k ničemu. Přitom předešlé knihy mě moc bavily a tak jsem vyhodila peníze i za tuhle. Už jsem ji poslala dál. Znovu ji číst nebudu.

dalia1769
08.12.2018 2 z 5

Pro mne zatím nejslabší díl ze série. Styl jako vždy skvělý, autoři jako už tradičně umí budovat napětí, vtáhnout čtenáře do akčních scén a udržet jeho pozornost. Problém jsem měla s příběhem. Téma Jurka Waltera bylo pro mne už vyčerpané, těšila jsem se na nové postavy a zápletku. Místo toho se autoři rozhodli znovu recyklovat jeho příběh a nesmrtelnost a nezničitelnost této postavy už dovádějí ad absurdum, příběh mi prostě nepřipadal vůbec věrohodný, je snad ten člověk kyborg nebo superhrdina? Škoda, protože autoři psát opravdu umí, chtělo by to ale nové, neotřelé nápady.

Siva27
07.12.2018 2 z 5

Těšila jsem se na další díl. Úvod vypadal slibně. Bylo to napínavé. Ovšem od půlky šlo vše z kopce. Kdyby to byla Marvelovka, asi by šel Jurek, jako záporák se superschopnostmi, pochopit. Takto to bylo spíš úsměvné. No a konec byl vyloženě spíchnutý horkou jehlou. Škoda.

Dudi
07.12.2018

Pokud se odhodláte tuto knihu číst, tak nezapomeňte včas předem vypnout mozek. Nebudete ho potřebovat, dokonce by vám překážel. Tak zbytečnou knihu aby pohledal. Autoři pořád dokola opakují myšlenky, aby natáhli děj. U každého odstavce se ptáte (proč? jak asi? to je snad pánbůh? nebo jasnovidec? superman? atd.), autoři si na tyhle základní zvědavé otázky sami neodpověděli. Jinak by nemohli napsat takovéhle nesmysly. Tento brak je tak leda pro někoho, kdo nechce po těžkém dnu přemýšlet a jen konzumuje nesmyslný sled "zápletek" vycucaných z prstu. Škoda peněz pro každého, kdo omylem za tuto knihu zaplatí.

kokosek
06.12.2018 5 z 5

Tak už z názvu je jasný, že někdo vstal z mrtvých a věřte že Joona z toho nemá radost. Jo a stejně si myslím, že i když někdo z mrtvých vstal tak se nám ten sever slušně vylidňuje. Tam to rozhodně na populační krizi nevidím. A vlastně nejen na severu i jinde je život hodně pomíjivá záležitost.
A dle posledních řádků je jasné, že není všem dnům konec.
Jako kniha velmi působivé, v životě bych tohle zažívat nechtěl, fakt ne. Za mne tedy ale rozhodně kniha roku. Sice nějakou tu výtku bych měl, ale raději si ji nechám pro sebe. Jeden nikdy neví kdo poslouchá.

kahuda01
06.12.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, sice místy trochu přitažené za vlasy, ale nic hrozného. Děj rychle odsýpá, kapitoly navazují pěkně jedna na druhou, v příběhu nejsou skoro žádná "hluchá" místa. Dobrá práce.

srst
05.12.2018

nedal bych tomu víc jak 3 hvězdy. a to proto, že jako detektivka to selhává. a to v tom, že je to strašně odtržené od reality, dokonce i té šedivé drsné skandinávské. jediné, co drží člověka v napětí je, jak se utkají jediný pozitivní a jediný negativní hrdina, což se samozřejmě odehraje na konci. zbylý nemalý poočet stran je věnován "fantazii" autorů v tom, kolik lidí nechají umřít a jakým "originálním " způsobem. v jistém smyslu je to takový de sadé. na můj vkus a očekávání je tam příliš scén, u kterých si autoři říkají A necháme teď zabít tři nebo osm policistů nebo je to jedno? Přičemž skoro vždy jim vyjde, že je to jedno, a čím více, tím lépe.

annettka1098
04.12.2018 4 z 5

Některá části byly trochu předvídatelné, ale spíše jsem byla napnutá. Chtělo by to posunout už děj dál, nemotat se pořád kolem jednoho záporáka. Písečný muž a Lovec králíků u mě vedou, ty jsou za plný počet hvězd. Zde mi k poslední hvězdě nějak chyběl nápad.

kaja205
04.12.2018

Ja neviem no. Napatie 5*, ctivost 5*, ale originalita? Logickost? Moment prekvapenia? Detektivny pribeh? Z mojho pohladu spisovatelska dvojica ma uz svoj vrchol za sebou (prve knohy som si naozaj uzila). Ako niekto predo mnou napisal, nazvala by som to zlataninou. Jurek vsetko prezije, vzdy je o krok dopredu, jednou rukou odzbroji skusenych top vycvicenych bojovnikov, urcite je i IT genius a snad dokaze byt naraz na 4 miestach. Nazvala by som ho severskym mcgyverom:)) dej sa da predvidat, obcas sa tam pripletu nepodstatne osoby, na niekolkych stranach su vykreslene najhlbsie zakutia ich dusi aby im na dalsej stranke (prekvapivo) presekli hlavu na pol a ideme dalej, brutalita splnena, postavy uz nie su dalej relevantne. Ked pride dalsi takyto zdlhavy opis charakteru neakej novej postavy, preskakujem stranky rovno k ich smrti, viem ze o nic nepridem. Nic, precitane, odlozene, snad rychlo zabudnute..

radushe79
04.12.2018 1 z 5

Překombinované, nereálné, J. Walter je nejspíš superhrdina. Škoda. Předchozí Keplerovic thrillery mě bavily, takové oddychovky. Ale tohle byla strašná slátanina.