Lovec králikov

Lovec králikov
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344366/bmid_lovec-kralikov-iBT-344366.jpg 4 3310 3310

Ak sa v telefóne ozve detský hlas odriekavajúci básničku o králikoch, začnite sa báť o svoj život! Nekompromisný komisár Joona Linna si vo väzení odpykáva trest za svojvoľný postup pri riešení predošlého prípadu. Jeho kolegyňa Saga Bauerová, komisárka švédskej bezpečnostnej služby na boj proti terorizmu, spolupracuje na vyšetrovaní vraždy švédskeho ministra zahraničia, ktorá sa udiala v Štokholme za mimoriadne kompromitujúcich okolností. Najväčším problémom polície však nie je iba hroziaci škandál, ale zistenie, že kriminalisti majú do činenia so zvláštnym typom sériového vraha. Saga Bauerová je presvedčená, že pri pátraní po ňom sa nezaobídu bez Linnových skúseností. Stredobodom strhujúceho deja sa nechtiac stáva televízna kuchárska hviezda Rex Müller, a to v čase, keď sa konečne chystá na dovolenku so synom Sammym. Pokojné týždne sa zmenia na boj o holý život. Joona Linna so Sagou Bauerovou musia spolupracovať tajne. Vedia, že vraha treba zastaviť čo najskôr, lebo hoci obetí pribúda, ešte ani zďaleka nepovedal posledné slovo. Surovo, krvavo, bez najmenších zábran, pomstychtivo a neústupne Lovec králikov kráča za svojím zvráteným cieľom.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Kaninjägaren , 2016

Lu89
27.07.2017 3 z 5

Nevím, zda už nejsem zmlsaná z předchozích dílů, či jiných autorů, ale min. polovinu knížky jsem se musela přemáhat, abych ji neodložila. První část knížky o ničem, až ke konci se to rozjelo, neuzavřený konec to ale opět "zabil". Od tak známé a úspěšné dvojice bych čekala víc..

makhushka
26.07.2017 5 z 5

Skvělá jako vždy :)

swayno
25.07.2017 3 z 5

Kniha mě neohromila. Ani žádný zásadní zlom se nekonal. Od autorů je to druhá kniha, v porovnání se Stalkerem byla kniha o kapku lepší, ale nesedí mi ani styl psaní :(

RadimWiniarski
25.07.2017 5 z 5

Většinou upřednostňuji knihy, které jsou co do počtu stránek kratší, protože v 90% případů nám tvůrci servírují jenom instantní nudu a mistrně zdlouhavé natahování děje. Proto jsem k této knížce přistupoval opatrně. Jaké bylo moje překvapení, když jsem po dočtení knihy zjistil, že jsem se ani na minutu nenudil. Keplerovic famílie nám totiž servíruje neustálou akci a záporáka tak brutálního, že je vám místy až zle. Joona i Saga zde překvapivě nedostávají tolik prostoru, naopak kuchaříček Rex a jeho synáček Sammy se dle mého nemuseli objevovat na každé druhé stránce. Co bych možná vytkl je velmi brzké odhalení našeho „králíkáře“. Odhalit ho totiž není zrovna složité a tudíž může někoho nakrknout, že 70% knížky víceméně ví co bude následovat a jak děj nejspíš skončí. Mě to však nevadilo a už teď se těším, co si na nás manželé Ahndorilové připraví příště!

1Terisek1
25.07.2017 4 z 5

kniha se mi líbila, ale oproti předchozím mi nepřišla tolik napínavá a strhující. konec mi přišel velmi rychlý a ne zcela uzavřený. ale i tak se četla velice pěkně a jistě si další knihu koupím :)

Tatrman
24.07.2017 3 z 5

Za mě jedna z nejslabších od "Keplerovců". Místo napětí, jak jsme u této autorské dvojice zvyklí, zvolili raději popis drastických scén a čím více krve, tím lépe. Přečíst se to dalo, ale čekal jsem víc...

Madi
23.07.2017 4 z 5

Měla jsem si udělat čárku vždycky, když někdo něco "řekl tiše".
Pro mě lepší, než Svědkyně ohně.

Lordcz
21.07.2017

Lehce jine jak minule dily,ale super

Hanulka25
21.07.2017 5 z 5

Naprosto skvělý!!!

martula
20.07.2017 5 z 5

Na základě zdejších recenzí jsem od knihy mnoho neočekávala a možná právě proto mě zcela pohltila. Ano, Joona je Superman křížený s Markem Dušínem a nejen on a Saga, ale všichni Švédi jsou "tak krásní", ale Keplerovým jsem vše spolkla i s navijákem a zvlášť závěrečná část z Norrlandu je napínavá jak kšandy.

petrucha86
20.07.2017 5 z 5

Knihu jsem, jako ostatně všechny knihy od autora, nedokázala od prvních řádků dát z ruky, dokud jsem jí nedočetla. Navpínavé až do posledního písmenka :)

Bybyla
18.07.2017 5 z 5

Hm, tak to se mi libilo! Sice trochu vic drsnejsi...ale dobre. A jak je zrejme, tak se "jede dal"! Vyborne :-)

Martina1805
14.07.2017

Tak tahle dvojka autorů opět nezklamala. Napínavé od začátku do konce.

raty
11.07.2017 5 z 5

Místy možná přehnané. Ale Joona je Joona. Mě to bavilo.

Ruouss
09.07.2017 5 z 5

Jedním slovem - vynikající.

gonegirl
08.07.2017 5 z 5

Možná je to tím, že jsem zapřísáhlý Keplerovec, ale mě Lovec králíků rozhodně nezklamal. Od Stalkera, který u mě zatím stále vede na plné čáře, jsem se dlouho načekala, než jsem si z knihkupectví konečně vítězoslavně odnesla brožovanou "šestku".
Keplerovi prostě umí. Kniha mě vtáhla hned na začátku a prostě jsem ji nemohla odložit. Brutální scény a dobrý motiv vraha jsem ocenila, jen mi přišlo, že by konec mohl být více rozepsaný.
A že nebyly některé dějové linky dotaženy do konce? No, epilog naznačuje, že by mohly být více rozvedeny v dalším díle...

BarkaS
08.07.2017 4 z 5

Detektivka je primárně násilný žánr, ale v tomhle případě některé výjevy udeří jako tlaková vlna. Absurdno by se podle mě taky mělo držet jistých hranic, proto dávám 4* a ne pět.

brabofka
07.07.2017 5 z 5

Mám pocit, že se databázeknih.cz začíná dělit na Keplerovce a Antikeplerovce. Já patřím k té první skupině. Nenadchnul mě Nesbo, na něj mi ta propagace a reklama přijde jako vynucení. Nesedl mi. Zato tento detektiv se od první stránky Hypnotizéra stal mým miláčkem. S chutí jsem zvládla všechny díly. Na každý se těšila jako malé dítě a nyní je mám dokonce všechny v knihovně doma - a jsou opravdu MOJE!
Lovec králíků nezklamal. Opět tam bylo napětí, skvěle napsaný děj, který strhnul od první stránky. Prostě jednička s hvězdičkou. Už teď mám absťák, a než vyjde další knížka, sérii si minimálně jednou dám :-)

soukroma
06.07.2017 2 z 5

To nebylo jen zklamání, ale rána pod pás. Teď mám mírně severské období a po několika kouscích málo známých autorů a prvotinách (kvalitativně střídavě oblačno, žádný mimořádný objev se nekonal) jsem zase po delší době sáhla po téhle známé sérii. A to tedy totálně pohřbilo má očekávání spolehlivé čtivosti: hned od začátku mi připadalo, že čtu úplně jiné autory (Písečný muž či Svědkyně ohně odsýpaly a napětí houstlo každou stránkou). Co to mělo znamenat? Politický thriller smíchaný s nějakými gangy a teroristy? Máme toho málo kolem sebe v reálu? Tak to tedy opravdu ne, prokousala jsem se horko těžko do třetiny, až jsem se v podivných a přitom podobných dějových linkách ztratila, a znechuceně jsem knihu navěky zavřela. 30%

biairicia
05.07.2017 3 z 5

Dočteno...a nějak moc nevím, co napsat. Jsem trochu zklamaná. Předešlé díly skvělé (jednoznačně vede Písečný muž). Tuto knihu však jako by psal někdo jiný :( trochu mdlé a nezáživné. Místo aby převažovalo napětí, které z předešlých dílů sálá, převažuje krev. Něco tomu chybělo a krvavé scény byly zbytečné, až otravné :(