Lovec králikov

Lovec králikov
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344366/bmid_lovec-kralikov-iBT-344366.jpg 4 3310 3310

Ak sa v telefóne ozve detský hlas odriekavajúci básničku o králikoch, začnite sa báť o svoj život! Nekompromisný komisár Joona Linna si vo väzení odpykáva trest za svojvoľný postup pri riešení predošlého prípadu. Jeho kolegyňa Saga Bauerová, komisárka švédskej bezpečnostnej služby na boj proti terorizmu, spolupracuje na vyšetrovaní vraždy švédskeho ministra zahraničia, ktorá sa udiala v Štokholme za mimoriadne kompromitujúcich okolností. Najväčším problémom polície však nie je iba hroziaci škandál, ale zistenie, že kriminalisti majú do činenia so zvláštnym typom sériového vraha. Saga Bauerová je presvedčená, že pri pátraní po ňom sa nezaobídu bez Linnových skúseností. Stredobodom strhujúceho deja sa nechtiac stáva televízna kuchárska hviezda Rex Müller, a to v čase, keď sa konečne chystá na dovolenku so synom Sammym. Pokojné týždne sa zmenia na boj o holý život. Joona Linna so Sagou Bauerovou musia spolupracovať tajne. Vedia, že vraha treba zastaviť čo najskôr, lebo hoci obetí pribúda, ešte ani zďaleka nepovedal posledné slovo. Surovo, krvavo, bez najmenších zábran, pomstychtivo a neústupne Lovec králikov kráča za svojím zvráteným cieľom.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Kaninjägaren , 2016

gordon13
05.11.2017 2 z 5

Tak toto mě neoslovilo, příběh žádná sláva a týrání zvířat opravdu nemám v oblibě, tady působí navíc dost prvoplánově, předešlé knihy jsou lepší.

wosch
02.11.2017 odpad!

Blábol.

Hadroska
31.10.2017 4 z 5

Super kniha, Keppler opět nezklamal :)

cz.klima
30.10.2017 5 z 5

Jako vždy super napínavé, tohle duo mám rád:-)

liskabystrouska
29.10.2017 5 z 5

Zhltnuto jednim dechem, rekla bych nejnapinavejsi z kepleru, doporucuji a tesim se na dalsi :-)

Nunynka
26.10.2017 4 z 5

Začátek byl trošku rozvláčnější,ale po půlce se kniha rozjela a vrah mě docela překvapil. A o to v detektivkách jde.

Zuziiik
26.10.2017 5 z 5

Tak opět luxusní detektivka......jsem nadšená

Radunka78
26.10.2017 5 z 5

Po přečtení knížky Playground jsem knihu brala do ruky s obavami, abych nebyla opět zklamaná. Ale tentokrát se děj knihy už téměř od první chvíle rozjel na plno a i když jsem knihu nepřečetla jedním dechem, vždy jsem se těšila, až si najdu chvilku a budu se moci začíst. Severská krimi je krutá a tahle knížka je toho jen dalším důkazem. Vždy po přečtení takového dílka přijde jakási úleva a oddechnutí, ale v tomto případě Vás ani poslední věta nenechá v klidu...

eliska8761
25.10.2017

Cetla jsem vsechny jejich detektivky a musim rict, ze me tahle nijak zvlast nezaujala :( moc se to vleklo a taky mi tam prislo moc nahod...

Danka1975
23.10.2017 3 z 5

Nevím, jestli je to tím, že od Keplerů jsem toho přečetla hodně, ale z tohoto titulu jsem odvázaná nějak nebyla. Na začátku vás teda fakt Keplerovci navnadí, ale pak, jakoby to psal někdo třetí a cca 200 stran jsou tak nějak mimo, tak nějak zbytečných :-(. Tím se mohlo ušetřit našim lesům na papírech a taky nějaký ten čas :-).

Občas mi to přišlo trochu nadsazené ,ale je fakt moje předdstavivost při vyteklých střevech jela na plné obrátky a zase se mi hůř usínalo :-), . . . hold ti Švédové :-). . (vzkaz pro autory: nešlo by ubrat na popisu krve, vnitřností a aktů vražd na úkor jiného obsahu? :-))

Netvrdím, že si další díl nepřečtu, ale zase to bude chtít čas. Hlavně když vás autoři poslední větou na něj navadí.

Johncze
23.10.2017 5 z 5

Jenom pár autorů dokáže svým vyprávěním a popisem děje vykouzlit tak hustou atmosféru a opravdu strhující napětí, kdy prostě nemůžete knihu odložit a běhá vám mráz po zádech. A Kepler (respektive oba jeho představitelé) je jedním z nejlepších a v Lovci Králíku to opět dokazuje. Pro mě stále jedna z nejpovedenějších severských krimi sérií na trhu.
Sice se tam díl o dílu objevuje více a více bezúčelového sexu a násilí, jen aby se dostálo trendu (a možná se zavděčit televizním tvůrcům?), ale to zde zatím klidně odpustím.

ArwenAragorn
22.10.2017 5 z 5

Skvělé čtení! Tak trochu mně to připomínalo Deset malých černoušků, ale severských a podstatně brutálnějších ( kam se hrabe mírná a decentní Agatha Christie). Opět akční thriller s pulzujícím napětím a uvěřitelným motivem, který v podstatě nejde odložit. Po Joonu Linnovi se mně už stýskalo a přestože některé z přechozích Keplerovic dílů se mně líbily víc, tato kniha si 5* určitě zaslouží.

denib
21.10.2017 3 z 5

Pro mě zklamání. Ze sympaťáka Joony Linny se stal namakaný chladnokrevný superhrdina. Navíc ta brutalita - severské zločiny jsou vždycky drsné, ale přehrabování ve střevech bych čekala spíš v béčkovém hororu. A ten konec? Opravdu je potřeba do děje zakomponovat i reklamu na další díl? Ani jedno z výše uvedených mi v zásadě nevadí a nemusí to nutně znamenat špatnou knihu. Ale vadí mi to zde -
sáhla jsem po Keplerovi s určitým očekáváním, které sám nastolil v předchozích dílech. A to se bohužel nenaplnilo. Jako by se zahnal do pasti tím, že v předchozí knize poslal Linnu do vězení - čím to tedy ještě trumfnout? Akorát to přetrumfnul až moc. Kdyby trochu ubral, líbilo by se mi to víc.

Fillipa
21.10.2017 3 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala, po velmi nepovedeném Stalkerovi jsem sbírala odvahu... Ukázalo se, že se autoři vracejí ke kvalitě prvních knih, ačkoli k Paganiniho smlouvě (tu považuji za nejlepší) má Lovec králíků daleko.
Možná by pomohlo, kdyby popisy vražd netrvaly téměř stejně dlouho, jako vraždy samy.

Rea_Rea
21.10.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem...jak je u knih od Keplera zvykem bylo to drsné, napínavé a děj měl spád. Pro slabší povahy nic moc, ale ty snad takové knihy nečtou. Takže směle do toho :)

Dousabel
21.10.2017 5 z 5

Tak Keplerovci zase přitvrdili! Joona konečně zpět, i když je na něm vidět, že je přece jen poznamenaný a už to není ten Joona s Disou. Tak snad ta Valerie... :)
Každopádně zápletka luxusní, autoři jsou teda čím dál víc krutí a drsní. Na kvalitě knížky podle mě vůbec neklesají, ale já mám pro Joonu velkou slabost :) Takže s netrpělivostí vyhlížím pokračování!

Eunike93
21.10.2017 5 z 5

Prostě musí být další díl...

marmar123
18.10.2017 3 z 5

některé pasáže mi přišly zbytečné a byly v knize jen pro prodloužení děje. epilog působí jako příprava na další knihu, snad s větším spádem.

ferda
13.10.2017 3 z 5

Děj je často strašně rozvleklý a místy dost nelogický a naivní. Ovšem kdo ví, co se může dít na "elitních"školách .A pak chudák Joona neví kam skočit. Ale stejně si zase půjčím jejich další dílo.

Karborund
13.10.2017 3 z 5

Špatné to určitě nebylo, příběh zajímavý, vrah nemilosrdný, krve jak na zabijačce, ale tolik tolik naivity.