Lovec králikov

Lovec králikov
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344366/bmid_lovec-kralikov-iBT-344366.jpg 4 3351 3351

Ak sa v telefóne ozve detský hlas odriekavajúci básničku o králikoch, začnite sa báť o svoj život! Nekompromisný komisár Joona Linna si vo väzení odpykáva trest za svojvoľný postup pri riešení predošlého prípadu. Jeho kolegyňa Saga Bauerová, komisárka švédskej bezpečnostnej služby na boj proti terorizmu, spolupracuje na vyšetrovaní vraždy švédskeho ministra zahraničia, ktorá sa udiala v Štokholme za mimoriadne kompromitujúcich okolností. Najväčším problémom polície však nie je iba hroziaci škandál, ale zistenie, že kriminalisti majú do činenia so zvláštnym typom sériového vraha. Saga Bauerová je presvedčená, že pri pátraní po ňom sa nezaobídu bez Linnových skúseností. Stredobodom strhujúceho deja sa nechtiac stáva televízna kuchárska hviezda Rex Müller, a to v čase, keď sa konečne chystá na dovolenku so synom Sammym. Pokojné týždne sa zmenia na boj o holý život. Joona Linna so Sagou Bauerovou musia spolupracovať tajne. Vedia, že vraha treba zastaviť čo najskôr, lebo hoci obetí pribúda, ešte ani zďaleka nepovedal posledné slovo. Surovo, krvavo, bez najmenších zábran, pomstychtivo a neústupne Lovec králikov kráča za svojím zvráteným cieľom.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Kaninjägaren, 2016

Lethania
21.03.2019 4 z 5

Další skvělá detektivka, která mě nutila číst dál a dál a dál až jsem zjistila, že jsem na konci knihy. Skvěle napsaná, napětí se dalo krájet. Sedmý díl mě nemine.

ivka67
16.03.2019 3 z 5

Druhá kniha kterou jsem četla,je napsána opět tak že ji chcete co nejrychleji přečíst,jen na mně hodně drsná.musím si nyní přečíst něco méně drastického.

Lkomrska
14.03.2019 5 z 5

Opět nezklamal. Zajímavé čtení ☺️

LisbethS
08.03.2019 5 z 5

První polovina knihy složitější. Více dějových linek, ztrácela jsem se. V druhé polovině jsem se již chytla a vše se začalo spojovat. "Předkonec" :-) se dal očekávat. Ale "konec" mě zcela probral! Není možná, aneb minulost opět ožívá...

Gibis
02.03.2019 5 z 5

Lovec králíků se mi už nějakou chvíli poflakoval na konci mého seznamu knih ke čtení, navíc se mi hodil do výzvy a tak jsem se do něj pustila. A dobře jsem udělala, skoro jsem zapomněla, jak dobře se Kepler čte. Pravda, krve tam byly potoky, pachatele jsem tentokrát taky odhalila o trochu dříve než nám to autoři naservírovali, ale vůbec to neubralo na čtivosti, napínavosti a já se těšila na každou chvilku volna, až budu moct pokračovat ve čtení. No a vzhledem k epilogu asi hned sáhnu po následujícím Lazarovi, abych neztratila nit a protože potřebuji vědět :)

tlllk
01.03.2019 4 z 5

Dobrá detektívka ma to spád a atmosféru do poslednej stránky, dokonca som ochotný odpustiť aj to že autor pri jednom opise vraždy zavádzal , čo ma inak hrozne vytáča. Dávam prednosť detektívkam pri ktorých pozorný čitateľ má možnosť odhaliť vraha....

kacaaba
01.03.2019 5 z 5

Tak tento díl byl masakr. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Zase další napínavý díl.

Toňula
25.02.2019 3 z 5

Po delší době jsem sáhla po další "keplerovce", určitě nezklamala, děj měl spád a napětí, ale protože odhalení pachatele přišlo na mě trochu brzy a taky ta spousta krve..
Každopádně Joona Linna opět ve formě a rozhodně si nenechám ujít Lazara, kterého jsem dostala darem..

Colletka
16.02.2019 3 z 5

První polovina knihy byla nuda, ale druhá půlka byla parádní!

HanaNov
15.02.2019 4 z 5

Není to špatné, ale vzhledem k tomu, že jsem se do Lovce králíků pustila hned po Žízni, mám přímé srovnání Kepler vs Nesbo. Nesbo mi z toho vychází jako vítěz a Keplerovi prostě něco schází. Brutalitou a líčením syrových vražedných scén napětí nejde vybudovat, odhalení identity vraha přišlo taky poměrně brzy a pak už čtenáře vpodstatě nic nepřekvapí. Dá se očekávat, že to dopadne tak, jak to dopadne:) Neříkám, že Lovec králíků není čtivý, ale na mě působí jakoby falešně, nevěrohodně, odtažitě. Děj je předvídatelný, postavy působí tak nějak schématicky, a bezcitně. Vlastně i to, jak Joonu vytáhli z vězení, no ehm, nevím.. To už ho mohli rovnou nechat na svobodě od začátku. Za mě je Lovec králíků poněkud slabší a v přímém souboji to Harry Hole Joonovi nandal. Popravdě Harryho jsem nejdřív nemusela a s každou další knihou je mi sympatičtější, zatímco s Joonou je to přesně naopak. A i když Žízeň je krvelačná sama o sobě (už ze své podstaty), tak při čtení to zas takový krvák není (nebo aspoň tak prvoplánově nepůsobí), zatímco Lovec králíků jako by byl postavený právě a jen na popisu krvelačného řádění, protože zápletka zas tak originální není. Nechtěla bych Lovce králíků vidět zfilmovaného, to by nebyl thriller, ale horor!
Nicméně i přes některé výtky jsem zvědavá, jak se série bude vyvíjet dál.

Termina
11.02.2019 4 z 5

LK ❤️ Musím přiznat že mi tento díl přišel až trochu pohádkový a to že jsem také celkem hned odhadla vraha mě taky nepotěšilo. Avšak závěr knihy zaručil že ihned sahám po dalším dílu protože jsem tak trochu podvědomě tušila že se jedna z mých oblíbených postav vrátí ... budu doufat že se nemýlím ???? děkuji za další knižní zážitek ❤️

welcomeboredom
09.02.2019 4 z 5

Lars Kepler začíná pokulhávat a série chabnout. Pořád ale velmi čtivé.

aginecka
07.02.2019 3 z 5

Autorský tandem LK mám ráda, s každou další knížkou seznámení s novým deviantem, stránky se obrací samy a husí kůže zaručena. Tohle ovšem nevyšlo... Stejné ingredience jako vždycky, ale zpracování pokulhává. Napětí minimální, příběh pána s králičíma ouškama vykonstruovaný a celkově nějak bez života. Snad příště.

ufounek17
29.01.2019 5 z 5

Naprosto strhující.

Plaknel
25.01.2019 4 z 5

Četla jsem ji už v loňském roce. Ale za mě super

veronika_m
20.01.2019 4 z 5

Napínavé čtení :-)

katallinka
17.01.2019 5 z 5

Myslela jsem, že nic lepšího než Písečného muže už Kepler nenapíše a přece zase ještě o kousek lepší. Za mě jedna z nejlepších knih tohoto roku!

jana1941
17.01.2019 3 z 5

Nezaujala mě. Zbytečně překombinované a přehnané ... Byla to první autorova kniha, ale dám mu ještě šanci

Mája777
16.01.2019 5 z 5

Super, to byla jízda. Možná bych trochu ubrala na popisu vražd, bylo by víc prostoru pro fantazii. Ale přesto parádní příběh, skvělý Joona i Saga a napětí od začátku až do konce.

Martina410
14.01.2019 4 z 5

Ve ctvrtine jsem si musela dat pauzu, nejak me nebavila, ale pak jsem se zacetla. Celkem napinavy dil, ale konec opet prehnany.